Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőrákkal meddig lehet élni? fórum

Tüdőrákkal meddig lehet élni? (beszélgetős fórum)


23. Lávli* (válaszként erre: 22. - Alinka01)
2021. jan. 10. 14:17
Igazad van 😕
22. alinka01 (válaszként erre: 21. - Lávli*)
2021. jan. 10. 13:26
Várni lehetett! De nem kaptak! Nekem az volt az alapállásom, hogy a legetikátlanabb egy súlyos daganatos, tulajdonképpen menthetetlen betegtől, hozzátartozóitól borítékot elvárni!
21. Lávli* (válaszként erre: 20. - Alinka01)
2021. jan. 10. 13:15

Lehet benne valami. De ez így annyira nagyon etikátlan!!!

(Arra csak zárójelben merek gondolni, hogy ezért a gondoskodásért elvárták-e a borítékot ... 😳🤔)

20. alinka01 (válaszként erre: 19. - Lávli*)
2021. jan. 10. 13:10
Tudod, az is lehet a motíváció, hogy az aggódó hozzátartozó így azt érzi, hogy nagyon gondosan van foglalkozva a végstádiumos beteggel... Mire elkezdi ezt átgondolni, már nincs miről gondolkodni...!
19. Lávli* (válaszként erre: 18. - Alinka01)
2021. jan. 10. 12:58

Döbbenettel olvasom a soraidat. Soha nem hallottam vagy tapasztaltam még, hogy állami kórházban ilyen "terápiát" alkalmaztak volna, se roborálás, se egyéb címszóval sem.

Sajnálom :(

18. alinka01 (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2021. jan. 10. 12:54
Látom, erősen a pénzes, lehúzós ellátáshoz kötöd a dolgot. Akkor elárulom, én közeli családtagnál állami kórházban tapasztaltam ezt sajnos! Olyan érzésem volt utólag, hogy kisérleteztek ..., de mire ezt megsejtettem, a beteg gyors állapotromlás után meghalt. És később, már kicsit lenyugodva elkezdtem a környékbeliektől érdeklődni, és másoknak is volt ilyen tapasztalata a megyében...
17. Lávli* (válaszként erre: 16. - Alinka01)
2021. jan. 10. 12:49

Igen, igen! Ezt jelenti, feltáplálást,

energiadús, vitaminokban, ásványi anyagokban és fehérjékben bővelkedő élelmiszerek segítségével, akár szájon át, akár parenterális táplálással (tehát az emésztő rendszert megkerülve), de semmiképpen nem pénzes lehúzós vitamin túladagolást.

16. alinka01 (válaszként erre: 15. - Lávli*)
2021. jan. 10. 12:36
Köszönöm a válaszod! Én a roborál igét a szervezetet feltáplál, megerősít jelentéssel ismerem, ezért használtam.
15. Lávli* (válaszként erre: 14. - Alinka01)
2021. jan. 10. 12:22

Ja, értem. A roborálást nem ilyen jelentésben szoktuk használni.

Amúgy, amiről írsz, az meg se fordult a fejemben ötlet szintjén, hiszen ezeket a vitamininjekció "kúrákat" magánklinikákon alkalmazzák, jó pénzért, tehát eleve ellenérzést keltenek bennem.

Az is tudvalevő, hogy a C vitamin vízben oldódik, nem raktározódik, a vizelettel kiürül a szervezetből, ami nem hasznosul rögtön.

A B vitaminokról jelentek meg cikkek, hogy nagy dózisban felgyorsítják a sejtosztódást. Érdemes utána olvasni.

14. alinka01 (válaszként erre: 13. - Lávli*)
2021. jan. 10. 12:02
Kórházi infúziós, tehát meglehetősen koncentrált felerősítő kezeléseknek mutatkozott már olyan hatása, hogy felgyorsította a rosszidulatú folyamatokat is. Erre utaltam. Éppen ezért például - de érdemes utánaolvasni - a nagyadagú C-vitamint sem feltétlenül ajánlják.
13. Lávli* (válaszként erre: 12. - Alinka01)
2021. jan. 9. 23:14

Ezt hogy érted?

Ne egyen energiadús, vitaminokban, ásványi anyagokban és fehérjékben bővelkedő élelmiszereket?

12. alinka01 (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2021. jan. 9. 22:24
Így igaz, az idősebb szervezetben gyakran a daganatsejtek is lassabban szaporodnak. Ezért nem feltétlen jó ötlet az előrehaladott állapotú betegnek roboráló kezelést adni.
11. bnedora (válaszként erre: 10. - Be95e6ff22)
2021. jan. 9. 19:09
Így van. Mivel idős, így nála is lassabban növekszik. Neki is van bőrrákja is, de nem rosszindulatú.
10. be95e6ff22 (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2021. jan. 9. 19:04

A kor is számít.Idős embernél a rák is lassabban terjed.

Nagyapámnak elég komoly melanomája volt, és vagy 5-6 evet élt utána, és nem abban halt meg 86 évesen.Negyvenes ismerősünket meg néhány éve rövid idő alatt elvitte a melanóma agyi áttéttel.

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Semleges)
2021. jan. 9. 18:53

Persze van mindenféle, de senkinek, egészségesnek sincs megírva, hogy meddig ál. Lehet itt ülök, és egy perc múlva, szívrohamban meghalok.


Sokat számít minden betegnek a bátorítás, a szeretet, a remény.

8. semleges (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 9. 18:35
Tudok olyat, hogy letelt a kritikus 5 év, örültek és fél év múlva meghalt.
2021. jan. 9. 18:33
Sajnos, esetek többségében későn fedezik fel, ez az elsőszámú veszélyességi faktor. Helye, kiterjedése, áttétek megléte jelentősen befolyásolja a jósolható időt. Vannak néhányan, akik fittyet hánynak a nagykönyvre. Bízni kell mindig, küzdeni, létezik csoda.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 18:27

A kissejtes tüdőrákkal rövidebb ideig, a nagysejtessel gyógyulhat is valaki. De olvastam olyanról is , aki kissejtes volt és a rászabott kezeléssel gyógyult lett.


Attól is függ, kinek mikor fedezik fel, és igaz sokan mondják, hogy gondolattal nem lehet gyógyulni, de a pozitív hozzáállás javíthat az állapoton. Hála az égnek, sokan vannak, akiről azt mondják semmi esélye, de köszönik jól vannak, akár túl a bűvös 5 éves cikluson is.

2021. jan. 9. 18:17
Mint írták, sok mindentől függ. Anyósom 88 éves, és 2 éve rákos. A legutóbbi vizsgálat megállapítása szerint csak kismértékben változott. Szerencsére nincs nála áttét.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 9. 17:49

Sok mindentől függ.

Apukám, igaz áttétei voltak még három szerven, az első tünettől, ami a derékfájás volt, csak 3 hónapig élt.

2021. jan. 9. 17:45
Sok mindentől függ, édesapám a diagnózis felállításától 8 évet élt.
2021. jan. 9. 17:45

Nagyon sok mindentől függ. Milyen stádium, műthető, áttétes. Ezek mind, mind nagyon befolyásolják.

A bátyámat 5 évvel ezelőtt műtötték, kapott sugarat, kemót. Azóta is köszöni de jól el van.

Viszont a sógoromnak agyi áttétes tüdőrákja van, műthetetlen és már nagyon rossz állapotban van. Napok kérdése.


Szóval sok mindentől függ.

2021. jan. 9. 17:39
Meddig lehet vele élni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook