Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok helyet, ahol ajándékba elfogadnak könyveket? fórum

Tudtok helyet, ahol ajándékba elfogadnak könyveket? (beszélgetős fórum)

2018. nov. 18. 14:29
Vagy Bizományi Áruházaknak, ha beveszik és árverésen eladják gyűjtőknek a korosabbakat. Ott még esetleg kapsz is pár forintot.
10. Sirga
2018. nov. 18. 11:22
Adományboltban is örülnének neki, gondolom.
9. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 9e9543800f)
2018. nov. 18. 10:42

Az ilyen 100 éves, és még korosabb könyvekről valóban írj egy listát, és múzeumoknak küld el e-mailban, vagy ha van egyéb internetes hozzáférésük, ott ajáld fel őket.

Előbb-utóbb megtalálod azt a helyet, ahol nagyon is örülni fognak neki.

8. szeretekolvasni (válaszként erre: 1. - 9e9543800f)
2018. nov. 18. 10:32
A régi könyvek még értékesek is lehetnek, hihetetlen, hogy már senki nem becsüli őket és nem kell senkinek.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 9e9543800f)
2018. nov. 18. 10:30
Amikor magyar-lakta falukat vitt el Romániában az árvíz, a vöröskereszt gyűjtött az ottani könyvtárak újra-töltéséhez. Akkor vittem nekik sokat. De amit a 2-es válaszoló írt, öregek napközi otthona, vagy éppen az önkorm. családsegítő központja a nagycsaládosoknak, vagy éppen a helyi egyházhoz ugyanilyen céllal. Különösen most mikulás, karácsony előtt, amikor a rászorulók részére ők is állítják össze a csomagokat. Örülni fognak neki!
2018. nov. 18. 10:20
Miért nem próbálod meg antikváriumba eladni.
5. globus (válaszként erre: 3. - Amaunet)
2018. nov. 18. 09:51
Könyvtárban nekem sem sikerült leadnom, pedig teljesen új, értsd: tökéletes állapotú könyveket szerettem volna ajándékozni. Romantikust, kalandregényt, de klasszikust is, amit újan vásároltam, de hely híján nem akarom már megtartani. Arra hivatkoztak, hogy már ők is cserélik le a régebbieket. Láttam, hogy az újrakötötteket kidobták, már csak eredeti borítójú van, de hát enyém is ilyen lett volna... Ha nem, hát nem :)
4. Lávli (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. nov. 18. 09:51

Igen!

Meg szerintem fiatalok is szeretnek sokan olvasni, régi könyvekhez hozzájutni.

A Facebook ingyenesben hamar gazdára lelnek szerintem.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - 9e9543800f)
2018. nov. 18. 09:48

Kerestél már?

Nekem nem sikerült túl adnom 5-6 doboz könyvön. Vagy válogatni akartak belőle - de azt is online, és írjak listát róluk, az állapotukról.

A közeli könyvtár sem fogadja be őket, ők is válogatnak.

Az utcában lévő antikvárium is "vigyem be őket, és majd lesz, amit befogad".

Értékes, jó állapotban lévő könyveken nem tudok túladni már évek óta.

2018. nov. 18. 09:47
Szociális otthonokba, öregek napközi otthonába. Esetleg helyi Karitásznál érdeklődj, van-e a környéken rehabilitációs-foglalkoztató bentlakásos intézmény. Pár éve ilyen házba vittem könyveket, örültek neki, saját könyvtáruk is van. Nem baj, ha régi - nekik új.
2018. nov. 18. 09:03
Találtam egy nagy doboz könyvet, nem volt lelkem otthagyni. 100 éven felüli a többsége, pl. Franklin, Révai testvérek kiadásában. Klasszikus regények, többek között Balzac, Steindhal, valamint Eötvös Károly leíró, ismereterjesztő könyvei.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook