Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőszűrés - visszarendeltek a tüdőgondozóba. Volt már valakinek ilyen? fórum

Tüdőszűrés - visszarendeltek a tüdőgondozóba. Volt már valakinek ilyen? (beszélgetős fórum)


2020. nov. 28. 17:52
Az is lehetséges hogy 3 éve megvert a szomszédom és és a bordámat is meg ütötte látszóthat e az is?
2020. nov. 28. 17:47
Ahogy látom veletek is elő fordult már hogy vissza rendeltek tüdőszűrésre engem a múlt évben is eljátszották ezt de nem találtak semmit ráadásul az idézésben ráhozzák az emberre a frászt hogy saját érdekemben menjek vissza mi lehet az oka? lehet hogy a géppel van a baj? Beszéltem egy két kollégával velük is volt már ilyen
27. nagykaroly1980 (válaszként erre: 26. - Papája)
2017. okt. 11. 18:01
Sziasztok! Ne haragudjatok, de teljesen megfeledkeztem erről a topicról. Rengeteg nás miatt is... A lényeg az, hogy nem mutatott ki semmilyen rossz elváltozást a gép benézhette a doki, de jobbb ez így :)
26. papája (válaszként erre: 23. - Nagykaroly1980)
2016. nov. 24. 13:03
Veled izgultunk ! Légy szíves meg mi történ, hogy okulhasson belőle más is , hiszen sokunkkal előfordult már ilyesmi, velem is. Fél éves utánajárás,vizsgálatok és izgalom. A vége fibrózis, amivel nincs mit tenni, azóta is jól vagyok. Ez 6 éve volt.
25. Channa* (válaszként erre: 24. - Globus)
2016. okt. 1. 20:37

Ne gondold.

Visszarendeléstől függetlenül.

Az unokaöcsémnek szinte 100% volt, hogy rosszindulatú daganata van és még is minden vizsgálat eredményre heteket várakoztatták. Mire megállapították a baját olyan előrehaladott volt az állapota, hogy már csak 11 napot élt....

24. globus (válaszként erre: 23. - Nagykaroly1980)
2016. okt. 1. 18:56
Talán nincs komolyabb baj. Tudnának sürgősebbet kérni, ha rosszindulatúra gyanakodnának, ebből gondolom, hogy nem ilyen az eset. Reméljük! :)
23. nagykaroly1980 (válaszként erre: 22. - 12d083b51b)
2016. okt. 1. 18:30

Szia!

November 3- ára van időpontom. Ez van, de most már úgy érzem hogy lehet túlaggódtam. De azért még mindig zavar egy kicsit.

22. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Nagykaroly1980)
2016. szept. 30. 15:04

Bízzunk benne! Azért ez így már megnyugtatóbb.

Oda mikor kell menned?

2016. szept. 30. 14:50
Ma mentem vissza és elküldtek CT re. Infiltratum gyanú. Ennek utánanéztem ez tüdőgyulladást jelent elvileg. Remélem ez is lesz hogy visszamaradt tüdőgyuszi
20. nagykaroly1980 (válaszként erre: 19. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 28. 15:18
???
2016. szept. 28. 14:43
sajnos igen:(
18. nagykaroly1980 (válaszként erre: 17. - 1abbb5d144)
2016. szept. 28. 10:34
Ez így van tudom. Nagymamám életében nem ivott és májcirózisban halt meg :(. Van aki meg egy életen át vedel és sokáig húzza és közben tönkretesz mindenkit maga körül
17. 1abbb5d144 (válaszként erre: 15. - Nagykaroly1980)
2016. szept. 28. 09:32
Nem kell ahhoz dohanyozni es nem is minden dohanyosnak lesz baja
2016. szept. 27. 17:03

Akár egy gyerek-kori mellhártya-tüdő-gyulladás visszamaradt nyomait is láthatják a felvételen. De leginkább az szokott lenni, hogy pont a felvétel pillanatában mozdultál, vagy éppen akkor vettél/nem vettél levegőt (pedig mondják, hogy ne mozogjunk, mégis megtörténik).

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, inkább hívjanak vissza, mint ne vegyenek időben !!! észre valamit!

Nyugi, minden oké lesz!

15. nagykaroly1980 (válaszként erre: 14. - Channa*)
2016. szept. 27. 16:25
Nem csak az egyik kolleganőm volt ott ahol én. De ezek a gépek már modernebbeknek tünnek, mint a régiek.Persze tudom, hogy sok mindent el tudnak nézni. Pl tavaly semmit sem találtak negatív volt a lelet. Lehet visszamaradt tüdőgyuszi :). Csak nem ebben fogok meghalni amikor soha nem dohányoztam :)
14. Channa* (válaszként erre: 12. - Nagykaroly1980)
2016. szept. 27. 16:12

Egy helyen voltatok?

Az is lehet, hogy nem jó a gép:S


Na, a lényeg, hogy ne izgulj!

Nekem egyszer hasi UH-n megállapították, hogy van vesedaganatom, cisztás a májam, az epém, a májam nagy is, stb.


Aztán kiderült, hogy a gép nem túl jó, mert a VT-n mást láttak. A vesémen van valami, de nem kóros, nincs cisztám sehol, a májam meg nem nagyobb, csak az összes szervemet "lejjebb hordom" az átlagnál:D

13. ab61752c45 (válaszként erre: 12. - Nagykaroly1980)
2016. szept. 27. 16:09
kiderült,hogy a géppel volt valami baj.hát nem mai gyerekek.
12. nagykaroly1980 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. szept. 27. 16:06
Oké megírom. Nem hinném, hogy tüdőrákos lennék de ki tudja. A tünetek nem ezt mutatják, de jobb félni mint megijedni :). Sok kollégámat visszahívták mostanában, de nekik nem volt semmi bajuk.
11. nagykaroly1980 (válaszként erre: 10. - Szöszicica32)
2016. szept. 27. 16:01
:)
10. szöszicica32 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2016. szept. 27. 15:53
Hat igy irtal mindent jot is rosszat is. Most mit gondoljon szegeny.?
2016. szept. 27. 15:34

Ne izgulj!

Bár én is azt tenném, ahogy legtöbben ezt teszik:D


Barátnőm egyszer bemozdult, ezért hívták vissza. Szerencsére ilyen esetben rögtön elemeznek és nem kell ismét várni a leletre.

A barátnőmnek semmi baja nem volt, de én ennek hatására nem mentem 2 évig tüdőszűrésre....


Volt akinek a copfja miatt nem sikerült a felvétel.


És sajnos volt egy ismerősöm, akinek valós baja volt (tüdőrák).

És volt egy olyan ismerősöm is, akinek negatív volt a lelete, de meghalt néhány hónap múlva tüdőrákba.


Tehát, ne izgulj!


Írd majd meg, hogy mi volt!

8. nagykaroly1980 (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2016. szept. 27. 14:07
Mondjuk nem tudom az mennyire számít, de a családban soha nem volt még daganatos megbetegedés és senki sem rákban halt meg pedig 80 fölött haltak meg az ősök.A kollégáim közül sokakat visszahívtak most mondták nekem. Meg lehet bármilyen visszamaradt megfázás stb... Én minden évben megyek tavaly negatív volt meg soha nem volt semmi baj. Talán egyszer hívtak vissza rossz felvétel miatt
7. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Nagykaroly1980)
2016. szept. 27. 13:35

Szia!

Nyugi, lehet, hogy semmi, csak tényleg bemozdulás v. valami hiba a felvételnél. Mert olyan is van.

Ne gondolj a legrosszabbra rögtön. Sok ilyen esetről hallottam, ahol a kontrollon nem találtak semmit.


A pormaszkon azért sajnos mennek át részecskék... meg ugye a remek levegő. Ma már egyáltalán nem a dohányzás az egyetlen problémát okozó tényező, sokkal inkább a levegőben lebegő mikroszemcsék és egyéb káros anyagok.

6. c73db520ef (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2016. szept. 27. 12:17

Egy ilyen szures alkalmaval talaltak volt kolleganomnek a kulcscsontjan daganatot.

De lehet bemozdulas, egy labon kihordott eros megfazas, ahol lerakodas is volt.

De akar egy elmozdulas is.

2016. szept. 27. 12:08
Köszi a választ Nektek! Csak mindig a legrosszabbra tudok gondolni.... Elég felzaklat az ilyen. Nem tudom,hogy mennyire számít esetleg az,hogy vegyész vagyok és porokkal dolgozom van olyan is ami szilikózist okoz.Munka közben szoktam használni a védőfelszerelést(pormaszk stb..).Pénteken kell visszamennem remélem nem lesz baj!
2016. szept. 27. 12:01

Ha bármit találnak, mindig ezt írják rá és jól rá tudnak ijeszteni az emberre. :(


Apukámat is visszahívták és "csak" egy kis tüdőtágulata van, de ugye az is kóros. Férjemnek làbon kihordott tüdőgyulladás miatt találtak visszamaradt kóros elváltozás...de kapott gyógyszert és eltűnt.


Szóval millió oka lehet, de én is olyan vagyok, hogy a legrosszabb ugrik be.

2016. szept. 27. 11:57

Akkor is visszahívnak, ha bemozdultál, és nem sikerült jó felvételt csinálni.

Ne izgulj!

Egyébként nem csak a tüdődet látják, sok minden mást is.

2016. szept. 27. 11:36
És még annyit,hogy 36 éves vagyok soha nem dohányoztam. Nem érzek nehézlégzést vagy bármi negatív dolgot. Mindig sportoltam és soha nem volt gond a tüdőleletemmel.
2016. szept. 27. 11:25

Sziasztok!

Ma voltam a tüdőleletemért és visszarendeltek a tüdőgondozóba. Ez állt a papíron,hogy "tüdő diagnosztikus képalkotó vizsgálatával talált kóros leletek". Volt-e valakinek hasonló lelete illetve volt-e olyan akinek nem találtak második alkalommal semmit? A tüdőleletet minden alkalommal doki ellenőrzi vagy csak a tüdőgondozóban amikor másodjára továbbküldenek? Köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook