Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl drága a bébiétel ahhoz, hogy kidobjuk a maradékot... fórum

Túl drága a bébiétel ahhoz, hogy kidobjuk a maradékot... (beszélgetős fórum)


15. drnéni (válaszként erre: 14. - Kiszta:))
2009. dec. 19. 14:12
A krumpli elvileg normalizálja a székletet, nem székletfogó. Egyébként az én nagylányom sose ette meg, amit én csináltam neki, nem tudom, miért. A gyümit igen, de a párolt zöldséget nem. Abból csak a bébiételt. Néha el kellett dobni egy részét, de úgy voltam vele, hogy inkább a bébiételt dobom ki, mint amivel én vacakoltam.
2009. dec. 19. 13:23

Még jó, hogy léteznek nálam okosabb emberek is. :)))

Kipróbálom a bio izéket. :D

Köszönöm neked is!

Amúgy a krumpli nem székletfogó??

13. MMMaya (válaszként erre: 10. - Kiszta:))
2009. dec. 19. 13:21

Szerintem a bolti kaja sem jobb az otthoninál :)

Nem hiszem, hogy abba csak bió zöldség gyümölcs kerül.


Ott van pl. a banános...

2009. dec. 19. 13:20
Vegyél bio zöldeket, én azt csináltam, és megfőztem pl almát-krumplit egybe, majd turmix, és imádta.
11. kiscsirke (válaszként erre: 1. - Kiszta:))
2009. dec. 19. 13:19
A hűtőben 24-48 óráig van ami eláll, rá van írva.
2009. dec. 19. 13:16
Egy "rémtörténet" szerint, voltak akik intenzív osztályra kerültek permetezett zöldségtől.. hát, jól összecsináltam magam és úgy döntöttem, nem kockázatok. A biztonságnak viszont borsos ára van.. Főleg így, hogy kidobálom.
9. oliv (válaszként erre: 7. - C62e5b7d24)
2009. dec. 19. 13:15

:) Felbontás után a csíraszám robbanásszerűen növekszik bennük. Ilyen ételek esetében az a legjobb, ha egyből elfogyasztják őket a magas nedvességtartalmukra való tekintettel. Ha mégsem, akkor egyből vissza a hűtőbe és másnap megenni. ;)


Még egy tipp: muffinokat is nyakonönthettek vele, vagy a "folyadékos" felébe belekeveritek.

8. c62e5b7d24 (válaszként erre: 6. - Kiszta:))
2009. dec. 19. 13:11

leginkább a répaféléktől kell tartani, mert azok raktározzák el a vegyszereket, meg a cékla pl.

De hogy káros lenne a saját kaja, azt erős túlzásnak tartom.

2009. dec. 19. 13:09
tudom, én is két napig tartom, ha megmarad, csak nem mertem ezt írni, mert akkor valaki jól letámad:) Amúgy némelyikre csak 24 órát írnak, gondolom elővigyázatosságból
2009. dec. 19. 13:09
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, a palacsintás dolog igen jó ötlet. A babucim körübelül a két napig felhasználható bébiételekből is maximum két újjnyit fogyaszt el, a többi meg.. hát megmarad. Nem merem magam készíteni neki, mert félek a permetezett dolgoktól, mert sokszor hallottam elég rosszat a piaci és más bolti zöldségekről. Az orvosom szerint káros a picire..
5. Lavender (válaszként erre: 2. - C62e5b7d24)
2009. dec. 19. 13:07
A legtöbb két-három napig eláll, rá van írva mindegyikre, hogy mennyi ideig tartható el hűtőben felbontás után, de egy napnál mindegyik tovább jó.
4. oliv
2009. dec. 19. 13:02

Szerintem készítsd el magad neki! Nem nagy meló és biztos több vitamin marad benne, mint az x hónapja elkészített kajában.


A maradékot (ha gyümölcsös) pl. palacsintába rakhatnád magatoknak darált dióvala elkeverve.

3. csutkababa (válaszként erre: 2. - C62e5b7d24)
2009. dec. 19. 13:02
iiiiiigy van:()
2009. dec. 19. 13:00
ha nem az egészet melegíted meg, csak kiveszel belőle, akkor másnapig szépen eláll a hűtőben.
2009. dec. 19. 12:58

5 hónapos kisbabámat most kezdtem szoktatni a pépekhez, de sajnos még nem eszik annyit, hogy egy egész üveggel elfogyjon. Mit csináljak a maradékkal?? Túl drága ahhoz, hogy mindig kidobáljam.. Receptek, tippek, ötletek??!!

Jó forumozást!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook