Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudom, hogy adhat téves eredményt a terhességi teszt, de ez gyakorlatban is igaz? Tapasztalatokat kérek! Köszi fórum

Tudom, hogy adhat téves eredményt a terhességi teszt, de ez gyakorlatban is igaz? Tapasztalatokat kérek! Köszi (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
35. csillus78.06.27 (válaszként erre: 30. - Ááncsí)
2008. szept. 23. 13:12

Áánmcsi!


Várjom a történeted, és az orvos eredményét.

Szerintem sajnos a szásmodra rossz hír lesz, mert 2 hét késés az nagyon sok.:(

34. csillus78.06.27 (válaszként erre: 28. - Drnéni)
2008. szept. 23. 13:11

Szia Drnéni!


Igen tudom, hogy pozitív irányban nem nagyon téved a teszt, de velem már előfordult jópárszor.

Mondjuk időn belül ugyan, de mind halványcsíkos volt. Volt olyan is, hogy hcg is volt a szervezetemben, de 5 körüli, amit 0-nak szoktak venni. Csak ugye, az az érdekes, hogy hcg csak akkor van jelen a szervezetben, ha terhesség áll fent.


Egyébként, mi az az üsökterhesség?


Sajnos a gond az, hogy nekem, jóval idő után jelent meg a 2.csík, és iszonyat halvány. Modjuk, nagyon korán is csináltam. 1,5nap után vettem észre a 2. csíkot.:(


Sajnos, marad a várakozás, mert még menzeszig can pár napom.


"Ezen kívül, ha túl korán végzed el, lehet álnegatív az eredmény, vagyis a teszt nem mutatja ki a még alacsony hormonszintet (vagy csak hosszabb idő után, ld. lenti sztorik). "

Remélem, így járok, és pár nap múlva erősen ott virít majd a teszten a csík.


Köszi a hozzászólásod!

Nagyon reménykedek..)

Csillus

33. a5e77950a3 (válaszként erre: 19. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 23. 11:36

Szorítok,hogy legyen ott babó.Én is a 3. gyerekemet várom immár 16. hete!:)Nekem is nagyon nehezen jönnek össze a babók.A lányom egész könnyen összejött(jó fél év).Aztán akartunk neki tesót jó 1 év múlva sikerült,de a 7. héten elvetéltem.Utána rögtön szerettem volna babát,de megint jó 1 év alatt sikerült a fiam.A 3. babánkra csak fél évet kellett várni:)


Azt hittem soha nem sikerül(2 császár,egy kaparás) de sikerült.A tüneteid alapján összejöhetett az a baBÓ.Nekem a baba előtt kegyetelen fájdalmas menseseim voltak,már előtte 1 héttel elkezdtem görcsölni,és leszakadt a derekam...Vettem algoflex-M-et,mondván jönnek a szokásos tünetek plusz mellfeszülés.Beszedtem 3-at,nap közben előkaptam egy tesztet(2 napot késett)pozitív lett. A fiamnál annyira éreztem,hogy megjön,hogy még betétet is raktam be.

32. tundicicca (válaszként erre: 31. - Ááncsí)
2008. szept. 23. 10:33

Ááncsí,kiváncsiak várjuk az eredményt!

Szólj,hogy mi van!

31. Ááncsí (válaszként erre: 22. - Ááncsí)
2008. szept. 23. 07:44
Ha hazajövök megírom, de készülj egy regény lesz!
30. Ááncsí (válaszként erre: 27. - 372f7e7275)
2008. szept. 23. 07:39

Na ez az én bajom:(:(

Tegnap óta se tünt el a 2. csík. De ma 10re megyek dokihoz, ha hazajövök megírom h jó volt e a teszteredmény.

2008. szept. 22. 21:39
Nekem a pozitív mindíg az is volt... :)
2008. szept. 22. 21:12

A pozitív terhességi teszt mindenképpen terhességet jelent (esetleg nagyon ritka hcg termelő üsökterhességet vagy daganatot). Ha mégis megjön a menzesz, az azt jelenti, hogy a terhesség nem maradt meg. Ez igen gyakori, épp ezért nem is érdemes tesztet csinálni a menzesz elmaradása előtt, mert könnyen csalódhat az ember.

Ezen kívül, ha túl korán végzed el, lehet álnegatív az eredmény, vagyis a teszt nem mutatja ki a még alacsony hormonszintet (vagy csak hosszabb idő után, ld. lenti sztorik).

Érdemes tehát kivárni a teszteken is ajánlott időt az elvégzésükkel!

27. 372f7e7275 (válaszként erre: 26. - 025c5b6977)
2008. szept. 22. 18:41
a negativ lehet pozitiv de ha pozitv kevesebb az esélye hogy negativ lesz belőlle...
2008. szept. 22. 18:38
Én csináltam pár tesztet, mindegyik negatív lett, aztán aznap reggel is csináltam amikor mentem dokihoz, az meg pozitiv lett, és valóban terhes voltam, de csak egy mutatta ki, a többi meg semmit. Szóval tényleg adhat téves eredményt.
2008. szept. 22. 18:18
sajnos ez esetben,de többynire jók a tesztek...
24. csillus78.06.27 (válaszként erre: 22. - Ááncsí)
2008. szept. 22. 17:46

Szia!


Ha gondolod, hogy szívesen megosztanád a történeted, várom a prividet.

Sajnálom, hogy így esett, de ugye még nem biztos.

Reméljük, hibás volt a teszt.

23. 372f7e7275 (válaszként erre: 11. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 22. 17:34
akkor szoritok neked...nekem a mensi megnemjöttének másnapján már egyértelmüen pozitív volt a teszt pedig Uh még ki sem mutatta
22. Ááncsí (válaszként erre: 17. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 22. 17:19

Szia

Igen, fiatal vagyok, még csak 19 éves, ezért nem akarok még babát. És éppen ezért reménykedek, hogy beleestem abba az 1%-ba amit téves lehet a teszt szerint. De holnap kiderül minden, megyek a dokihoz,és addigis reménykedek.

Jah és a "gólya", igen, inkább feléd járt volna.

És hogy h lett a baba(ha tényleg van)azt megírom privibe, ha tényleg érdekel, mert sok olyan részlet van, amit nem szeretnék itt közölni.

21. csillus78.06.27 (válaszként erre: 20. - F9a0a36712)
2008. szept. 22. 16:08

Ági!


"Szóval, csak lazán kedves kismama!:-D"

A próféta szóljon belőled!:)

Köszi:)

20. f9a0a36712 (válaszként erre: 19. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 22. 15:59
Hátha nálad is úgy működik, mint nálam, akkor vedd lazára és ne parázz!:-) Nekünk is akkor jött össze másfél év után, amikor már nem akartuk görcsösen. Csak nyugodj meg, nem kell az összes idegszáladdal erre koncentrálni. Ez egy természetes folyamat, ami lezajlik, majd ha nagyobb lesz a te "bogyód" is a pocakban, ráérsz majd rá figyelni. Szóval, csak lazán kedves kismama!:-D
19. csillus78.06.27 (válaszként erre: 15. - F9a0a36712)
2008. szept. 22. 15:53

Szia Ági!


De aranyos vagy!!!!

Olyan édes volt ez az első 2 kis mondat, meg az egész.:)

Igazából, reménykedek, de sajnos, sokszor produkáltam már tüneteket, mióta bele vagyok betegedve, ebbe a 3. babó témába.

Igazából, viszont ebben a hónapban érdekelt legkevésbé, hogy hogy van peteérés, meg mi merre. Csak úgy zajlottak a dolgok, nem is kufircoltunk, mint a nyulak.

Sajnos sok leírt tünetem, jelentkezik a menzi előtt is, de ennyivel előtte, mint ahogy most, hogy már 1 hete vannak, nem szokott.

Max. 3-4 nappal a mensi előtt.

A melles dolgot szóval nem igazából tudom, mert még nem barátkoztam meg az új melleimmel, nem ismerem eléggé őket.:d

Viszont ami fura, hogy nem egyfolytában vannak a tünetek. A fáradtság, kezd alábbhagyni, talán túl pihentem magam.A pisilés se olyan durva, mint múlt héten. A hasam alját, állandóan fogdosom, hogy kemény-e, és nézem a tükörben(nekem a 2.-al nagyon hamar látszott a poci, meg a későbbi elvesztett terhességeimnél is, már 4-5 hetesen, érdekes volt a hasam formája, alul.)

Ja, és rosszul létem, azóta se volt.:(


Hát, elég kétesélyes.

Írhatnék oldalakat, de csak a türelem oldja meg a helyzetet. Ha ott van a babó, remélem ott is marad 9 hónapig, ha meg nincs ott, kár a szóért.:(


Köszi mégegyszer!

Csillus

18. csillus78.06.27 (válaszként erre: 10. - Tundicicca)
2008. szept. 22. 15:47

Tundi!


Úgy néztem, Ááncsi, még elég fiatal, az adatai szerint. 19 éves.

Megértem, ha még ennyire fiatalon, nem szeretne anyuka lenni.

Mindannyian mások vagyunk. Én mindig is szerettem volna babót, de jobban örülök már most neki, hogy 25 évesen lettem először anyuka.

17. csillus78.06.27 (válaszként erre: 9. - Ááncsí)
2008. szept. 22. 15:45

Szia Ááncsi!


Sajnálom, hogy neked sajna a pozitív. Szívesen cserélnék veled, ha nekem meg nega lesz a következő is.

Látom, elég fiatal vagy. Gondolom, ezért nem örülsz a teszt eredményének.

Nem védekeztél, vagy hogy lett a dolog?


Én, már egy gyakorlott anyuka vagyok, és alig várom, a pozitív tesztem, de sajna ezek a gólyák mindig összekeverednek, és oda akarnak pottyantani, ahova még nem kellene. Kergesd már felém a gólyát, amelyik feletted köröz.:d

Köszi

Majd írj mi lett veled, de asszem, ez egyértelmű.

16. csillus78.06.27 (válaszként erre: 7. - Zsuzska76)
2008. szept. 22. 15:42

Szia Zsuzska!


Gratula a babódhoz, a meglévőhöz, és a születendőhöz is.:)

Mi a 3.-ra gyúrunk, de nagyon nehezen akar sikerülni. Sajnos, sok babát el is vesztettem.:(

Neked mennyi volt a 3 tesztnél a sok idő? Órák?

Én is várom a pozityv tesztet, köszi a drukkot.

Igazából, jó korán teszteltem, erről olvashatsz lejjebb.

AHCG szint pedig tudom, hogy napról napra duplázódik, és ha jól tudom, csak a beágyazódástól számítva, ami nekem kb. most esedékes, mert 2-3 hetet mondanak rá. Szóval, bizakodom.....

15. f9a0a36712 (válaszként erre: 11. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 22. 15:40
HOHÓ! Ott baba van a pocóban!:-)) Szerintem meg reménykedj! Ennyi front a világon nincs, ami 2 héten át egyfolytában tart!:-DD
14. csillus78.06.27 (válaszként erre: 6. - Sutoczkine)
2008. szept. 22. 15:39

Szia!


Köszi hogy leírtad a tapasztalataid. Remélem, bármennyire is extrém az esetem, pozitívan fogok csalódni.:)

13. csillus78.06.27 (válaszként erre: 5. - Tundicicca)
2008. szept. 22. 15:38

Szia Tundicica!


Valószínűleg én is korán teszteltem, mert 5 napom még volt szombaton a menzeszig. Már csak kb. 3, esetleg +2, mert szokott késni.

Lentebb írtam, mizu velem még plusszban. Azért reménykedek, hogy pár napon belül pozitívat tesztelek, csalhatatlanul, az 5 percen belül.:)

12. csillus78.06.27 (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2008. szept. 22. 15:36

Szia Ildikó!

Köszi neked is a hozzászólást!

Lentebb írtam, mizu velem.

Mondjuk, nálam 1,5 nap telt el, a megnézés óta, és így is épphogy halvány.

Azt értem, hogy rajta van a teszten, hogy mutathat rossz eredményt, az 5 perc letelte után, csak az a fura, hogy egy negatív pisi után, mégis hogy lehet a teszt pozitív, hisz az csak a HCG-re érzékeny nem?

11. csillus78.06.27 (válaszként erre: 3. - 372f7e7275)
2008. szept. 22. 15:33

Igazából, nem írtam le mindent.

Szóval, másik tesztet, majd csak menzi elmaradása után csinálok. Remélem, elmarad a fenébe, vagy 9 hónapig.:d

Szóval, a számítások szerint, 25. napon csináltam a tesztet, tehát még 5 nappal, a várható menzim előtt.

Igazából, nem nagyon reménykedtem benne, hogy bármit is mutat, csak elég csalhatatlan jelek kezdtek jelentkezni, és mivel volt egy tesztem, gondoltam pisilek.:)

A múlt héten, az éjszakai 9-10 óra alvásom után is, még délután is lepihentem aludni 2-3 órákra.

Egyik nap, 3 órai ébrenlét után, húztam a lóbőrt még 6 órán keresztül, és utána is alig bírtam felkelni.

Egyik éjszaka, arra ébredtem, hogy borzasztó hányingerem van. A fejem nagyon sokat fáj, és szúrkálgat is a méhemnél.

Na és a pisi. Hát nem vagyok egy nagy pisilős, és a napi 2 helyett, 6-7-szer járok el.

Enni sokat eszem, és megkívánok is dolgokat, de nálam ez gyakori. Ja, és a melleim, meg kiesnek a melltartóból, de szó szerint, mondjuk, ez lehet más miatt is. Most volt nemrégen mellműtétem, és lehet, hogy mostanában változott még a formája, és azért van ez a kiesik dolog.


Szóval, ezek vannak, és csak reménykedek.:)

10. tundicicca (válaszként erre: 9. - Ááncsí)
2008. szept. 22. 12:34
Sajnos?!Nem szeretnél gyereket?!Még,vagy már nem?!
2008. szept. 22. 11:35

Én most csináltam egy tesztet, és sajna pozitív.

Holnap elmegyek dokihoz, remélem az mást mond.

Nekem egy perc se telt el, és megjelent a 2. halvány csík is, és még most is olyan. 2hete kellet volna h megjöjjön.

2008. szept. 22. 10:33
Nekem 9 évvel ezelőtt volt 2 negatív terhességi tesztem és terhes voltam.A tuti az orvos.
2008. szept. 22. 10:24
Én most várom a második Babámat, 3 teszt is csak sok idő után mutatott egyáltalán valami kis halvány csíkot, de mind a 3 más volt. A gyógyszertári mutatta ki egyből, igaz, akkor már 5 hetes voltam. Kell egy kis idő, mire akkora lesz a hcg szint, hogy ezek az otthoni tesztek kimutatják! Ha várod a pozitívat, drukkolok neked!!!
2008. szept. 22. 10:22
Én eddig 3x csináltam tesztet, de ilyet még nem tapasztaltam. Az első negatív lett és tényleg nem voltam terhes. A másodiknál 1 perc után mutatott pozitívat és tényleg ott volt a szikhólyag csak a baba nem fejlődött benne :-( a harmadiknál a pozitív eredményt jelző csík jelent meg először szinte 1 másodpercen belül, akkor voltam 5 hetes.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook