Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudtok valami jó módszert, ami azonnal elmulasztja ha fáj az epém? fórum

Tudtok valami jó módszert, ami azonnal elmulasztja ha fáj az epém? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
38. giorcub (válaszként erre: 37. - Ebcfbfbb78)
2009. júl. 9. 20:38

nem hiszem hogy egy beontest kulon alairatnak veled.

de okes te tudod meg a dokik en nem ertek hozza ha nem muszaly akkor biztos le lehet dumalni oket rola (bar gondolom van oka hogy csinaljak gyomros mutetek elott).

37. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 36. - Giorcub)
2009. júl. 9. 16:26

én kapásból nem írok alá semmit tájékoztatás nélkül.. a kórházban.

de engem még nem ismersz..ha azt mondom nem nyúlnak hozzám ill nem öntenek be akkor jobb ha arrébb megy mert lerúgom a fejét.


egyébként eddig én mgúszutam nem vtak híve a beöntésnek...

EGYÉBKÉNT A BETEGNEK JOGA VAN MEGTUDNI MIT CSINÁLNAK VELE ÉS HA NEM EGYEZIK BELE AKKOR KÖZÖSEN KELL MEGBSZÉLNI A LEHETŐSÉGEKET

36. giorcub (válaszként erre: 34. - Ebcfbfbb78)
2009. júl. 9. 16:23
nem tudom hogy van e ilyen hogy engedelyezni ;) nalunk nem nagyon kerdeztek meg...
35. giorcub (válaszként erre: 34. - Ebcfbfbb78)
2009. júl. 9. 16:21

sztem sok helyen le van irva. diohejban:

alapvetoen szenhidratmentes (cukor,kenyer,tesztak,sutik,ragcsak elhagyasa), helyette inkabb rostban gazdag dolgok (tesztabol durum, kenyerbol teljes kiorlesu, stb), zsirszegeny, ami marad abbol a novenyi es hal, husbol a szarnyasok, sok zold (amit lehet nyersen), sok feherje (turo,szarnyasok,sovany sajt,kefir). napjaban 5 etkezes, annyit amennyire szuksegunk van, kerulni a tulevest a tulzott kcal bevitelt (ha lehet valasztani etelek kozt akkor a lassabb felszivodasut pl durum liszt feher helyett). valamilyen testmozgas, rendszeresen. nagyjabol ennyi. persze ez most nagyon rovid volt, ez sok helyen alaposan ki van fejtve, mit miert. azert mert valaki meg bir enni dolgokat az nem azt jelenti hogy egeszseges. es lehet hogy nem is azonnal art hanem majd evek mulva (pl so,tojas).

34. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 33. - Giorcub)
2009. júl. 9. 13:57

hát nem tom.

a beöntést nem fogom engedéyleszi - a hashajtót igen.


vki írta a fórumon, h karácsony előtt műtötték és műtét után két hétre már káposztát evett stb..

úgy mint eddig úgy étkezett.


nekem sem fáj mindentől sőt olyan tiltott kaját ehetek amitől semmi bajom.

de néha csak úgy megfájdul idegességre is stb..


nálunk családi hagyomány az epe műtét.

anyu is eszik azóta mindent, nagyim is....remélem én is.


de mindig azt szajkózzák, h életmódváltás! mi az és miből áll.

nem eszünk nap mint nap pacalt - úútálom - meg nehéz kajákat...

pl a mekis ételtől sincs semmi bajom!!! sőt!


1x mondaná meg vki mi az egészséges étkezés és életmódváltás az étkezésben konkrétan. leírva mi az ami lehet enni stb..

33. giorcub (válaszként erre: 32. - Ebcfbfbb78)
2009. júl. 8. 23:42

gyorsan megvan, rutin. azert egy beontest kapni fox;)

elvben 2 nap es mar ki is dobnak, kell az ágy a kovetkezonek.

persze utana is tartani kell a dietat, de ez nagyon egyen fuggo, ismerek olyat aki epe nelkul tomi a toltottkaposztat tejfollel es semmi baja, de persze nem ez a jellemzo.

erdemes eletmodot valtani, es tartani a konnyu etkezest tovabbra is, az sok minden masban is segit (tulsuly, vernyomas, cukor, koleszterin, emesztesi problemak, stb-stb), es ha mar ugyis benne vagy, nem lesz nagy valtas.

32. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 31. - Giorcub)
2009. júl. 8. 12:26

nekem is eltávolítják az epém - már alig várom.


mindenkinél másra görcsöl be.

nem eszem nehéz ételeket de ha úgy van kedve akármire begörcsöl - még akkor is előfordul ha netán ideges vok.


vki írta egy epés fórumon, h megműtötték és másnap már otthon volt - akkor írta a H.szólását.


hát remélem utána minden jól alakul és nem lesz baj.

31. giorcub (válaszként erre: 28. - 6a3eea43f2)
2009. júl. 7. 23:28

epevel vigyazni kell. milyen surun gorcsol? ha nem latjak ultrahangon az nem jelenti hogy nincs. lehet epehomok vagy apro kovek. sajna az apro a legroszabb mert elzarhatja az epevezeteket es hasnyalmirigy gyulladast okoz. annak meg nagyon sulyosak a szovodmenyei es magas a halalozasi arany.

raadasul mire annyira faj hogy vegul orvoshoz fordul az illeto addigra nagyon sulyossa valik, mert egy jo darabig nem faj annyira hogy raszanja magat az orvoshoz menesre.

az epe gorcs jelzi hogy valamiert nem tudja kilokni magabol az epet az epeholyag.

a gorcsot elkerulni ahogy alant irtak dietaval es kimelo etelekkel lehet. kerulni kell a zsiros es rostos dolgokat, pl tejfol, tojas, paradicsom, kaposzta, stb.

korhazban nem sokat csinalnak, adjak a fajdalomcsillapitot meg a gorcsoldot mig letisztul. ezutan uh meg konyebb esetben endoszkopos epeveztek tagitas (bemetszes). de ezt gyulladasmentes allapotban tudjak vegezni. csak nagyon utos esetben vegzik gyulladtan.

az epe holyag eltavolitast is el lehet vegeztetni, ezt jo esetben laporoszkopias megoldassal, ami annyira rutin hogy 2-3-4 nappal a beavatkozas utan mar kuldenek is haza. a mutet maga fel ora, es mar a futoszalag kategoria.

2009. júl. 7. 19:30

cholagol csepp


de nekem mindjárt kiveszik az epén hála istennek.

remélem utána minden okés lesz.


mindenkinél mástól görcsöl be.

nekem ha hajnalban kelek pl és munkába megyek néha akkor is szokott sajogni...pedig nem ettem semmit.


állítólag a felgyülemlett epétől is lehet görcsölni...

29. 13642b43c2 (válaszként erre: 28. - 6a3eea43f2)
2008. márc. 13. 06:15
Örülök, hogy bevált, és talán nem kellett gyógyszert bevenned.
2008. márc. 5. 11:31
Jelentem, a feketeretek bevált :)
2008. febr. 10. 11:54

Utánanéztem a vény nélkül kapható epegyógyszereknek is, akit esetleg ez érdekel: Neo-Bilagit 10x=488 Ft (február 1-től)

Hatóanyaga a következő:

60 mg natrium choleinicum, 20 mg phenolphthaleinum, 80 mg methenaminum, 20 mg papaverinium chloratum, 1 mg methylhomatropinium bromatum, 7,5 mg mentholum /drg.

Tehát mint gyógyszer van benne görcsoldó(papaverinum) és mentol is, ami együtt nagyon jól hat. Nem kell mellé még más görcsoldó gyógyszert venni.

Nekem ez vált be, ezért javaslom, ugyanis ebben a gyógyszerben minden van, ami egy epe görcsoldására jó.

26. 13642b43c2 (válaszként erre: 23. - 6a3eea43f2)
2008. febr. 10. 10:46

Helló Chill,


csak a natúr készítményeket vedd meg, a gyógynövényteák nagyon jól hatnak, nem kerülnek sokba, nem kell semmilyen táplálékkiegészítőre költened, csak tarts egy kis diétát, sok tea és a Bilagit nagyon jól hat.

25. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 24. - 6a3eea43f2)
2008. febr. 10. 10:38
Igen sajnos ez így van! De az ember olyan nehezen számja rá magát a műtétre.....én is megigértem az "epémnek" hogy megmutatom a dokimnak(helyzetelőnyben vagyok, sebészeten dolgozom) ☺☺☺
24. 6a3eea43f2 (válaszként erre: 22. - 3c2c8696c4)
2008. febr. 10. 10:22

Sajnos nekem sem láttak semmit az ultrahangon...pedig ha kiszednék akkor nem lenne töb gond :/

Már kezdem amúgy kitapasztalni, hogy miket nem tanácsos enni de olyan sokminden finomság hogy pffffff...

23. 6a3eea43f2 (válaszként erre: 20. - 13642b43c2)
2008. febr. 10. 10:20
Köszönöm, ezeket már ki is írtam magamnak, holnap pedig gyógynövénybolt...bár most egy kicsit jobban lett, biztos megijedt, hogy ennyi jótanácsot kapok :)
2008. febr. 10. 09:57

Nekem is szokott görcsölni az epém.Nagyon sokszor nézték UH-n nem láttak követ....azt sem tudom mire görcsöl be, mert két nap ettem ugyan azt a kaját és csak a második nap görcsölt be.Szedek egy táplálék kiegészítőt mióta ezt szedem alig görcsölök, és sokkal rövidebb ideig tart.(privibe szivesen megírom mit)

Ha görcsölök akkor hidegvizes borogatás, egy no-spa,egy papaverinum,egy cataflam és két rowachol, na ettől lenyugszik.

Egyébként mindenkinek mástól görcsölhet az epe. Nem törvényszerű hogy csak a tejtermék, vagy kávé, csoki, k-betüs zöldségek,paprika. Persze ezek okozhatják a görcsöt legtöbbször.

Ha rájön az ember lánya mitől görcsöl, el lehet kerülni a bibis kajákat.

21. supin
2008. febr. 10. 09:50
Diéta és sok feketeretek...
20. 13642b43c2 (válaszként erre: 18. - 6a3eea43f2)
2008. febr. 10. 09:27

Diétáznod kell mindenképp, semmi fűszer, se paradicsom, se paprika, se hagyma, káposztafélék. Azokat az élelmiszereket hagyd ki, amitől puffadsz és már tudod, hogy epegörcsöt idéznek elő.

Nekem semmi sem hatott, amikor begörcsöltem, igaz tyúktojásnyi követ vettek ki belőlem, amikor 3 év után már nem birtam, és sürgősséggel műtöttek, mert kiderült a 2. kisebb kő elindult és az epevezetékben elakadt. Mindig Bilagit-ot vettem be, ez hatott egyedül. A fekete retek epehajtó, epekőképzés-gátló, a kömény görcsoldó, szélhajtó, a cickafarkfű görcsoldó, fertőtlenit és gyulladáscsökkentő,a borsmenta szintén görcsoldó,az articsóka epehajtó.

Csinálj egy teakeveréket a következőkből: cickafarkfű,borsmenta,articsóka.

Naponta 3 csészével igyál belőle és mindig evés előtt 30 perccel.

19. Hyde
2008. febr. 9. 16:19
Azért nem ártana kérni egy beutalót ultrahang laborba. Lehet egy csúnya epehólyag gyulladás, de lehet kő is. Nem szabad elhanyagolni, mert nagyobb baj is lehet belőle.(ha bekerül a kő az epevezetékbe, elzáródhat, jön a hasnyálmirigy gyulladás, sárgaság, stb.) A csokoládé, kávé, összehúzza az epehóyagot. Ultrahangra éhgyomorral kell menni, Isten ments még egy korty kávétól is, mert akkor sikertelen lesz a vizsgálat az összehúzódás miatt. Egy RTG-ultrahangos.
18. 6a3eea43f2 (válaszként erre: 17. - Mothertiger)
2008. febr. 9. 15:57

Mostanában nekem is sokat fáj és nálam, ami nagyon betesz az az alma meg a csoki :///

A pulykátólmég nem tapasztaltam de akkor vigyázok ezzel a finomsággal is (:

17. mothertiger (válaszként erre: 16. - 6a3eea43f2)
2008. febr. 9. 15:05

Nekem beválik.

Állandó problémám az epém. Már rájöttem, hogy ha paprikát eszek, attól meg frankón felfordulok, a pulykahúsrón nem is beszélve...:PPP

2008. febr. 9. 13:31
Ezt a mentol dolgot nem is halottam eddig, kipróbálom a teát is meg lehet, hogy állandóvá teszem a rágózást ha ennyire jó :)
2008. febr. 9. 13:29
Menthacol cseppet kaptam valamikor. Ha azonnal nem is, de egy kis idő elteltével "távozott" a kínzó anyag... Ha kezd fájni az epém, rágózok, egyiket a másik után, minél mentolosabb, annál jobb.:)
14. Hyde
2008. febr. 9. 13:20
Borsmenta tea. Gyógynövényboltban, gyógyszertárban lehet kapni. Ha van, 100%-osat vegyél. Nem drága, nincs 300 Ft.Tuti, hogy rendbe hoz, és nincs mellékhatása.
2008. febr. 9. 13:08
nekem a melegvizes palackkal fekvés, feketeretek evés és homeopátia segített :)
12. 6a3eea43f2 (válaszként erre: 8. - 13642b43c2)
2008. febr. 9. 13:08
na pont ilyesmikre gondoltam, be fogok szerezni, köszönöm (:
11. 6a3eea43f2 (válaszként erre: 9. - Balogh75)
2008. febr. 9. 13:08
Rowachol-om van de az nem segített tegnap sokat...bár most elkezdtem rendesen szedni, hátha:/
2008. febr. 9. 12:23

Mielőtt megműtöttek, a kórházban a görcsökre algopyrin és demalgon mixet kaptam.

Az segített egyedül, én akkor már ülni sem tudtam.

2008. febr. 9. 12:23
sziasztok ez a legjob epekő gőrcsreis rowachol
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook