Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Túl hirtelen mozgok, s ezért sokszor órákon át szédülök; hogyan legyek kevésbe hirtelen? fórum

Túl hirtelen mozgok, s ezért sokszor órákon át szédülök; hogyan legyek kevésbe hirtelen? (beszélgetős fórum)


2019. ápr. 30. 07:44
rakj súlyokat a végtagjaidra!
2019. ápr. 30. 07:36
Lehet hogy csak egy jó nyakmasszázsra van szükséged. Ha beszűkülnek az erek, vagy nyomás alatt vannak nincs normális áramlás.
6. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. ápr. 22. 14:47
Nem lehet hogy a belső fülkristályokkal van a gond? Általában az okoz ilyen tüneteket hirtelen mozdulatoknál szédülés, rosszullét sőt hányás, hányingerrel is társulhat. Érdemes lenne ez irányban is vizsgálódni mert van rá gyógymód.
5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. ápr. 19. 09:52
Nem vennék rá mérget, hogy a heves mozgásnak ilyen súlyos hatása van. Mindenesetre vannak módszerek, amikkel a tudatosságodat növelheted, hogy jobban tudd kontrollálni a mozgásod. Valamint megtanulhatsz lecsillapodni, ellazulni, hogy el tudj aludni. Én is ajánlom a jogát. Az elcsendesedésre pedig a meditációt.
4. dd9dec5381 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. ápr. 19. 09:52

Én is ilyen üreg nyúl vagyok, sétálni sem tudok, csak rohanni kb. Ha hirtelen felpattanok is elszédülök,de ebben nincs semmi különleges. Próbálj lassabban, nyugodtabban mozogni.

A vércukor kiegyenlítésre jó a kapormag vagy fahéj kapszula, illetve lassú felszivódású ételek fogyasztása.

És nem ártana valami egyéb elfoglaltság...

3. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. ápr. 19. 09:46
Neked kivizsgálás kellene, mert lassú a vérkeringésed. És egy hirtelen felállás, vagy hirtelen mozdulat és a vér nem visz olyan gyorsan oxigént az agyba. Vizsgáltasd ki magad mihamarabb. Próbáld ki, ha kávét iszol, gyorsabb lesz-e a szívverésed, mert akkor ha javulsz, esetleg kardiológiára kellene menned.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. ápr. 19. 01:54

Lehet éppen tanulni, inkább a tudatos mozgást.

Valamelyik jógaoktató is tanított ilyen gyakorlatot. Lassú járás a neve, a lényege az, hogy megállsz, pár lassú ki- és belégzést követően úgy teszel meg néhány lépést, hogy egészen lassan mozogsz, és eközben az egyes izmok mozgását figyeled. Ha jól csinálod, alig látszik, hogy mozogsz.

Más mozgással is meg lehet csinálni.


A másik, hogy igyál citromfű teát, mellékhatások nélkül nyugtat kicsit.

2019. ápr. 19. 01:00

Sokszor szédülök, s jópár kivizsgálás után annyira jutottam, hogy nem elég kiegyensúlyozott az étkezésem, amitől leesik a cukrom s ehhez még hozzájön, hogy túl gyorsan mozgok.

Ma pl bevásárlás alkalmával siettünk, gyorsan ide-oda mentem, hogy időben érjünk haza, s utána pár órán keresztül szédültem s gyengének éreztem magamat.

Most ugyanez van, nem tudok elaludni s össze-vissza forgolódom, majd mikor eléggé álmos s fáradt lennék, nem tudok már elaludni, mert szédülök.

Mire figyeljek oda? Lehet “tanulni” a lassabb mozgást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook