Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok-e 3 színű, azaz teknőc cicát, ebből is kandurt, elajándékozhatót? fórum

Tudtok-e 3 színű, azaz teknőc cicát, ebből is kandurt, elajándékozhatót? (beszélgetős fórum)


16. alanna (válaszként erre: 5. - Zsuzsa88)
2008. júl. 23. 16:35
Én tudom az okát és szerintem az állatorvosok is, csak nem akarták elmagyarázni. Normál esetben tényleg csak nőstény lehet a háromszínű macska, mert a szín kialakulásáért felelős gén az X kromoszómán van. Egy gén vagy egy vagy kettő színért felel, ebből pedig úgy lesz három, ha két X kromoszómája van a cicának, vagyis lány. A teknőctarka színhez egy vörös-fehér és egy fekete génpár szükséges. A foltosságot az okozza, hogy minden egyes sejtben véletlenszerűen az egyik X-kromoszóma inaktiválódik és a sejtekben hol egyik, hol a másik X inaktív. Háromszínű macska csak abban az esetben lehet kandúr, ha kromoszómarendellenességgel születik, nem XY lesz, hanem XXY. Mivel itt van két X, a színezet kialakul, illetve az Y miatt a nemi jelleg is, de nem termékeny és nagyon ritka.
2008. máj. 20. 15:36
Én több "macskaszakértő" ismerősömtől is hallottam,hogy a teknőctarkák mind lányok.Láttam már jónéhányat,de ebből tényleg egy sem volt kandúr.Szerintem lehet ebben valami,nem ?
2008. máj. 4. 17:10

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és a segítségeket, szerencsére meglett a kiscica és akinek kértem, aranyos barátnőmnek, szóval ő is boldog most.

Szép napot még a vasárnapból, valamint kellemes hetet, gondolva arra, hogy a másik hétből csak 4 napot kell dolgozni.

2008. ápr. 20. 17:43
Nagyon köszönöm a kedves hozzászólásokat, én nem vagyok egy macskaimádó, de ha szép a cica, megnézem. Bár mint állatot, szeretem.
12. Roni24
2008. márc. 29. 20:58

Nekem is van egy teknőctarka lány cicám, és igen, tényleg így van, ahogy lentebb leírták már a többiek.

Pici korában szedtem össze az utcáról. Akkor olvastam erről a fajtáról könyvet, hogy ez a teknőctarka fajta, csak két vörös cica, és az azt követő keveredések eredményeképpen fejlődhet ki. Hímek nagyon-nagyon ritkán születnek, és ha meg is esik ilyen csoda, akkor azok ivartalanok lesznek! Érdekes... Aki ilyen cicával találkozik, szerintem ne engedje ki a kezéből... :)))

11. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2008. márc. 21. 15:28
Nem tudom, de pont azért kérdeztem meg állatorvosokat is erről, mert van néhány ismerősünk, akinek 3 színű cicusa van, mind nőnemű.
10. nitán
2008. márc. 20. 20:39
Az én háromszínű cicám is lány,a környékemen nincs is másik "teknőc" színű cica.Csodálatos rajzú iromba fiú cicával viszont szolgálhatok!
2008. márc. 18. 22:37
Nekem is kislánycicám van!Teknőc...nem tudtam,hogy ez a hivatalos neve.:-)
2008. márc. 17. 11:08

Sziasztok!

Én is csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, mert én is úgy tudom, hogy 3 színű cica csak kislányban van. Javasolni tudom, ha mindenáron ilyet szeretne az ismerősöd, akkor szerezzen lányt, és ivartalanítassa.

2008. márc. 17. 10:56

Köszönöm nektek, de egy Váci illetőségű barátom szeretne egy ilyen cicát a barátjának, akinek most halt meg az idős cicusa. A fiú kandurt szeretne. Lehet csak azért mondta, neki, hogy egyelőre ne utasítsa vissza a kedvességét és mire véletlenül talál egy fiúcicust, addigra talán elfelejti a régit.

Bár az is lehet, hogy lánymacs is megfelel neki.

6. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Zsuzsa88)
2008. márc. 14. 06:39
vajon hogy lehet ez?:)
2008. márc. 13. 22:39
Nagyon érdekes, és meg fogsz lepődni, de 3 színű kandúr macskát sehol nem fogsz találni. Ez tény: nem létezik 3 színű kandúr cica. Hogy mi az oka, hogy minden 3 színű cicus nőnemű, senki nem tudja, de már egy csomó állatorvost is megkérdeztem, és mind ugyanezt mondja. És ők sem tudják az okát. Érdekes, nem? :)
2008. márc. 13. 06:19

én is csak nőstény "teknőc" cicát ismerek :o

egy van nekünk, egy meg az utcánkban.

2008. márc. 12. 21:58
Mi tavaly nyáron kaptunk egy 3 színű cicát, azt mondták rá, hogy fiú. Aztán egy állatvédős ismerősom felvilágosított arról, hogy a 3 színű mind kislány. Hát "Marci" is az volt. Sajnos meghalt, ezért írtam, hogy volt. Állítólag ez genetikailag van így.
2008. márc. 12. 21:50
Egyáltalán tényleg teknőc színű a neve ennek a fajtának?
2008. márc. 10. 23:55
Keresek az ismerősömnek 3 színű cicát, főleg kandurt, azt mondta úgy hívják, hogy teknőc. Segítsetek légyszí!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook