Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok még olyan ételt, aminek olyan sok neve lenne, mint ennek? fórum

Tudtok még olyan ételt, aminek olyan sok neve lenne, mint ennek? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. b598e4912b (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2017. dec. 8. 16:56
Akkor menj el Cibakra és a mnagy kanyarban kérj bodagot! Tepertős kenyeret fogsz kapni! Ráadásul Szolnokon az ishler is más mint az ország többi részén!
11. Epresturmix (válaszként erre: 5. - B598e4912b)
2017. dec. 8. 16:51
A bodag sose volt tepertős kenyérke! A bodag cigánykenyér. Liszt, víz, só, sütőben sütve! Bodag vagy punya, így hívják. :)
2017. dec. 8. 13:37
Mert elég sok zsiradékot vesz fel, Én is ritkán sütök.
2017. dec. 8. 13:32

imádom a cicegét! valamiért nem sütünk, amióta megvan a gyerkőc... nyilván mert ő nem imádja :o


úúú, kell!

2017. dec. 8. 12:21
Imádom!
2017. dec. 8. 11:53

Ha beírod, hogy pacsni, megtalálod, amire én is gondoltam. Ez csak egy kép és leírás a sokból.


[link]

6. Guruljka (válaszként erre: 5. - B598e4912b)
2017. dec. 8. 11:51

A bodagot egy roma asszony sütötte, aki egy ideig szemben lakott velünk. Nála a bodag kis olcsó, sütőporos tészta volt, amit zsírban sütött ki, féltenyérnyi méretű, ujjnyi vastag tészta.


Nem is mindig ugyanazokkal a hozzávalókkal készült.


Pacsni gyerekkoromban péksütemény volt, hosszúkásra sütött, édeskés dolog.


Az egérke egyfajta égetett fánk, ha így vesszük, a bodag rokona.


A reszelt krumplis liszt kisütve (fokhagymásan, hmmm...) , a lapcsánka, cicege, tócsni, macok meg a többi, az stimmel. :D

5. b598e4912b (válaszként erre: 2. - Syria)
2017. dec. 8. 11:42

a bodag tepertős kenyérke, a pacsni meg krumplis zsírban sült tészta, az egérke meg édesség


ezek nem ugyanazok az ételek!

2017. dec. 8. 11:18
Nem.
2017. dec. 8. 11:18

Felénk csak a cicege volt használatos.

Mama és anyu gyakran készítették, szerettem. Tulajdonképpen most is szeretem, de valamiért nem sütöttem soha... lehet, megpróbálom.

2017. dec. 8. 11:15
bandurák, bere, beré, berét, berhe, bodag, borzaska, bramborák, buhi, cicedli, cicege, cincogó, cinke, derrentyű, egérke, enge-menge, görhöny, hadi, hadirántotta, harula, hlebcsánka, hremzli, kartoffelpuffer, kremzli, krumplibaba, krumplifasírt, krumplilepény, krumplimálé, krumpliplacki, krumpliprósza, krumplitócsni, krumplis tócsni, lapcsánka, lapcsinka, latke, lapotya, lapótya, lapotyka, lepcsák, lepcsánka, lepkepotyi, leppalacsinta, mackó, macok, macskanadrág, matutka, matyutyka, medvetalp, nist, pacsa, pacsni, placki, prósza, recsege, reszelt krumplis, röstiburgonya, rösztike, siligó, sisznyi, smacog, sündisznó, süni, szisznyi, tocsi, tócsi, tocsnyi, tócsni, tócsnyi, toksa, vakhús
2017. dec. 8. 11:15
Tudtok még olyan ételt, aminek olyan sok neve lenne, mint ennek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook