Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Túl sok a cucc a házban fórum

Túl sok a cucc a házban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Túl sok a cucc a házban

2020. aug. 17. 22:32
Tanulságos cikk volt,köszönöm.Nálunk,sajnos nincs tároló külön,így a beépített erkélyt használjuk tárolónak..kész káosz:D Viszont szeptemberben lomtalanítás,már vàrom,mint a gyerekek a mikulást!:)Már gondolatban átrendeztem a fél lakást..:)
22. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2018. jan. 30. 09:13
Mi 44 négyzetméteren lakunk 4-en.Ha nem lennének beépített szekrények és egy kb 6 négyzetméteres tároló lenn, már a lom nyert volna... Egyelőre mi állunk nyerésre.
2018. jan. 30. 09:08
Mintha én írtam volna a cikket.. Csak nálunk az 5 éves dobna ki nagyvonalúan olyan cuccokat is amiket a hoarder anyja (azaz én) még megtart mert még kellhet... Persze nem kell. Mondjuk így is zsákszámra kerül ki a főleg ruhakacat a házból. Eladni? Az viccnek is rossz. Mindenki tudja, hogy Magyarországon semmit nem lehet eladni, maximum ingyen vagy kicsit olcsóbban kellene. Inkább adományozok, bár lassan ott tartunk, hogy az adomány se kell.
2018. jan. 26. 10:55
konmari?
19. syria (válaszként erre: 12. - Globus)
2018. jan. 26. 07:08
Ajaj! Ismerős. Kb. 15 éve megfogadtam, hogy nem veszek egy újat se, mert már a meglévők is kitúrnak a házból. Be is tudtam tartani, jó, ha ötöt vettem azóta. DE: mindenhonnan befogadok mindent, ami kötve, fűzve van. :( Itt állnak dobozokban, át kellene nézni, már van is egy iskola, ahol a könyvtáros örül a felajánlásomnak.
18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2018. jan. 25. 14:19

Tetszett a cikk(mint általában minden cikked:D)!


Gyerekek munkàit lefotózom oszt csá! Évi egy dolgot tartok meg tőlük, pl a fûzeteket is kidobálom, csak az marad meg,ahol fogalmazások vannak. De az ilyen ragasztgatott mütyürök, pl karton kalap meg ilyenek, olyan sok helyet foglalnának, hogy inkább lefotózom és kuka. Ahogy a tésztàból ragasztott képeket is, mert félek, hogy belemegy a moly, mittudomén.


Ha minden rajzot megtartanék... van napi 20 is, mindig ugyanaz, ezeket már aznap kukázom az esti rendrakáskor mikor a lányok nem látják, sőt, ezeket le sem fotózom:DDD


Igen, fejben egy kicsit át kell rendezni, nem lesz attól valaki szaranya, hogy kidobja a gyerekei rajzait, nekem pl szinte egy sincs gyerekkoromból és így felnőtt fejjel egyáltalán nem zavar. Voltak füzetek, amiket a szüleim elraktak, ezt a pincében tartották, egy csőrepedés azt is megoldotta, elázott. Cseppet sem vagyok miatta letörve, ezért azt gondolom, hogy a gyerekeimet sem fogja zavarni, ha felnőttkorukban nem lesz millió kacat, amit anyu elrakosgatott. De ismétlem, ez fejben dől el, nem mindenki szeret kidobni, de a rendetlenség nekem nagyobb trauma, mint az, hogy valamit kidobjak, ezért inkább kidobom mert nem azért élek, hogy folyton rakosgassak dolgokat, amiket nem is használunk.

2018. jan. 25. 14:12

Nos, én az ellenkező véglet vagyok. Én imádom kidobni a felesleges cuccokat. Ha valamit nem használok egy ideje, simán kidobom.


Egyedül a könyveket nem bírom felesleges kacatnak látni.

2018. jan. 24. 16:39
Klassz cikk, tetszett és minden szava igaz!:)
15. ab3619a9cd (válaszként erre: 13. - Boldogzokni)
2018. jan. 24. 12:18
Nem.Tudomásom szerint Angliába viszik vagy hova,turi üzletekbe.
14. sanyinak (válaszként erre: 2. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 24. 12:17
Én beszkenneltem a rajzokat, felesleges a papírlapokat is tárolni
13. boldogzokni (válaszként erre: 11. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 24. 12:09
Nem csodálom. Azok a konténerek nem is az adakozás célját szolgálják, nem is oda kerülnek, ahová kellene.
12. globus (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2018. jan. 24. 11:15
Az a baj, hogy hiába viszek könyvet egy közeli szoc. otthonba, helyette mindig újat veszünk :) Képtelen vagyok fenntartani az üresedést.
11. ab3619a9cd (válaszként erre: 9. - Gabima)
2018. jan. 24. 11:14

Amíg volt addig én is oda dobtam,de kb 5 éve egy sincs!

Feltörték,szétdobálták és a város vezetősége megelégelte.

10. loch ness (válaszként erre: 8. - Globus)
2018. jan. 24. 11:09
Mi laktunk négyen ekkora lakásban, de könyvtől nem voltunk hajlandók megválni. Tele volt minden fal polcokkal... Minden mást tényleg szelektálni kell. Kellene... Irigylem, aki meg tudja tenni. De lassan nekem is rá kell szánnom magam.
9. gabima (válaszként erre: 4. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 24. 11:08
Mi nem a kukába, hanem a ruhagyűjtő konténerbe dobjuk. Több is van a környékünkön, gondolom, máshol is.
2018. jan. 24. 11:03

Minél kisebb lakásban lakunk, annál inkább rákényszerülünk a szelektálásra. 55 m2-en élünk hárman, több mint 30 éve :) Kamra, spájz, egyéb tároló nincs. Nem tehetem meg, hogy mindent megőrizzek. Amitől legjobban sajnálok megválni, azok a könyvek.

Rendszerezés sokat segít.

7. boldogzokni (válaszként erre: 6. - Syria)
2018. jan. 24. 10:42
Én is próbálkozom pár éve. De most nagyon elszánt vagyok. Egy csomó mindent már sikerült kidobnom.
6. syria (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2018. jan. 24. 10:18

Hajrá! Csak kitartóan! :) Nekem 20 éve nem sikerül. :(

[link]

2018. jan. 24. 09:52
Szerintem egy jó ruhát kidobni és nem odaadni valakinek vagy félretenni kisebb gyereknek, az pazarlás. Pláne ha hely is van rá, ahol tárold. Én sajnos nagy gyűjtögető vagyok, lassan kitúrnak a cuccok a lakásból, ez se helyes, de ez is túlzás.
4. ab3619a9cd (válaszként erre: 3. - Szatyoregyfüllel)
2018. jan. 24. 09:36

Egy-egy darabnál nem!

Ha évszak váltás van és szedem elő a fél éve nem hordott ruhákat és esetleg kicsi azt elküldöm a máltaiba,de egy-egy darabot simán kidobok,nem tárolgatok kis zacskókat egy nadrággal.

3. szatyoregyfüllel (válaszként erre: 2. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 24. 09:29
Nem szoktál a rászoruló emberekre gondolni, amikor a kukába dobod a még hordható ruhákat?
2018. jan. 24. 09:20

Soha nem voltam gyűjtögető!

Mindennek meg van a maga helye.

Mappába gyűjtöm a szép rajzokat,ami nem olyan az megy a kazánba mikor suliban van.

Ruhák:Lyukas?KUKA!

Kinőtted?KUKA!

Így vagyok a férjem gönceivel is!Ki sem mosom,hajítom a kukába.

Most hamar végiggondolva,még a garázsban sincs olyan cucc ami "majd jó lesz egyszer valamire" cucc lenne.

2018. jan. 24. 09:08
Évről évre egyre több holmink van. Szerintem nem csak mi vagyunk ezzel így. A gyerekek a családban csak tovább növelik a cucchegyet. Mindegyiknek kell ruha, játék, könyv, amiket aztán kinőnek, megunnak, elolvasnak. Ezekből keletkezik a rengeteg felesleges dolog a házban. De ez az év a változtatás éve lesz!

Ugrás a teljes írásra: Túl sok a cucc a házban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook