Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudtok mondani olyan fogamzásgátló tablettát ami nem 8 ezer forintba kerül és nem hizok tőle? fórum

Tudtok mondani olyan fogamzásgátló tablettát ami nem 8 ezer forintba kerül és nem hizok tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
72. Noorah (válaszként erre: 1. - Tünszi)
2012. nov. 26. 18:05

gumi...


Én legalábbis soha az életben nem fogok ismét fogamzásgátlóhoz nyúlni és legszívesebben minden embert lebeszéklnék a használatáról.

71. Noarashi (válaszként erre: 70. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 17:38

Abszolút értem, és egyetértek veled. Anno én is hülye voltam, azért osztom itt az észt :)

Amúgy emlékszem mikor mentem dokihoz hogy felírassam a fogigátlót, akkor sem volt semmi, semmi vizsgálat. Tehát ennyit erről.

70. bd55e3f068 (válaszként erre: 69. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 17:35
Bocs, Noarashi, nem beszólni akartam. Utólag már te is másként látod a saját döntésed, úgyhogy biztos érted mire gondolok.
2012. nov. 26. 17:28
Visszatérve a "zokniban lábat mosni" problémára, szerintem nevetségesek azok a nők, akik csak ezért szedik a bogyókat.
68. bd55e3f068 (válaszként erre: 66. - SziReni)
2012. nov. 26. 17:23
Egy nem kívánt terhesség többféle kárt okozhat. A megbízhatóságot illetően pedig lényeges a különbbség.
67. bd55e3f068 (válaszként erre: 65. - Noarashi)
2012. nov. 26. 17:21
Orvosa válogatja, meg hogy ki melyik kockázatot szeretné inkább bevállalni.
2012. nov. 26. 17:20
na a spirált meg végképp nem ajánlom.De megint az a véleményem szíve rajta aki használja.Szerintem még ha össze is jöhet mellette a baba akkor is a legbiztonságosabb az óvszer legalábbis ha az egészség veszélyeztető tényezőit nézzük.Az tuti nem okoz egészség károsodást minden más igen.
65. Noarashi (válaszként erre: 64. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 17:19

Spirált a nem szült nők is használhatnak?

Amúgy vannak nagyszerű teszkó akciók is óvszer téren :) Meg hát az ember annyi mindenre kidobja a pénzt, szóval ha fontos neki hogy hormonmentesen védekezzen, akkor talán telik gumira...

64. bd55e3f068 (válaszként erre: 62. - Noarashi)
2012. nov. 26. 17:16

Ha bemegy az ember a patikába, lehet venni teljesen elfogadható áron óvszert. Semmivel nem kevesebb, mint a jó marketingel felvértezett versenytársa. Pontosabban... nekem spec a színe nem tetszik, de van afölött szemet tudok húnyni.


Amúgy a vélemény kicsit elnagyolt, mert pl. a spiráloknak kb. azonos a Pearl-indexe.

63. bd55e3f068 (válaszként erre: 57. - Virag32)
2012. nov. 26. 17:08
Nekem is több nőgyógyász ajánlgatta, hogy szedjek fogamzásgátlót, és a legtöbb kérdés nélkül fel is írta volna.
2012. nov. 26. 17:05

Ugye nem egyszerű nekünk nőknek sem, hogy akkor mégis hogyan védekezzünk. Van aki azt írta, hogy azért fogigátló mert az olcsóbb. Hát igen, nem valami olcsó a jobb fajta óvszer. Van akinek a pasija nem hajlandó "zokniban lábat mosni". Szerintem ez utóbbi kategóriával meg nem is érdemes lefeküdni.

Aztán van másik fórum ahol egyre nőnek a hormonmentes fogamzásgáltót használó kismamák száma :) Tehát ezek a készítmények sem igazán védenek. Egyértelmű ,hogy a legkisebb esélye a teherbeesésnek a fogamzásgátló mellett van, viszont sajnos sok esetben utána is, amikor már akarják a babát.

61. virag32 (válaszként erre: 60. - SziReni)
2012. nov. 26. 17:00
Pontosan így van.... Százával, ezrével vannak olyan nők, akik teljes tudatlanságban szedik a hormonokat. Kíváncsi lennék,hogy az a roppant körültekintő doki, aki az egyik hozzászólónak lazán Cypromixet írt fel fogamzásgátlónak, milyen vizsgálatokat végzett előtte, mielőtt simán ráhagyta,hogy szedje csak egy évig a gyógyszert, ráadásul úgy,hogy nincs is hormonzavara az illetőnek. Persze ettől függetlenül biztosan nagyon lelkiismeretes. :)
2012. nov. 26. 16:41
virág ha nekem nem pont ez jutott eszembe mikor ez a fórum megnyílt hogy ha olyan alapos a doki mint ahogy itt leírják akkor ezeket is megnézi e.csak azért nem akartam leírni mert akkor nekem estek volna itt emberek.Például mondjak valamit.Nekem anyumnak is meg angyimnak is volt trombózisa, és nekem is meg hugimnak is kiírták szó nélkül vévétel nélkül és most hogy voltam dokinál a kivizsgálások miatt hogy miért nem jön a baba akkor derült ki hogy hajlam nálam is simán meg van.Még jó hogy nem lett belőle gond.Szerintetek vállalta volna a dokim hogy igen ő írta fel a gyógyszert? tuti nem.
2012. nov. 26. 16:38
Noatashi egyet értek sajnos és úgy hogy egsészségügyben dolgozik majd az egész családom köztük én is.És sajnos tudom hogy igaz amit írsz meg amit én is írok.
58. Noarashi (válaszként erre: 57. - Virag32)
2012. nov. 26. 16:37
néha eszembe jut a híres mondat: Diktál a beteg, írja a doktor...
2012. nov. 26. 16:23
Eleve ott kezdődik,h az összes nőgyógyász vastagon sz...rik az előzetes kivizsgálásr,családi kórelőzményre,stb,csak felírja hasraütésszerűen a sok hormont.Rengete nő nem is tudja,h pl.migréneseknek szigorúan tilos f.gátlót szedni,vagy olyanoknak,akiknél trombózis-halmozódás van a családban.Még egy normál vérvételt,májfunkciót,peteérést sem néznek.Horror.Ilyenek kezében van az ember egészsége.
56. Noarashi (válaszként erre: 55. - SziReni)
2012. nov. 26. 16:13

Na a dokik válasza ilyenkor, "hát lehet attól is". Semmi sem bizonyított, csak azért elég sok nő küzd a gyógyszer szedésének abbahagyása után gondokkal.

Az orvosok ugyan esküdt tettek, de az orvoslátogatók látogatása néha többet (pénzt ) nyom a latba.

2012. nov. 26. 16:06
na tessék én is ezt mondom hogy összezvaraj a hormonháztatrtástÉs egy dolgo hogy most tervbensincs a baba de az meg más hogy amikor meg majd akarja az ember akkor nem jön emiatt.Az orovoskban meg majd nem fogsz bízni annyira egy pár csalódás után.
54. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 15:48
találTák, mert van törekvés erre.
53. bd55e3f068 (válaszként erre: 50. - Floracska)
2012. nov. 26. 15:48

Csak teszt fázisban vannak ilyen gyógyszerek, egyelőre a vasectomia az egyetlen megoldás, de ugye ez csak bizonyos életszakasz után kivitelezhető.

Azért nem nekik találják ki, mert a nők termékenységét egyszerűbb szabályozni.

52. floracska (válaszként erre: 51. - Noarashi)
2012. nov. 26. 15:44
Nálunk sem csak a kényelemről van szó, hanem arról, hogy olcsóbb is.
51. Noarashi (válaszként erre: 50. - Floracska)
2012. nov. 26. 15:40

Én 30 éves vagyok, kb 5 évvel ezelőtt rövid ideig szedtem fogamzásgátlót, mert a pasim is nyaggatott. Na pasi már azóta sehol, de egy jó kis prolaktin problémát összeszedtem, megemelte ez a szar.

Szóval nincs az a férfi, akiért én ismét szednék fogamzásgátlót. Van párom, jó nekünk a gumi(igaz drágább). Hogy neki mennyire jó, azt persze nem tudom. Nem őszinte a mosolya az óvszertől :) De ő sem akar méreggel tömni, csak hogy neki kényelmesebb legyen.

50. floracska (válaszként erre: 47. - Noarashi)
2012. nov. 26. 15:35
Szerintem egy sem. Bár ha jól tudom, vannak olyan fog.gátlók is, ami férfiaknak van. Csak lehet Magyarországon még nincs? Nem tudom. De jobb lett volna, ha alapból nekik találják ki, így is mi nők szenvedünk többet az életben.
49. Eszterkee (válaszként erre: 41. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 15:33
tudom, hogy amiatt. azért is írtam smiley-t a végére.
48. floracska (válaszként erre: 44. - Vigyorex6)
2012. nov. 26. 15:30

Pcos-re én is gyanakodtam ezek miatt, nem te vagy az első, aki mondja, de rendszeresen járok nődokihoz vizsgálatra, csak észrevett volna valamit. Az a baj, amikor ilyet felvetek, a legtöbb orvos csak a pofámba röhög, hogy ilyen fiatalon mit találok ki magamnak ilyen diagnózisokat...

Most úgy döntöttem, elmegyek endokrinológiára, de a gyógyszert nem fogom csak úgy abbahagyni egyik napról a másikra, erről majd kikérem az orvos véleményét. Még szerencse, hogy egyelőre tervben sincs nálam a baba.

47. Noarashi (válaszként erre: 42. - Floracska)
2012. nov. 26. 15:27

"meg a párom is nyaggatott"

Hát kiváncsi vagyok, hány férfi venné be a fogamzásgátló tablettát helyettünk.

2012. nov. 26. 15:05
ás persze lehet gondolni hogy hát én sose fogok beleesni abba hogy velem is ez a rossz történjen, és sajnos beleeshetsz.Én nem mondom biztos van akinek nem okoz gondot.De OKOS AKI LÁTJA ELŐRE A VESZÉLYT. Nekem ha mondják előtte hogy ilyet okozhat akkor nem érdekelt volna hogy óh sokaknak nem lett tőle baja akkor nekem se lesz.Akkor tuti nem szedem be.CSak engem nem figyelmzetett senki, és vakon bíztam az orvosokban meg egy két nőbe aki akkor adott tanácsot és kész.Nem néztem utána ez az én hibám.Így jártam.Azért remélem egyszer én is babázhatok és most végre nekem is pozitív lesz majd a tesztem.
2012. nov. 26. 15:03
nekem még egy méhen kívli terhességem is vot amivel ánrilis 4dikén műtöttek , és előtte októberben hagytam abba a gyógyszert.És a méhen kívülimre is mondta a doki hogy mivel szűkület semmi nem volt így időbeli eltolódás lehetett ami megint a gyógyszer rovására írható.Tekintve hogy a hormonrendszert felborította.A ciklusról meg annyit hogy persze amíg szedi az ember addig van ciklus amikor abbahagyja akkor nincs.Azért elgondolkodtató hogy ez nem tüneti kezelés? A pattanások is ha valaki nem tini és mégis vannak valózínű hormon gond, és a fog gátló az csak ideiglenes megoldás és nem hosszú távú.Tehát a tünetet nyomjuk el vele.Miért nem megy el az illető endokrinológiára hogy derítsék ki az okát, és lehet akkor kezelés után hamarabb lesz gyereke is.Így meg ki tudja lesz e valaha. Persze amikor a gyógyszert szedi az ember nem erre gondol hogy egyszer majd gyereket akarok.Én se gondoltam rá.És most átkozom a napot amikor bevettem és azt mondta az egyetem meg a munka fontosabb.
44. Vigyorex6 (válaszként erre: 42. - Floracska)
2012. nov. 26. 15:02

A rendszertelen ciklus, hajhullás, pattanásos bőr, többségében túlsúly, egyes esetekben szőrösödés Pcos-s tünetegyüttesre hajaz.

Bár én vékony vagyok és nem szőrösödöm, de Pcos-es vagyok. Egyetlen helyet találtam az országban ahol megfelelően kivizsgáltak és nem fog.tabit akartak felírni . :( Vicc.

A kezelésnek köszönhetően megszűnt a pattanásosságom és beállt a ciklusom már egész jól hormonok nélkül.

Ezt csak mellkésen a bejegyzésedre reagálva írtam, hátha tudok vele segíteni, mert ez akkor is nagyon fontos kérdés, ha valaki egyelőre még nem szeretne babát.

43. Fisica
2012. nov. 26. 15:01

Azért a pattanások nem hipp hopp tűnnek el a fogamzásgátlótól, ez is egyénfüggő kinek hogyan reagál rá a szervezete. Én Belarát szedek már kb 5 éve, a pattanások szinte teljesen elmúltak tőle. Igaz elég drága 7200Ft, de ha elosztjuk 3 hónapra, akkor nem olyan sok ez.


Van akinek okoz gondot ha ilyet szedett, van akinek nem. Tök olyan mint pl a cigi, van akinek baja lesz tőle, van akinek nem... és van aki enélkül is megbetegszik..mindenki saját felelősségére szed ilyeneket.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook