Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudsz venni ajándékot a gyermekeidnek Karácsonyra? fórum

Tudsz venni ajándékot a gyermekeidnek Karácsonyra? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2012. dec. 12. 15:34

Őszintén szólva Én megengedhetném, hogy drága ajándékot vegyek a fiamnak. De mi értelme? Engem elkeserít ez a borzasztóan anyagias vilg, versenyt űznek az emberek abból, hogy ki tud drágább ajándékot adni. Csak tudod mi a baj? hogy car van a fazékba. Mert pl. a szomszédünk, hitelt vett fel és abból veszi az ajándékokat.

Valaki írta, hogy babaház. Nagyszerű ötlet lányoknak, nagy dobozból. Rárajzolod az ablakot az ajtót és a cserepet meg miegymást és a gyerekek majd kiszínezik és kifestik.

Tökéletes ajándék.

Én most a 11 hónapos fiamnak egy macit készítek saját magam. Pedig mint írtam, nem lenne probléma megvenni.

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 34c48a3825)
2012. dec. 12. 15:23

Egy gyerek nem szerencsétlen, így nem illik fogalmazni, ha gyermekről beszélünk.

Maga a megfogalmazás, vagy a hozzáállás szerencsétlen megalázóan.

2012. dec. 12. 15:04
Én is szívesen adok kinőtt ruhákat Miskolciak és környékiek!:)
2012. dec. 12. 14:58

Nagyon sajnalom! :-(

Nekunk vannak teljesen jo allapotban levo pluss figuraink, amiket kislanyom kivalogatott a "szegenyeknek"! Ha van valaki, aki budapesti es el tud erte jonni, szivesen adok beloluk!!! Irjanak privit!

33. beziske (válaszként erre: 32. - Bowie)
2012. dec. 12. 11:49
Én már az unokát várom szép lassan és keresem az ötleteket!De most a hóesésben nagyon jó hasznosítani az üres kecsapos mustáros flakonokat és szinezni vizet és a hóba lehet véle "rajzolni".
32. bowie (válaszként erre: 31. - Beziske)
2012. dec. 12. 11:45

Nekem is a kedvencem. Függője vagyok az oldalnak.:D

A legtöbb dolog egyszerű, pikkpakk megvan, gyerekek is részt tudnak venni benne, közös programnak is szuper, mert valahogy az apukák is mindig odakeverednek az asztalhoz.:)

31. beziske (válaszként erre: 27. - Bowie)
2012. dec. 12. 11:36
Ezek szuper oldalak!!!
2012. dec. 12. 11:34
Köszönöm bowie és kedves mindenki,most picit mennem kell:)
29. 34c48a3825 (válaszként erre: 27. - Bowie)
2012. dec. 12. 11:34
Igazad van és az ötletek is szuperek!
28. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:33

Nem kövezlek meg.Mi is ugyanígy vagyunk!!Vagy eszünk,vagy ajándékozunk!!!!

Sajna ilyen a sorsa a szegényeknek ebben az országban:-(((

27. bowie
2012. dec. 12. 11:33

[link]


[link]


[link]


[link]



Szerintem nincs olyan, hogy egy szülő nem tud ajándékot adni a gyerekeinek.:) Tejesdoboz, wc papír guriga mindenkinek van otthon.:) És a fentiek csak néhány a többszáz "játék a semmiből" kategóriának.

Gondolom valahol mindegyikben ott lesz a szóköz, csak ki kell törölni, és bejön az oldal.

26. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 23. - Beziske)
2012. dec. 12. 11:31
Egyem is meg:(
25. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 22. - 5ed73a72bc)
2012. dec. 12. 11:30
Köszönöm,és kitartást,nekem is 6 év után jött a második:)Ölelés:)
2012. dec. 12. 11:29

Nem te tehetsz erről, ilyen undorító világban élünk, amikor minden kis centért keményen meg kell küzdeni, számolgatni hónapról hónapra, vajon mire fussa belőle...kívánok nektek szeretetben gazdag karácsonyi ünnepeket.

Próbálj meg valami kis apróságot a fa alá varázsolni, még ha csak te is készíted, de hogy kicsomagolhasság, hatalmas örömöt okoz majd nekik.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok..a hugomat nyugtatgatom, mivel sajnos idén ők is így vannak. Hiába dolgoznak, egyszerűen nekik sem megy..elég a napi betevetőt az asztalra teremteni..szomorú egy világban élünk..:-(

23. beziske (válaszként erre: 20. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:27
Nálunk is volt olyan annak idején,hogy a volt férjem/Isten nyugosztolja/ írt egy levelet a lányomnak,hogy jön karácsonyra és hoz neki ajándékot!Persze várta a lányom és semmi nem lett belőle!Még a mai napig is emlegeti,hogy nem az ajándék kellett volna hanem,hogy jöjjön!
22. 5ed73a72bc (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:26

Nem a te hibád hanem az országé ahol élünk, és nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. 2012-t írunk i9lyennek nem lenne szabad előfordulnia itt hiszem azért nem a nyomorban élünk, vagy mégis?

Hidd el, a gyerekeid biztosan örülni fognak a fának és az ételnek, gondolom nem ujdonság számukra a helyzet amiben vagytok, biztos hogy iskola ovoda nehezebb ha látja , hogy másoknak mijük van, de szerintem karácsonykor a legfontosabb , hogy együtt legyetek.

Persze tudom, hogy minden gyerek várja a jézuskát,és elképzelni sem tudom, hogyan mondanám meg a lányomnak, hogy nem hozott semmit a jézuska, de biztosan"edzett" vagy már etéren sajnos.

Én hálát adok az égnek, hogy ilyen gondjaink nincsenek, de most most mondjam azt, hogy: neked nincs pénzed mégis többes számban beszéltél, tehát több gywereked van, nekünk nincsenek nem is voltak anyagi gondjaink viszont gyerekünk nem tud születni évek óta másik.

Biztosan nehéz, kinek igy kinek ugy, de kitartás, hidd el az én lányomnak sem könnyebb és ezáltal nekem sem, mikor a jézuskától kistesót kért és én nem tudom megadni neki. A te helyzeted is ilyen csak ajándékkal, de legalább ottvannak a gyerekeid.

Egészség legyen ez a fontos! Tudom most azt gondolod, könnyen beszélek nincsenek anyagi gondjaim, de hiodd el az is van olyan bosszantó ha van pénzed de olyan dologra vágysz történetesen egy baba amit nem lehet pénzzel megevnni.


Fel a fejjel én is ezt teszem ;-)

2012. dec. 12. 11:25
Estleg ha van egyk is kézügyességed készíts nekik valamit pl.tobozból kis figurát amit a fára is fel lehet akasztani:)Dióból lehet a fejecskéje,kukoricából az orra,stb:)
2012. dec. 12. 11:24
Sajnos az exem a nagylányomat már 5 hete fel sem hívta ,mikulásra se semmi:(
19. beziske (válaszként erre: 18. - Cilumiluci)
2012. dec. 12. 11:23
Így van Cilu!!
2012. dec. 12. 11:22

Senki sem rossz anya és szülő aki nem tud venni ajándékot!Te sem vagy az:)

Ha szeretet van,az nagyon is sok!

17. 34c48a3825 (válaszként erre: 11. - Beziske)
2012. dec. 12. 11:21

Szerintem semmi szomorú nincs a karácsonyban, csak annak, aki azzá teszi magának.


Sokan pedig kapnak ajándékot ÉS közös élményt is. Nem szeretem, ha rögtön azzal jövünk, hogy akinek futja, ott biztos nincs közös játék vagy együtt töltött idő. De, nagy valószínűség szerint van, sokaknál, hála istennek.


Ha nekem nem lenne pénzem ajándékokra a gyerekeknek, akkor készítenék nekik. Megtanulnék filcbabákat és ujjbábokat készíteni, készítenék bábszínházat, babaházat, adventi naptárat, társasjátékot, sk. gyurmát, babáknak ágyneműt... Nem hagynám őket ajándék nélkül. Éljék csak át a meglepetés örömét. Úgysem az a fontos, hogy vásárolt meglepetés legyen, hanem hogy legyen.

16. beziske (válaszként erre: 14. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:20
Látod már megérte föltenni ezt a kérdést!!!!
15. danika2010 (válaszként erre: 1. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:19
Én is fogok nekik ajándékot küldeni,vagy vinni.
2012. dec. 12. 11:19
Megnyugtat ez a sok pozitív válasz,köszönöm Nektek!:)
13. beziske (válaszként erre: 9. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:18
Együtt a család!!!!!!!!!Ezt tanúlják meg a gyerekek és majd büszkén mondják,hogy én együtt játszottam a szüleimmel és milyen egyedi játékot kaptam!Ami csak is a szülőtől származik és nem üzletben kapható!
12. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2012. dec. 12. 11:17
Sokféle ötlet cikázik a fejembe,az is lehet,hogy a kis kezüket formázom meg,és a nagyszülőknek is tudnak adni belőle:)
11. beziske (válaszként erre: 7. - 34c48a3825)
2012. dec. 12. 11:16

Mi több egy élmény!Hányan vesznek drága játékot a gyermekeknek és csak ott játszanak egyedül!

Az én lányom is vissza emlékszik a közös karácsonyi mesélésekre és játszásokra!Volt,hogy nem tudtam adni volt,hogy igen!Most én is ennivalóval készülök kedvenc sütivel és apró ajándékkal!Szomorú,hogy nagy ajándékokról szól ez az ünnep!

2012. dec. 12. 11:16

azt hiszem ilyen helyzetben én is akkor valami saját készítéssel készülnék tán, valami egyedivel, hogy valamit még is tehessek a fa alá, semmiképp nem vagy rossz anya, sajnos enni fontosabb


pl a kis nevükkel egy felirat a szobaajtóra, ez egy hirtelen ötlet, lehet hülyeség, nem tudom mekkorák a gyerkőceid de egy bizonyos korosztály bizti örülne neki, ha meg eddig sem volt elkényeztetve fogják értékelni

2012. dec. 12. 11:15
Beziske:igazad van nagyon, és pont erre gondoltam;(Mindennél többet jelent Nekik az,hogy együtt vagyunk!Van aki sokkal rosszabb helyzetbe van:(
8. beziske (válaszként erre: 6. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 12. 11:14
Gondolj arra sok gyermek még egy szerető ölelést sem kap a szüleitől mert eldobták!
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook