Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok olyan helyet (kórházat), ahol ingyenes az integrált teszt elvégzése? Vagy olyan helyet, ahol olcsóbb? fórum

Tudtok olyan helyet (kórházat), ahol ingyenes az integrált teszt elvégzése? Vagy olyan helyet, ahol olcsóbb? (tudásbázis kérdés)


21. manianyu (válaszként erre: 20. - Manon)
2011. jún. 24. 08:54
köszi, rákérdezek... :-)
20. Manon
2011. jún. 24. 08:15
Szia, én tavaly szültem, és a szentimrében ha ott van az orvosod elméletileg ingyenes, kérdezz rá.
19. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Szabobabo)
2011. jún. 23. 21:18

Tévedés!

Most vagyok kismama, és nekem a védőnő ígérte, hogy ad beutalót. De elfelejtett adni, és Oroszdokiék elintézték nekem a kórházban, a genetikai Uh után, és megadták a beutalót. Mert ingyenes.


Mindez Nyíregyházán!

18. kingi7 (válaszként erre: 15. - Manianyu)
2011. jún. 22. 09:30
Én bent egy alpos beszélgetésen vettem részt a genetikussal, 1:1000 az esélye, ha pedig elveszítí, akkor amúgy is valami baja volt, meg be kell tartani a pihit. A teszt az nem mondja meg a valós eredményt és nekem pl meg se csinálták, mert mentem a hasbaszúrira.Így azért nyugodtan várom a babát és nem érhet meglepetés, hogy mégis beteg baba születik, Én jó pár olyan esetet hallottam, amikor a kombinált teszt elég kicsi esélyt mutatott, de benne volt, vagy az edwards vagy a down. De viszont ez tényleg a te döntésed :) én a saját tapasztalatomat írtam le, ami kb:3 hónapos. A dokinak volt vagy 3-4000 ilyen hasbaszurija és abból 2 eset volt, ami vetélés volt, de ott is az egyiknél az anyuka nem tartotta be a pihit.
2011. jún. 22. 09:25
most olvastam, hogy neked az kieseik...de akkor is, én mindenképpen megkérdezném, a háziorvost, hogy beutalót ír-e...
2011. jún. 22. 09:22

Szia!


Már írták is, hogy a Nyíregyházi kórházban ingyenes, de ott is úgy hogy a háziorvos írja a beutalót (pl nekem nem volt bajom, csak szerettem volna biztosra menni...így ráírta a beutalóra, hogy veszélyeztetett terhes vagyok:pedig nem voltam-de így ingyen megcsinálták). bp-en a Margitban is ingyenes volt akkor-szintén beutalóval (ez volt 1éve)

15. manianyu (válaszként erre: 14. - Kingi7)
2011. jún. 22. 07:04

A Szt. Imrében tervezek szülni, az elsőt is ott szültem...

Ismerek egy olyan anyukát, aki a 3.gyermekét a magzatvíz vizsgálat miatt vesztette el, úgyhogy amíg nem rossz a vérvétel eredménye, nem szeretném... :-)

14. kingi7 (válaszként erre: 13. - Manianyu)
2011. jún. 21. 16:02
Mi a gondod a magzatvíz vizsgálattal? Láttam Gyömrőn laksz, miért nem mész be a Bajcsyba Ferenczy dokihoz egy konzultációra? Melyik kórházba tervezed a szülést? Én nem bántam meg a magzatvíz vizsgálatot, jobban felfújják, mint ami... de biztos :)
2011. jún. 21. 15:56

Köszi mindenkinek a választ! :-)

A korunk teszi indokolttá, a férjem 42 én 39 vagyok...

37 évesen szültem az első gyermekemet, ott a négyes tesztet tudtuk megcsináltatni, és engem megnyugtatott az eredménye...

Sokan mondják a magzatvízvizsgálatot, de én nem szeretném...

Nyíregyháza és Karcag sajnos kicsit messze vannak, úgyhogy azt hiszem fizetünk mint katonatiszt... :-)

12. f758a7200f (válaszként erre: 6. - Kismanó86)
2011. jún. 21. 15:33

Egyetertek, ez a vervetel nem azt mondja meg, hogy konkretan a baba down-e, hanem statisztikai adatokat figyelembe veve mekkora az esely. Ezert 2 vervetel is csak ezt mondja meg, es HA ahogy mondod, kor, csaladi hatter miatt nagyobb az esely, akkor vegzik a magzatviz vizsgalatot, ami viszont konkretan a mi babankrol szol.


Amugy en csinalom mindket vervetelt mert kotelezo, ahol szulok, de az ismertetoben is leirjak hogy nem mondja meg ha a baba down

11. Titánia83 (válaszként erre: 9. - B46d5f3a55)
2011. jún. 21. 12:18
Még jó, hogy előtted írtam Nyíregyházát, hogy ott igen. :D
10. kingi7
2011. jún. 21. 09:51

Bajcsy kórház, bár nem tudom, igazából nem jó semmire, mert csak valószínűségszámításon alapul, és csak pár dolgot néznek, hogy mennyi az esélyed rá.

Ha a kor indokolttá teszi, akkor inkább a hasbaszuri, ott 18 féle genetikai betegséget szűrnek 100%-an.

9. b46d5f3a55 (válaszként erre: 1. - Manianyu)
2011. jún. 21. 09:49
Tudtommal nem ingyenes sehol.. a Margit Kórházban a kombinált vizsgálat ingyenes volt, és ha akarod, a 16. hetit megcsináltathatod 15e Ft-ért (tehát az integrált teszt így 15 lenne). de ehhez Margitos doki kell, ha jól tudom!
2011. jún. 21. 09:39
Karcag úgy tudom, 7000 ft
2011. jún. 21. 09:31
Nyíregyháza Jósa András kórházban ingyenes!
6. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Manianyu)
2011. jún. 21. 08:37
Én is úgy tudom, hogy mindenhol fizetős. Nem tudom, mennyire mondták el Neked, de szerintem ez a teszt a pénzről szól, nem többről. Ha nem vagy idős, nem volt a családban Down-os (szóval nincs kockázati tényező), akkor szerintem bőven elég a tarkóredő vizsgálat, amit ingyen megcsinálnak a 12. heti UH-n. Nekem is van egy kislányom, én nem kértem ilyet.
5. manianyu (válaszként erre: 3. - Secret!)
2011. jún. 21. 08:26

igen, én is csak fizetőseket találtam... (30e körül)

a barátnőmnek az István kórházban egy akció keretében ingyenes volt tavaly, gondoltam talán most is van valahol ilyen...

4. manianyu (válaszként erre: 2. - Lina816)
2011. jún. 21. 08:25

Igen a down szűrésre gondoltam, de az integrált tesztre...

A kombinált teszthez 1x, míg az integrálthoz 2x vesznek vért, így ezt "biztosabbnak" mondják...

Sajnos nem vagyok MÁV-os, de azért köszi... :-)

3. secret! (válaszként erre: 1. - Manianyu)
2011. jún. 21. 08:20
Felénk mindenhol fizetni kell már érte.
2. lina816 (válaszként erre: 1. - Manianyu)
2011. jún. 21. 08:08
Szia! A kombinált teszt (ha erre gondolsz) down-szűrésre. A MÁV-ban ingyenes, de csak ha ott fogsz szülni, és vagy Máv-os orvos utal be
2011. jún. 21. 07:52
Tudtok olyan helyet (kórházat), ahol ingyenes az integrált teszt elvégzése? Vagy olyan helyet, ahol olcsóbb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook