Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudsz venni ajándékot a gyermekeidnek Karácsonyra? fórum

Tudsz venni ajándékot a gyermekeidnek Karácsonyra? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
187. jozsi.38 (válaszként erre: 186. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 15. 18:10
ezek pusztán üres szólamok, semmi több :)
186. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 185. - 7dfc648351)
2012. dec. 15. 18:02
Te nem érted a lényeget kis csillag,mert buta vagy!:)De ha nagy leszel és okos majd rájössz,hogy Vili miről is írt!:)
185. 7dfc648351 (válaszként erre: 178. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 17:07

Ne haragudj, de ez elég butaság ez az iromány, nem tetszik. Visszaadni a karácsonyt?? Azt nem embertől független valamik veszik el az embertől, aki egy áldozata az eseményeknek és nem tehet ellene semmit.


Olyan az ünnepünk, amilyenné mi magunk alakítjuk és ha azt érezzük, "elvették", akkor mélyen magunkba kell nézni, hogy mit rontottunk el az életben.


A pláza egy hely, ahol sok üzlet van és odamegy vásárolni, aki olyan üzletekből akar vásárolni. Aki nem, az nem.


A bankok nélkül nincs gazdaság, nincs semmi és semmi köze a karácsonyhoz vagy az érzelmekhez. A plázának sem. Az egy bevásárlóhely. Sokszor praktikus, jó, hogy minden egy helyen van.


A bankok több előnyt adnak, mint kárt, például, nem kell a csekkekkel a postán sorban állni, mert netbankban utalok. Vagy kamatozik a kis pénzünk. Stb. Ezeknek mi közük a karácsonyhoz???


Aki olyan buta, hogy ekkor is ellenséget keres, az inkább nézzen a lelkébe, hogy miért nincs benne elég szeretet és ne hibáztasson intézményeket meg boltokat.


Kellemes ünnepeket mindenkinek!

184. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 180. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 15. 16:38

Csak annyi megjegyzést engedj meg nekem, hogy az ünnep nem "kellemes"... a fürdô- meg a lábvíz a "kellemes :(... ahogy szokták mondani.

Tudom, ez az általános... :(

A karácsony lehet áldott, szeretet-teljes, meghitt...

2012. dec. 15. 16:29
Ez nagyon szép volt,Vili! :)
182. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 180. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 15. 16:10
Àldott Karácsonyt Nektek is!
181. 800b726b6d (válaszként erre: 178. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 15:32
Ez nagyon jó, és minden szava igaz! :)
180. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 178. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 15. 14:41
Köszönjük Vili!:)Kellemes Ünnepeket Kívánok!:)
2012. dec. 15. 10:32
Szomorú vagyok, hogy milyen emberek vannak.......
2012. dec. 15. 10:16

Kihez beszélek kedves olvasó? Kik vették el ezt a napot, ami a feltétlen szereteté? A családé, a barátoké, a nagyiké, és papáinké, a testvéreinké,az anyáinké, és apáinké? Elmondom nektek…….


Azokhoz szólok, akik más istenhez imádkoznak, ha egyáltalán imádkoznak. Öltönyökhöz, akikben egy test van csak, ami zsíros kézben végződik, de a szívet nélkülözi. Akikben lélek nem lakozik, csak számok. Akik úgyszólván, a karácsonyból bazárt csináltak. Szólok a multikhoz, a reklámokhoz, gyárakhoz és tőkésekhez. A bankokhoz, a plázákhoz, az álságos plakátokhoz. Ami minden évben újfent és újfent hirdeti, a karácsony a szeretet ünnepe, ajándékozz! Vegyél-vigyél, olcsóbban, jobbat, újabbat, olyat amitől az ajándékozott, lesz valaki! Nem kedves hölgyek/urak, arctalan emberek, rideg pláza falak, és hatalmas vaskapuk a bankoknál! Nem! A karácsony nem erről szól!


A szeretet nem pénzkérdés, nem lehet sem venni, sem eladni! Az utcán botorkáló leghitehagyottabb hajléktalan is adhat ajándékot, és szerethet, mint ahogy a legszebb öltönybe öltözött úr is adhat ajándékot, de csak számolgat. Nézi, hogy ki mire vágyik, és azt hol lehet megvenni, hogy tudja pótolni pártíz vagy százezerrel az elmaradt mosolyokat, az eltűnt órákat, a hiányt! Nem lehet! Csak az emberiség leghitványabb, legbecstelenebb egyede az aki azt állítja, vehetsz szeretett, csak itt, csak most, csak náluk! A lányainknak és fiaink nem erre van szüksége. Nem ezt akarja, nem ez hiányzik. Nem a legújabb Iphone, a legnagyobb televízió, vagy a legdrágább kocsi teszi boldoggá. Hanem a szeretet! A karácsony nem arról szól, hogy ” mit kapok” ? Hanem, hogy ” mit adhatok” ? A valahova tartozni érzésről, közös ebédekről, az otthon melegéről, a család fogalmáról. Arról, hogy a legnagyobb palota is lehet rideg hűvös márványépítmény, ha nincs benne szeretet. Ahogy a legrozogább vályogház is lehet a legmeghittebb, legmelegebb szoba a világon, ha helyén a szív. Ez a fontos! Nem számít az ajándék, nem számít az érték, nem az számít, hogy neked mit adnak a szeretteid, hanem az Te mit adhatsz nekik. A világ összes kincse is értéktelen a lánynak, aki a férfi csókjára vágyik… Ugyanúgy, ahogy az anyának a legdrágább gyöngy a láncon, ha a gyermek ki adja, mindeközben az óráját nézve a kötelezőt letudni vágyik… Ezért megkérlek téged kedves Bank és Pláza, vidd az ocsmány reklámjaid, a hazugságaid, vidd a liberális gondolkodás összes ocsmány torzszülöttjét, és add vissza a karácsonyt! Az év 365 napjában fojtogatsz, rabolsz, fogyasztásra nevelsz, mint a tanár, ki utat mutat diákjának. Kérlek távozz! Hagyd meg nekünk ezt a napot. Vidd a semmitmondó idegen filmjeid, vidd álszent mosolyod, menj és hagyd meg nekünk a karácsonyt. Mert ha ezt nem teszed, egy nap hidd el bizony felkelek a kényelmes kis székemből. Felállok és ezrek, tízezrek, százezrek teszik ugyanezt. Felkelünk és nem kérünk többé! Nem kérjük majd tőled a karácsonyt, nem kérjük, hogy csak ezen nap ne mosd az agyunk! Hanem felállunk, és elvesszük! Vérrel és verítékkel, kardjainkkal, láncainkkal, és iszonyatos súlyú vértjeinkkel támadunk rád, szörnyű csatakiáltások közepette. Akkor nem lesz több ” Reszkessetek betörők ” a tv-ben, nem lesz sok reklámod az utakon, nem Te leszel a segítőkész barát, aki pénzemre vigyáz. Akkor a világ látja majd az igazi arcod! Azt amelyiket nem érdekel az ünnep, csak a pénz! Aki nem óvja, hanem csonkítja földi javaim. Aki nem szórakoztat és példát mutat a képmutató filmjeivel, hanem átmossa az agyam. Aki sarcol, elnyom, elbutít, birkának nevel, és a tetejébe, még elveszi tőlem utolsó mentsváram is, a karácsonyt. A szeretet ünnepét. A meghitt ebédeket, a mosolyokat, a melegséget. A család nevetését, a tartozni valahova érzését, a meglepetés örömét! Ezért most még utoljára felszólítalak, Te angyal bőrbe bújt ördög, hogy elég! Adjátok vissza a karácsonyt! Adjátok vissza az embereknek! Nem később, nem holnap, nem jövőre! Azonnal! Méltánytalanul elfeledett nagy irodalmi alakunk Wass Albert, a hegyeinket kérte… Én egyenlőre megelégszem a karácsonnyal. Mert a hegyeinkhez szükség van a karácsonyra. Csak az a generáció követelheti vissza a hegyeinket, és földjeinket, pusztáinkat, és folyóinkat, aki tudja mit jelent a karácsony, és a szeretet. Egy keresztény nemzet újraébredése itt kezdődik! Úgyhogy, azonnal adjátok vissza a szeretet ünnepét! És sértetlenül távozhattok!

177. 68bf453ef3 (válaszként erre: 175. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 14. 21:41
Köszönöm kifogom próbálni a receptet:))))))
176. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 175. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 14. 21:09
Szaloncukor, elfelejtettem leírni.
175. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 171. - 68bf453ef3)
2012. dec. 14. 21:08

Ez nem gesztenyepüré, de hátha kedvet kapsz ehhez is.

Gesztenyés

Hozzávalók:

 25 dkg gesztenyemassza

 18 dkg étcsoki

 3 ek meggylé (vagy narancslé)

 20 dkg étcsoki a mártáshoz


A csokit gőz felett felolvasztjuk, majd a masszához keverjük a lével együtt. 20 percet hűtjük, majd ujjnyi vastag rudakat sodrunk belőle. 3 cm-es darabokra vágjuk és szaloncukrot formálunk belőle. Közben a csokit gőz felett felolvasztjuk, majd a szaloncukrokat megmártjuk benne, jól lecsepegtetjük, majd sütőpapírral bélelt sütőlemezre, tányérra tesszük és hűtőben kihűtjük.

2012. dec. 14. 20:37
Nekem nem mindig van időm enni! Gratulálok a három gyermekhez! Én főállású anyuka vagyok,míg picik,ovisok és betegesek sajna! Boti októbertől jó ha járt két hetet oviba! Ez a fajta munka a legnagyobb kihívás az életben,és a legnehezebb is egyben,ugyanakkor fanasztikus érzés!:-)
173. 68bf453ef3 (válaszként erre: 172. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 14. 19:01
Én már nem is tudom hogy kéne fogyni 3 gyerek után nem könnyű:))))))
172. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 171. - 68bf453ef3)
2012. dec. 14. 18:58
Ne is mond!5 napot feküdtem most,és amit addig lefogytam,azt duplán híztam vissza.Mindenki,aki jött látogatni,vagy gesztenyepürét vagy feketeerdő desszertet hozott :) Én ettem becsülettel,mert ezeket még szeretem is :)
171. 68bf453ef3 (válaszként erre: 170. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 14. 18:56
Én úgy megkívántam a gesztenyepürét lehet karácsonykor csinálok is házilag mert ugye tejszínt is lehet csinálni itthon csak habfix kell hozzá meg tej na és a gesztenye:)))))))))
170. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 169. - 68bf453ef3)
2012. dec. 14. 18:51

Ó,hát elméletben tökéletes!A gyakorlat meg már unalmassá vált.De ismerve magam úgy is neki állok,mert imádom az illatát,a macerát,ami vele van :)

Hozzávalót kaptam anyutól,persze úgy gondolta,hogy cserében nekik is csinálok,de sztem túl könnyelmű volt szegénykém :)

169. 68bf453ef3 (válaszként erre: 165. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 14. 18:48
A lényeg ne legyen nagyon kemény mert a fogatok bánná de próbálkozz csak én mondom:))))
2012. dec. 14. 18:45

Én renkdívül tehetséges cukrász vagyok :) Volt,hogy azt a dobozos vakondtúrást próbáltam elkészíteni,de asszem ha egy vakond látta volna,sírva bújik vissza a földbe.

Hát cukrászfeleség voltam ugye,egy szem sütit nem csináltam évekig.Most tanulgatok.

2012. dec. 14. 18:42
Én vettem tavaly is mézeskalács fűszerkeveréket,és ahogyan hátulján le van írva ,úgy készítem el..a szódabikarbónától lesz puha;)
166. b6bd7b070e (válaszként erre: 163. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 14. 18:39

Ó. mi nagyon sokszor nevettünk, hogy milyen fogtörő lett! :) És volt, hogy sikerült is ... :)

Sokat bogarásztam itt a neten, sok recept között.

A Nosalty - t érdemes nézegetni:)

165. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 164. - 68bf453ef3)
2012. dec. 14. 18:39
Nem vagyok vmi kitartó :) Pedig díszíteni úgy szeretem :)
2012. dec. 14. 18:35
Nem baj az ha nem sikerül ne add fel próbálkozni mindig lehet:))
2012. dec. 14. 18:34

Én minden évben neki álltam a mézeskalácsnak,de még csak egyszer sikerült úgy,hogy meg is lehetett enni,nemcsak felaggatni a fára :)

Idén nem is lesz.Igaz,bejgli meg zserbó sem.Szerencsére nem szeretik a fiúk :)

162. 68bf453ef3 (válaszként erre: 161. - B6bd7b070e)
2012. dec. 14. 18:33
Mézes kalács az is lesz igaz teszkóba veszem de a diós meg a mákos bejgli az házi lesz:))))))))
161. b6bd7b070e (válaszként erre: 160. - 68bf453ef3)
2012. dec. 14. 18:31

Te döntöd el, hogy kíváncsi vagy - e rájuk, vagy sem!

Hogy állsz a mézeskaláccsal?;)

2012. dec. 14. 18:29
A másik oldalon pont engem fikáznak mert nem telik ajándékra szánalmasok..
159. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 158. - B6bd7b070e)
2012. dec. 14. 18:22
Pontosan...két napja például ők festették ki az só liszt gyurmából készült ajándékokat..az az öröm Istenem:)Hihetetlen,hogy egy csepp gyermeket ennyire lekötött!:)Imádtuk!:)
158. b6bd7b070e (válaszként erre: 153. - Mazsinka)
2012. dec. 14. 18:20
Mert a mézeskalácsot lehet együtt formázni, kisütni, díszíteni, és sokkal maradandóbb örömöt ad, mint egy Barbi, amit egy hét múlva félredobnak:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook