Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudtok mondani olyan fogamzásgátló tablettát ami nem 8 ezer forintba kerül és nem hizok tőle? fórum

Tudtok mondani olyan fogamzásgátló tablettát ami nem 8 ezer forintba kerül és nem hizok tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
102. Vigyorex6 (válaszként erre: 101. - Trefl)
2012. nov. 27. 14:31
Az első bekezdésre reagálva: lényegében ugyanazt írtam, ami te. Röviden: bár kis százalékban lesz tőle terhes az ember lánya, de szedése közben és elhagyásával is számtalan mellékhatása lép fel.
101. trefl (válaszként erre: 100. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 14:21

Azért nem mindegy, hogy foggátló használata mellett az ember akár maradandó egészségkárosodást is elszenved a nagyobb kényelem miatt. :S

A bogyónak több hatása is van. Egyrészt akadályozza a peteérést, ami azért években gondolkozva elég brutális blokkolás; ha mégis megtörténik, akkor akadályozza a beágyazódást; ha az is megtörténik, akkor abortál.


De én nagyon soknak tartom a 15%-ot, egyenesen irreálisnak. A Pearl index se ad ennyit. Azon meg nem kell csodálkozni, ha valaki nagy körömmel esik neki, vagy ollóval vágja fel a csomagot, vagy tépéssel, de nem ügyel arra, hogy az óvszert ne érje a tépés, vagy nem nyomja ki a végéből a levegőt, vagy elernyedt állapotban veszi csak le, vagy kerül rá olaj alapú síkosító, vagy sima testápoló, vagy masszázsolaj (a legtöbb sikosító ilyen alapú). Ezek mind növelik a hibaszázalékot.

100. Vigyorex6 (válaszként erre: 95. - Bd55e3f068)
2012. nov. 27. 14:14

Mindenre van példa. Azonban az nem mindegy, hogy hogy 100-ból 1 emberre vonatkozik, vagy százból 15-re. Nem véletlenül mondják, hogy aki például krémet használ, az kalkulálja bele a teherbeesést, mert nagyon nagy a hibaszázalék.

A kiindulópontot tekintve viszont tény, hogy a bogyó többségében jól "dolgozik", a következmények tekintetében már nem ennyire jó a statisztikája.

99. trefl (válaszként erre: 98. - Bd55e3f068)
2012. nov. 27. 14:14
Elhiszem, hogy van hibás. Mielőtt emellett döntöttem, másik márka folyton gondot jelentett, pedig azt talán még jobban is reklámozzák. A jelenlegivel maximálisan meg vagyok elégedve, és lentebb írtam, hogy nem pár 10 db-ot használtam el belőle. :)
98. bd55e3f068 (válaszként erre: 97. - Virag32)
2012. nov. 27. 14:01
Sorozatgyártott tömegterméknél nem tudsz elképzelni hibát?
97. virag32 (válaszként erre: 96. - Trefl)
2012. nov. 27. 13:51

Egyetértek.


Konkrétan nem tudok olyat elképzelni,hogy valaki óvszer mellett terhes legyen. Az illető valószínűleg nem tudja, hogy kell használni. Ahogy a vicc is mondja: David Copperfieldnek kell lennie annak,aki óvszer mellett megfogan. Nekem ez totál elképzelhetetlen.

96. trefl (válaszként erre: 92. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 13:34

Szerintem ha valaki megtanulja rendesen használni az óvszert és betartja a szabályokat (pl.: olajos krémmel nem érintkezik, se olaj alapú sikosítóval), valamint nem bóvlit vesz, akkor nem igen lehet gond.

Én egy márkát használok nagyon régóta és ez jóval több mint 2000 db-ot jelent úgy, hogy abból a márkából egyikkel se volt soha (!) gondom.


Mindemellett tablettáról csak rosszat tudok mondani a környzetemet látva: mélyvénás trombózis (nem egy nő ismerősömnél), agyvérzés, elhagyása óta nincs peteérés, abbahagyása után rendszertelen ciklus, szedése mellett terhesség. Egyik barátnőm 1 éve hagyta abba, ebben volt részem nekem is, és totál fel van borulva mindene. Fél év alatt kb 5 nődokinál volt, és mindent beszedett már, és még mindig nincs rendben. Vagy nem vérzik, vagy ha vérzik, akkor el kell állítani, mert olyan mértékű. Peteérése se nagyon volt eleinte, most nem tudom, de nagyon meg akarja ezt már oldani, mert amióta abbahagyta, jönnek a bajok és nem is tud együttlenni a párjával.

95. bd55e3f068 (válaszként erre: 92. - Vigyorex6)
2012. nov. 27. 12:23
Van aki nem ismer bogyó mellett fogant gyereket? Bogyótól elhízott nőt? Vagy van, aki nem ismer 10 tucat nőt, aki fél-egy évig össze-vissza menstruált tabi után meg nem jön össze a gyerek?
94. Eszterkee (válaszként erre: 75. - SziReni)
2012. nov. 27. 12:20

a fórumot olvasgatva rájöttem, igazad van.

amit leírtál, pont úgy történt velem, 20 éves voltam, amikor "nem várt" babánk betoppant az életünkbe. és milyen jó, hogy így alakult! :)

ki tudja mi lett volna, ha szedem tovább a gyógyszert és pár év múlva, mikor "eljön az ideje", akkor állunk neki a baba-témának...

2012. nov. 27. 12:15

ha már szó esett a fogamzásgátlók hatékonyságáról:


"Raymond Pearl képletének, az ún. Pearl-indexnek a segítségével megítélhető, hogy az egyes fogamzásgátló módszerek alkalmazása mellett mennyire biztonságos a védekezés, és milyen eséllyel kerülhető el a terhesség. A képlettel kiszámolható az egyes fogamzásgátlási módszerek alkalmazása mellett bekövetkező nem kívánt terhességek száma 1200 hónapra, illetve egy nő életének 100 évére vonatkoztatva (vagyis, mennyi a terhesség bekövetkezésének esélye, ha 100 nő alkalmazza ugyanazt a módszert 12 hónap alatt)


Nincs fogamzásgátlás: 85

Megszakításos védekezés: 35

Naptár-módszer: 14-40

Spermicidek: 5-20

Méhszájsapka: 7-11

Óvszer használata: 3-4

Női óvszer: 1-5

Lea®contraceptivum: 2-3

Pesszárium spermiciddel: 2-3

Hőmérőzés: 0,5-3

Injekció: 0,03-2

Hormonális IUD: 0,05-0,1

Fogamzásgátló tabletta 0,1-0,5

Sterilizáció: 0,1-0,3

Implantátum: 0 "


forrás: [link]

92. Vigyorex6 (válaszként erre: 89. - Virag32)
2012. nov. 27. 07:56

Éppen tegnap kaptam el fél füllel egy műsort, mert amúgy nem mélyedtem el ennyire az gumi témában eddig.

Az óvszer hibaszázaléka 15%


A spirálra visszatérve: nem ér fel statisztikával nyilván, de a környezetemben anyukám jól viselte az elsőt, aztán a másodiktól folyamatosan gyulladásban volt és vérzett, a keresztanyám terhes lett mellette, és az egyik vendégem is.


Még mindig a bogyó a legbiztonságosabb, de akkor inkább a kötél.

91. Vigyorex6 (válaszként erre: 48. - Floracska)
2012. nov. 27. 07:42

Jó döntés az endokrinológus. Nekem 2007-től nem, vagy alig volt vérzésem, de csak 2011-ben derült fényt a Pcos-re, pedig a 2 kezem nem elég hozzá, hogy összeszámoljam hány orvos látott, mennyit utaztam, hogy neves dokikhoz is eljussak, és ez mibe került.

Ismerős a "pofámba röhög" szisztéma. Nekem is azt mondták, hogy nem vagyok túlsúlyos, sem szőrös, akkor az ajtó arra van. :(

Azért fontos, hogy fény derüljön rá, ha nem is akarsz babát most még, mert szépen fokozatosan kezelést nélkül az IR-ből kialakul a cukorbetegség egyrészt, másrészt ha nálam már 5 éve felfedezik a bajt, akkor már babázhatnék, így pedig csak egy bő éve kezelnek.

90. virag32 (válaszként erre: 88. - Fisica)
2012. nov. 26. 22:51

Persze, nyilván mindenkinek szíve joga eldönteni ezt.

A baj az,hogy a nők óriási, eszméletlen nagy hányada egyáltalán nincs tisztában azzal,hogy mit tesz a testével, amikor hormonokat szed be. Persze,hogy lehet csinálni, de csak úgy, ha az ember pontosan tudja, mit tesz, és ezzel mit nyer/veszít.

89. virag32 (válaszként erre: 86. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 22:49

Nem eseteket olvastam,sem pedig nők panaszait, hanem nőgyógyászok szakvéleményét. Ők azok főleg,akik nem ajánlják. De amúgy logikus is,hogy miért nem.

A fogamzásgátlónál úgy tudom, nagyobb a hibaszázalék mint az óvszernél, ami 99%-ban biztonságos.

88. Fisica
2012. nov. 26. 21:46

"használjon óvszert, mert ha a gyerekhez nem elég felelőségteljes akkor a szexhez sem az"


Azért ez így nem igazán állja mega helyét szerintem. Nem feltétlenül azért szeretkezik valaki, hogy gyereket csináljon hanem azért, hogy élvezze, a baba már csak egy plusz dolog ami megkoronázza a jót. Én pl nem érzem készen magam egy gyerekhez, akkor fosszam meg magam ettől?


Óvszerrel azért nem teljesen ugyanaz a dolog, nagyon is érezhető a különbség..és ha nem élvezed, akkor minek csinálod?!


Mindenki azt használ amit jónak lát, de miért fáj másnak, mindeki úgy bánik a saját testével ahogy akar, ha később megbánja hát megbánja. 6 éve szedek gyógyszert és még 1-2 évig fogok is, de vannak még így pár millióan..van akinél gondot okoz van akinél nem, de előre úgyse tudja senki.

2012. nov. 26. 21:42
Pontosabban elég rendes különbség kényelemben, érzetben, de annyit megér(het) az ügy.
86. bd55e3f068 (válaszként erre: 85. - Virag32)
2012. nov. 26. 21:40

Szerintem nagyon túlzó cikkeket, eseteket olvashattál. És azt se felejtsük el, hogy a panasz jobban is terjed, ill. logikus, hogy miért a panaszosok írnak inkább, és miért az ragadja meg az jobban az embereket.


Engem csak az zavar az óvszerben, hogy nagyobb a hibaszázalék.

85. virag32 (válaszként erre: 84. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 21:29

Én egyáltalán nem értek egyet az orvosokkal.

Eddig minden hozzászólásomban a dilettantizmusukról írtam. :)) Kivétel a spirál-téma, én eddig szinte kizárólag azt hallottam és olvastam,hogy egyetlen nőgyógyász sem ajánlja, annyira veszélyes. De persze nyilván embere válogatja, akinek óriási mázlija van, talán még alkalmas utána is szülésre. Én csak annyit mondtam,hogy én nem kockáztatnék. Engem egyáltalán nem zavar pl.az óvszer, a páromat se, szerintem túl van lihegve ennek a kényelmetlensége.

84. bd55e3f068 (válaszként erre: 80. - Virag32)
2012. nov. 26. 21:14
Érdekes, hogy az egyik hozzászólásban mennyire egyetértesz ugyanazokkal az orvosokkal, akiknek aztán így gratulálsz ;)
83. bd55e3f068 (válaszként erre: 79. - Virag32)
2012. nov. 26. 21:13
Messze nem ért egyet ezzel minden orvos. REndszeresen kell menni ellenőrzésre, nem szabad túlhordani, és ha baj van azonnal menni kell orvoshoz. (Bár ezeknek amúgy is alapnak kellene lenniük.) Emellett ritka, hogy súlyos szövődményt okozzon.
82. virag32 (válaszként erre: 81. - SziReni)
2012. nov. 26. 21:09

Köszönöm szépen! :)


Ez sajnos csak egy nicknév, nem fedi a valóságot, de legalább megtudtam,hogy nickname-névnapom van!!! :))

2012. nov. 26. 21:05
Boldog névnapot Virág.
2012. nov. 26. 21:02

Ja, még annyit hadd mondjak el,hogy mióta leraktam a Melianét (három éve), gyakorlatilag halálomon vagyok minden hónapban a mens.görcstől, de úgy, hogy olyan gyógyszert szedek, amiben ketoprofén van, a legerősebb fajta, de semmit nem használ néha még azt sem, gyakorlatilag szülési fájdalmaim vannak.

Elmentem orvoshoz (és ráadásul nem is Magyarországon, hanem egy sokkal "fejlettebb" országban élek), mi volt az első: szedjek fogamzásgátlót. Nem ám az,hogy megkeressük az okát, hogy mitől vannak ilyen eszméletlen görcseim. Hihetetlen, komolyan. Nyomjuk el a tüneteket, nehogy meg kelljen keresni az okot. Fogamzásgátlót, egy 32 éves nőnek, aki még gyereket szeretne...Csak gratulálni tudok ezeknek az orvosoknak is.

79. virag32 (válaszként erre: 76. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 20:59

Igen, utánaolvastam, nem tilos.

Viszont szinte minden orvos egyetért azzal,hogy annyira veszélyes,hogy nagyon nem javasolt még nem szült nőknek. Annyira sok szövődménye lehet (nem kivételkor,hanem amíg bent van), és olyan gyulladásokat okozhat a méhben, ami meddőséghez vezet. Én azért biztosan nem vállalnék be ilyen kockázatot pár kellemes d...ás kedvéért. :)))

78. trefl
2012. nov. 26. 20:56

Anno nekem is voltak pattanásaim, hajajj. Bőrgyógyász mindenféle kikérdezés, vizsgálat nélkül azonnal írta fel a R*accutant, ami egy brutál gyógyszer. Pedig magánban mentem, fizettem, és ezt kaptam. Szerencsére pár hétig szedtem csak, mert nem tűrtem tovább a mellékhatásait.

Azóta ha nődokiknál megfordultam és a védekezési módról kérdeztek, az óvszert meghallván rögtön jöttek a foggátlókkal. Minden alkalommal nemet mondtam, amire kerekedett a szemük rendesen. Ha volt vizsgálat, az max szóbeli kikérdezés volt, nem beutaló erre és arra. Így aztán lehet teljes nyugalommal hormoncuccokat szedni. Szerencsére fiatalon is tájékozódtam annyira, hogy nem szedtem semmi ilyet és most sem.

Még ha olcsóbb is, nem ez az elsődleges olyan módszernél, ami ilyen brutálisan beavatkozik a szervezet működésébe és ki tudja, miket okoz? Drágább az óvszer? Macerás? Ennyi "áldozat" simán elviselhető egy olyan védekezési módért, ami egyik szervezet működésébe se szól bele durván. Szerintem legalább is.


Amelyik férfi tablettáért nyaggatja a barátnőjét, arról inkább nem írok semmit. :O

77. bd55e3f068 (válaszként erre: 75. - SziReni)
2012. nov. 26. 20:47

Abszolút semmi gúnyolni való nem volt az írásodban. Ettől függetlenül nem értek egyet, mert az élet hosszabb és összetettebb, a nem kívánt terhesség házasság alatt is baj lehet, és a kárt nem csak fizikai értelemben értem, de társas kapcsolat is tönkremehet miatta, és az érintettek külön-külön szerzett sebei sem elhanyagolhatóak.

Számomra nem elfogadható az a gondolkodás, hogy aki nem akar akkor vagy még több gyereket, az kerülje a szexet.

76. bd55e3f068 (válaszként erre: 74. - Virag32)
2012. nov. 26. 20:32

Ez így nem igaz. Az orvosnak minden gyógyszer, gyógyászati segédeszköz és beavatkozás során van felelőssége, de emellett mindegyiknek van ismert kockázata, amire rendeltetésszerű használat, eljárás mellett is van esély.

Nem tiltja az orvosi etika, inkább a gyakorlat más. Ezzel együtt mérlegelni kell, hogy a betegnek a lehetőségek közül melyik lehet a legkevésbé káros.


A méhen belüli eszközök hordása nem jelent nagyobb veszélyt nem szült nőknél, mint azoknál, akik már egy vagy több szülésen túl vannak. A levétel miatt nem szokták javasolni, mert esetleg szükség lehet a méhszáj tágítására.

2012. nov. 26. 20:21
hát hagyjuk hogy a fog gátló okozta kár vagy egy nem kívánt terhesség nagyobb gond e.Én 20 éves koromig szűz voltam ezt fel merem teljesen vállalni akkor megismertem a párom aki 3 évvel idősebb nálam szintén szűz volt.és na elkezdtem védekezni tablettával.Mert egyetem meg munka fontosabb most amit végig szenvedtem egy év alatt hogy gyerekem legyen és még mindig nincs, a fog gátló további következményeiről nem is beszélve tudjátok mit mondok? Ha 20 éves koromban összejött volna a "nem kívánt " gyerek akkor jobban jártam volna.Ugyanazzal vagyok most is akivel akkor és nagyon boldog párkapcsolatom van.És az egyetlen amit nagyon ánok a gyógyszer szedés.Aki meg fiatalabb és sokkal inkább nem kívánt a gyerek mint nálam 20 évesen volt és nagy kárt tenne benne egy gyerek amit nehezen tudok elhinni, az meg ne szeretkezzen.Vagy ha igen akkor is használjon óvszert, mert ha a gyerekhez nem elég felelőségteljes akkor a szexhez sem az, sőt mi több apartner megválogatásához sem, így a nem kívánt betegségek megelőzésésre így is úgy is használjon gumit.és nyugodtan lehet röhögni meg kinyúgolni.Nekem ez a véleményem tapasztalat alapján.
74. virag32 (válaszként erre: 65. - Noarashi)
2012. nov. 26. 19:52

Nem használhatnak.


Magyarországon legalábbis az orvosi etika megtiltja. (Ha egy orvos mégis elvégzi, az az ő felelőssége.) De amúgy lehet,hogy törvényileg szabályozott,hogy tilos nem szült nőknek feltenni, akkora a kockázat.

73. virag32 (válaszként erre: 63. - Bd55e3f068)
2012. nov. 26. 19:51
Nekem mondod...?? Kilenc (!!) évig szedtem a Melianét megszakítás nélkül, mert semmit nem tudtam róla és mert soha, semmiféle vizsgálatot nem végzett az orvos!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook