Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Túl eszem magam! fórum

Túl eszem magam! (beszélgetős fórum)


17. knezsu
2009. jún. 15. 20:55
nálam érdekes ez a téma...albérletben lakom, fősuli miatt. akkor eszem túl magam, ha egyedül vagyok napokig, vagy ha hazautazom...
2008. máj. 4. 13:27
Sajna, nekem is ismerős ez a téma, mert akkor is eszek, már amikor teljesen tele vagyok, ez nálam olyan, mintha kényszert éreznék arra, hogy tömjem magam és ráadásul nem light-os kajákkal....hát le is kéne már nagyon fogynom, de mindig azt szoktam mondani,hogy majd holnap....reméljük,hogy egyszer el is fog jönni....
2007. szept. 3. 14:11
Azt olvastam,hogy sokszor összetévesztjük a szomjúságot az éhséggel,és olyankor is eszünk,ha szomjasak vagyunk
14. LoLiNa
2007. szept. 3. 07:30
evés elöttt kicsivel vizet inni? vagy csak egyél valamennyit és hagyd abba. egy kis adagot. és ne kezdj ujra enni..
2007. aug. 23. 16:45
Most olvastam valahol, hogy evés közben meg kell állni egy kicsit, addig beszélgetni az asztaltársaiddal vagy valami mást csinálni és utána folytatni. Az agyad 20 perccel később érzékeli csak, hogy a gyomrod tele van. Ha minden 3. falat után beiktatsz mondjuk 5-7 perc szünetet, kevesebb kaja is elég lesz. Persze ezt nehéz megvalósítani, ha kevés az idő az evésre, este vacsinál könnyebb.
12. 24
2007. aug. 23. 16:31
Hello!elolvastam az írásaitokat, és kicsit megkönnyebültem, hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül.én kényszer evő vagyok, akkor is eszem, amikor már kifelé jönne a kaj (ez egy kicsit dúrva). volt, hogy 1 nyáron 20 kg-ot szedtem fel, mostanra közel 100 kg-ot nyomok.és hidjétek el mindent megpóbáltam már, régebben is intenzíven sportoltam, mostanra már nem, mert kb 6 éve nem volt rajtam fürdőruha, és már a kondiba se megyek le, de mindenféle diétát és tablettát kipróbáltam már, de egy ideig bírom, aztán jön valami bibi és feladom!ez most ciki, de már a havim is elmaradt közel fél éve, és csak 24 éves vagyok,(ezt csak azért írom le, hogy vigyázzatok nagyon a hízással).már végig jártam minden dokit, kezdtem az endokrinológiával, de semmit nem találtak. szóval ez van, egyszerűen nem tudok lefogyni, csak hízok.remélem nektek sikerül! és mindig várom a jó tippeket! puszi
2007. aug. 23. 15:27
Nekem is vannak ilyen problémáim :(
10. dobos (válaszként erre: 5. - 11b140028a)
2007. máj. 22. 19:06
Sajnos én most vagyk úgy,hogy akkor is eszem ha nem kell.Miért van ez így nem tudom.
2007. máj. 15. 16:29
mikor unatkozom mindig eszem és ez nem jó!
8. Pici Lulu (válaszként erre: 7. - Jolvagyok)
2007. febr. 9. 12:34

Mostmár próbálom kontrolálni az étvágyamat..! Teljeskiörléső dolgokat próbálok enni és próbálom úgy csinálni, hogy ha kevesebbet is iszom megiszok utánna egy nagy pohár vizet vagy teát, mert akkor tök jól, jól lalkom!

Néha még most is előfordul velem olyan, hogy egyik nap telezabálom magam a másik nap pedig alig eszem, hogy kiegyenlítsem magam.. bár szerintem semmi értelme, de ha másnap is zabálok akkor meg lelkiismeretfurdalásom van.. tiszta pszichés dolog nálam a kajálás... valamikor meg összevissza eszem! Valamikor meg rendesen... ki érti ezt..néha még én sem!

7. jolvagyok (válaszként erre: 1. - Pici Lulu)
2007. febr. 9. 12:04

Pici Lulu!


Ne hibáztasd Magad, ez egyáltalán nem akaratgyengeség, hanem a szervezetd teljesen természetes reakciója. Mennyiségileg lehetz, hogy nem, de minőségileg valószínűleg éhezteted magad. Régen nekem is állandó ehetnékem volt, de mióta teljes értékű táplálékokat fogyasztok, lenyugodott a szervezetemés már nem tör rám a falánkség

6. babi83 (válaszként erre: 1. - Pici Lulu)
2007. febr. 9. 08:04
Régebben hajlamos voltam szó szerint betegre enni magam, akkor egész éjszaka alig tudtam aludni, most is sajnos főleg anyáéknál bőven többet eszek, mint amenniyre szükségem volna, de nem olyan drasztikusan. És már képes vagyok arra, hogy mielőtt mégegyszer szednék, várjak és megpihentessem a gyomrom, ezzel annyit elérek, hogy nem mindig szedek mégegyszer..
2007. febr. 9. 01:20
Sokszor megtörtént ez velem.Többször volt úgy,hogy akkor is ettem ha nem voltam éhes...
4. gyopár (válaszként erre: 1. - Pici Lulu)
2007. jan. 14. 00:45
Igen, nekem is volt ilyen, hasonló életkorban, mint amennyi most te vagy. Sokat fájt a hasam, imádtam (még most is szeretek) enni, s ami finom volt abból nem tudtam mennyi az elég. Nekem a hasfájás/feszülés elég motiváció volt arra, hogy módszeresen leszoktassam erről magam. Mára ez nagyjából sikerült.
2007. jan. 7. 19:01
Na ez az, nálam is van ilyen, hogy inkább többet szedek és aztán rájövök, hogy csak a szemem kívánta, és azért is magamba tömöm. Vagy mikor átmegyek a barátomhoz és az anyukája olyan aranyosan kínál, és tele szedi a tányéromat kajával és ez a kaja valami tészta féle, na ilyenkor nem illik ott hagyni a felét, és magamba tömöm! De ha egyedül eszem akkor is tele tömöm magam! Nem mindig!
2007. jan. 7. 18:46

Én is sokat szoktam enni. Na nem mindig:(

Nálam az a baj hogy mindig nagy adagokat szedek a tányéromra, amiről azt hiszem, hogy normális adag.

Csakhogy sosem bírom jóízűen az egészet megenni, otthagyni viszont nem akarom, mert ugyebár nem olcsó mulatság. Meg különben is, az ember nem azért főzi, hogy utána kidobálják.

2007. jan. 7. 18:40
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én általában túl eszem magam, de már annyira, hogy megfájdul a gyomrom, és nem tudom miért nem tudok addig enni, hogy az kellemes legyen. Mindig úgy érzem, hogy még egy kicsi, na még egy kicsi, fér belém és aztán odalyukadok ki, hogy kéész vagyok teljesen! Persze ez nem mindig van így, csak úgy kb. hetente 3x, van mikor reggelire pl. egy narancs turmixot iszom és délután zabálok be. Ezt sem tudom mitől vagyok ilyen farkas étvágyú! Vagy reggelire eszek nagyon sokat és délután keveset! Leakarok szokni erről! Tudtok valami tanácsot adni nekem???? Tudom akarás a lényege, de ha ez sem jön be...?? Van valaki aki szintén túl eszi magát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook