Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudtok mondani olyan fogamzásgátló tablettát ami nem 8 ezer forintba kerül és nem hizok tőle? fórum

Tudtok mondani olyan fogamzásgátló tablettát ami nem 8 ezer forintba kerül és nem hizok tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
42. floracska (válaszként erre: 32. - Noarashi)
2012. nov. 26. 14:54
Nálam nem alap, én a létező összes hülye kencét kipróbáltam rá, tonikot, kenőcsöt, maszkokat, élesztőt... Furán hangzik, de én legalább annyira elleneztem a fog.gátlót, ahogy itt jó néhányan. De amikor már nem volt jobb ötletem, meg párom is nyaggatott, hogy szedjek, akkor elemntem és felirattam. De félve szedtem. Mára már ez elmúlt. Csak a pattik nem, pedig már nem vagyok kamasz. Ráadásul a hajam is hullik, azt hittem a fog.gátló azt is rendbe hozza. De azon kívül, hogy beállította a ciklusom, meg akadályozza a fogamzást, másra nem volt jó nekem, pedig elvileg ez nem is fogamzásgátló, csak a mellékhatása az... Én nem is értem ezt...
41. Vigyorex6 (válaszként erre: 40. - Eszterkee)
2012. nov. 26. 14:45
De neked a terhesség miatt. Másoknak (nekünk), pedig a fogamzásgátló okozta hormonháztartás zavara miatt. Ez azért nem elenyésző különbség.
40. Eszterkee (válaszként erre: 37. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 14:42
pont 3 ciklus után jött a vérzéselmaradás :D
2012. nov. 26. 14:42
Én 3 évig szedtem és 1 éve nem tudok terhes lenni bizonyítottan a fog gátló miatt.Most kezd visszaállni a ciklusom, és mostantól talán van esélyünk a babára.Ennyit a tabiról természetesen mikor az orvosokat kérdeztem szedés előtt akkor nem mondták el ezt hogy ez is lehet belőle.Soha nem szdtem volna be ha ezt tudom előre.A dokik meg azt a gyógyszert fogják felírni amit az orvoslátogatók visznek hogy most ezt írják és akkor kapnak belőle jutalékot.ezt meg tapasztalatból tudom.De tényleg mindenkinek lelke rajta.Van ismerősöm akinek a petefészkek elhaltak a fog gátló szedése alatt.Én örüljek hogy csak a ciklusom borult fel és egy évet kellett várni a babára vagy még ki tudja mennyit kell, mert még nem jött össze.
38. Vigyorex6 (válaszként erre: 34. - Noarashi)
2012. nov. 26. 14:40
Így van. Sőt, sajnos a férfiakra is kedvezőtlenül hat. Az ivóvízzel az ő szervezetükbe is kerül belőle.
37. Vigyorex6 (válaszként erre: 35. - Eszterkee)
2012. nov. 26. 14:39
Szerencséd volt, hogy 2-3 cikluson belül megfogant a babád, mert utána szokott jönni a vérzéselmaradás.
36. virag32 (válaszként erre: 35. - Eszterkee)
2012. nov. 26. 14:34
Szerintem adj hálát a jóistennek akkor :-))
35. Eszterkee (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 14:32
szedtem két évig, ahogy abbahagytam, egyetlen védekezésmentes alkalom után terhes lettem :)
34. Noarashi (válaszként erre: 33. - Virag32)
2012. nov. 26. 13:59
Köszi. Ezt nem tudtam. Őszintén megvallva én mindenképpen fogamzásgátló ellenes vagyok. Lehet sok előnye van, de igen sok olyan hátránya ami lehet csak később jön elő.
33. virag32 (válaszként erre: 32. - Noarashi)
2012. nov. 26. 13:54
Nem az az alap. Hanem a túlzott pattanásosságot általában hormonzavar okozza. Ezt felügyelet mellett, egy meghatározott ideig(!!!) tartó gyógyszerszedéssel lehet gyógyítani, és mivel ezekben sok hormon van, fogamzásgátlóként IS (!!!) hatnak. Szóval nem fogamzásgátlót írnak rá, hanem hormongyógyszert, aminek a fogamzásgátlás az egyik mellékhatása.
2012. nov. 26. 13:52
Azt nem értem, hogy mikor valaki pattanásos, akkor miért annyira alap hogy fogamzásgátlót adnak rá?
2012. nov. 26. 13:24
Mindenki szedje nyugodtan, amit jónak lát, csak aztán ne panaszkodjon, hogy évekig hiába vár arra,hogy teherbe essen, és már nincs mit tenni.
2012. nov. 26. 13:18
Én sem ajánlom senkinek a fogamzásgátló szedését,a cypromixet meg pláne. Élő példa: barátnőmmel egyszere kezdtünk "babagyártásba" Ők fiatalabbak nálunk, és egészségesebben is élnek nálunk. Ő szedett fog.gátlót, én 17-20 éves korom között csak. Én négy hónapos terhes vagyok, ő még ábrándozik...
2012. nov. 26. 12:58

Mindegy is.. visszatérve a kérdező eredeti témájára: én bátran ajánlom fogamzásgátlás céljára a cypromixet. Azt már ő dönti el, kinek a véleményére ad. Bár eredetileg pattanások miatt szedtem, nem hagyom abba, mert fogamzásgátlónak tökéletes és megfizethető. Ebből látszik, hogy a tájékoztatón leírtak sem mindig felelnek meg a valóságnak, mert zsíros bőrre nálam abszolút semmit nem használt.


De ha már a tájékoztatóból idézgetünk, én is benyögök onnan egy pár szót: "a Cypromix- a betegtájékoztatóban leírtaknak megfelelő alkalmazás mellett - szabályos menstruációs ciklust biztosít, és a terhesség megelőzésére is szolgál, éppúgy, mint a fogamzásgátló tabletták."


Mindenki maga dönti el, mit szed. Én holnap megyek gyógyszer iratni pont, és amiért sokan lehurrogtak, beszélni is fogok pár szót a dokimmal, bár szerintem nem fog mást mondani, mint korábban.

28. floracska (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 12:49

Persze az nyilván egy nő életében a legszörnyűbb, ha megtudja, hogy nem szülhet soha... Remélem én nem fogom ezt megélni, én bízom abban, hogy az orvosom nem hiába lett orvos.

Egyébként korábban egy sima fájdalomcsillapító tájékoztatójában is olvastam olyat, amitől égnek állt a hajam. Mégis minden x-edik ember szedi. Mert olyan dolgokat is beleírnak, aminek elenyészően kicsi a valószínűsége, hogy megtörténik, nehogy a gyártóknak legyen gondjuk belőle.

2012. nov. 26. 12:44

Egyébként most nézem, hogy a Cypromix már bevont tabletta.


"A Cypromix akne (pattanás), zsíros bőr (szeborrea) vagy a fokozott szőrnövekedés enyhébb formái (enyhe hirsutismus) esetén alkalmazandó fogamzóképes korú nőknél, amennyiben az orvos hormonkezelést tart szükségesnek."

2012. nov. 26. 12:43

Ismétlem: a Cypromix NEM fogamzásgátló. Ahogy a Diane sem.


Aki úgy érzi, inkább kockáztatja, hogy ennek ellenére évekig szedi f.gátlóként, azzal játszva,hogy esetleg totál gallyra vágja a hormonháztartását, az tegye, lelke rajta.


Sajnos észt senkinek nem lehet adni (orvosoknak sem, akik felelőtlenül osztogatnak ilyeneket nyakra-főre.)

25. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Floracska)
2012. nov. 26. 12:36

Persze, hogy kár, és szerintem nem is vitázik senki, csak mindenki véleményt ír. Itt többen írtuk, hogy nem oké, és a betegtájékoztatót sem viccből teszik mellé.

Sajnos sokunk meddősége mögött ezek a tabletták bújnak meg, és a babára várással elmúló évek könnyei.

Szerencséje van annak, akinél nem okoz maradandó kárt a szervezetében.

2012. nov. 26. 12:29

Igazából kár ezen vitatkozni. Egy orvos nem fog csak úgy dobálózni a szavakkal. Naponta több tucat gyógyszert ír fel. Ha ő úgy látja, hogy felírhatja nekem fogamzásgátlás céljából, és nem lesz 1 év után sem bajom belőle, akkor azt nyilván nem ok nélkül mondja (nagyon rendes orvos egyébként, engem annak ellenére fogad, hogy nem mehetnék hozzá kerületileg).

Egyébként mint írta egy korábbi hozzászóló, ez egy régi gyógyszer. És még mindig írják fel orvosok. Én még sosem hallottam rá panaszt.


Ellentétben a diane-val, amit szinte mindenki kritizál. Elárulom, én is szedtem már diane-t, bár félve. Az abbahagyása után sem lett semmi bajom tőle, és közben sem volt. Csak azelőtt meg mindenképp vérvétel kell, mert erős a hormontartalma.

2012. nov. 26. 12:14

Ezt a Cypromix tabletta tájékoztatójából való:


Orvosa megmondja, hogy mennyi ideig kell a Cypromix tablettát szednie. A Cypromix kezelés időtartama a tünetek súlyosságától (zsíros bőr, akne vagy fokozott szőrnövekedés) függ. A kezelés általában több hónapon keresztül tart.

Általában a tünetek teljes megszűnte után 3 - 4 ciklussal (hónap) tanácsos a kezelést abbahagyni, miután a zsíros bőr, akne és/vagy fokozott szőrnövekedés problémák megszűnnek, és a készítmény csak fogamzásgátlás céljából nem alkalmazható.


Ha a tünetek hetek vagy hónapok múltán visszatérnek, a Cypromix tabletta szedése ismét elkezdhető.

22. Vigyorex6 (válaszként erre: 20. - Floracska)
2012. nov. 26. 12:08
Persze. Majd amikor gyereket akar, akkor is kérdezzük meg tőle, hogy jó volt-e éveken keresztül szedni.
21. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 12:06
Igen, igen. Ez a legvégső. Orvosi javallatra, nem hasra csapva.
20. floracska (válaszként erre: 16. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 12:05

Ezt én is hallottam, rá is kérdeztem az orvostól, hogy ezeket nem kell 6 hónap után abbahagyni? Azt felelte nem kell, nem lesz tőle semmi bajom. Azért egy főorvos, aki tíz-húsz éve űzi a szakmát, csak nem az ujjából szopja ki, és csak nem sodorna veszélybe... nyilván ért hozzá. Én adok a szavára, persze mindenkinek más a véleménye.

Barátnőm évek óta szedi a cypromixet. Semmi baja. Nem hízott tőle. Annyit mondott, a pattikra neki sem használ :)

2012. nov. 26. 12:04
ja és hízni egyiktől sem híztam, a patikról még annyit tudok, hogy elméletileg a fogamzásgátlók zöme rendelkezik azzal a tulajdonsággal, hogy kevesebb patid jön ki, én nagyon pattanásos voltam régebben, akkoriban bőrgyógyász álltal felirt bogyó hozott rendbe, és még ő is kérdezte szedek e fogamzásgátlót , mert az is gátolja.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 12:03
Max. egy év, ha nagyon muszáj.
17. bd55e3f068 (válaszként erre: 14. - Floracska)
2012. nov. 26. 12:02
Ha pattanásos vagy, és visszamész, mert nem használt, akkor amúgy is jó eséllyel kapsz Cyp.-et (csak nem ez volt az alapprobléma felvetés).
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 12:00

Hacsak nem mindenbe beletojok doki. :S


Fórumindítónak:

Egyébként a Cypromix-nek "csak a mellékhatása" a fogamzásgátlás. Hivatalosan nem fogamzásgátló. A Diane35 a másik ilyen készítmény.

Sajnos elfelejtik megemlíteni, hogy ezeket nem szabad évekig szedni. Nagyjából 6 hónapig oké.

2012. nov. 26. 11:58
sziasztok, én cypromixet szedtem, miskolci vagyok-itt a korházban orvos függő volt(1 évvel ezelőtt) , hogy volt aki még felírta és aki már nem..olcsó vmi 2700 ft körül volt ,max 3 ezer vmennyi(már pontosan nem emlékszem)..de azóta nem sokan írják fel, mert nem jó gyógyszer nagyon régi elavult,ezt mondják rólla, jelenleg egy éve melianne -t szedek, ez 6200 vmennyi,sajnos ezek ilyen árban mozognak, inkább 6 ezer felett, de ha a pároddal felesben füzetitek úgy egész bevállalhatónak mondható.szép napot
14. floracska (válaszként erre: 13. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 11:56
Én nem kértem, hogy olcsót írjon fel. Annyit kértem, ne hízzak tőle, és pattik ellen is használjon. ő mondta, hogy felírja ezt, ez a legolcsóbb, és jó gyógyszer. Igazából ezt nem firtatom, nincs is vele semmi problémám (bár pattik ellen nem jó). Én is csak amiatt nem akartam gyógyszert szedni, mert rettegtem, hogy még kövérebb leszek. De nem lettem.
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Floracska)
2012. nov. 26. 11:47
Cypromixet nem fog azért felírni az orvos, mert olcsó és te azt kéred, annak orvosilag indolkoltnak kell lennie.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook