Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tüdőembólia utáni terápia fórum

Tüdőembólia utáni terápia (beszélgetős fórum)

1 2
2019. máj. 15. 11:54
Szia szeretném megkérdezni nagyon tanácstalan vagyok jobb vadlida régi trombózis most kétoldali tüdő embolia 3 nap intenzív 5nap osztály clexan 8000 ne 2x1 most jöttem haza a kórházból és mennyi mozgás pl főzés lehet vagy inkább feküdjek
46. peonia53 (válaszként erre: 42. - Globus)
2018. júl. 18. 22:53

Szia


Igen rákerestem a gépen. Én is olvastam erről a baker -cisztáról. Aug. 24-re kaptam időpontot itt a helyi orthopédiára. kb. 1 hónapot vártam az uh-ra, beszedtem 60 szem detralexet. Azóta nem fáj. Most kb. 1 hónapot várok az ortopédiára. Mondta a körzeti doki szedjem még a detralexet vettem egy havi adagot újra.

45. mentos001 (válaszként erre: 44. - Sanyinak)
2018. júl. 18. 05:16
szia,nem ugyan az a hatóanyaguk. a májenzim emelkedés sajnos valós.
44. sanyinak (válaszként erre: 38. - Mentos001)
2018. júl. 17. 20:09

Itt az eliquis kockázatairól írnak a hagyományos szerekhez képest

[link]

43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Globus)
2018. júl. 17. 18:00
Tényleg, ez nem jutott eszembe. Nálam gyanú volt rá, de nincs.
42. globus (válaszként erre: 39. - Peonia53)
2018. júl. 17. 17:43
Térd hátsó részén lévő ilyen elváltozást Baker-cisztának hívják, és tünetei nagyban hasonlíthatnak vénás trombózisra. Ortopédiára tartozik.
41. Guruljka (válaszként erre: 39. - Peonia53)
2018. júl. 17. 17:34

Hol találtak cisztákat pontosan?

Az érelmeszesedés nem látszik, a csúnya eres részek vénatágulatok. Visszerek.


Majd az ortopéd orvos csak mond valamit.

Nekem is néha dagad a jobb bokám, az érsebész azt mondta, hogy azért, mert a lábam csontozata deformálódott, bütyök és kalapácsujj is van rajta. Az ortopéd azt mondta, a műtét nem sokat segít, a gyógycipő viszont igen, írassam ki. Hát megfogadom a tanácsát, teszek egy próbát a gyógycipővel, csak legyen rá tízezer Ft-om.


A vádlim szokott nekem is fájni, illetve inkább elöl. a sípcsont két oldalán. De mivel a gyógycipőben benne van a lúdtalpbetét is, én arra gondolok, talán ebben is fog segíteni. Mondom, ezt biztosan nem tudom, de egy próbát megér.

40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Mentos001)
2018. júl. 17. 17:29
Köszönöm, de a férjem hetedik éve nincs már közöttünk.
39. peonia53 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. júl. 17. 17:26

Szia


Szeretnélek megkérdezni nagyon ,sokat segítesz mindenkinek. Ma voltam Uh-n. A bokám dagadt és egy kicsit fájt a vádlim. Cisztákat találtak a hátulról ultra hangoztak. Ortopédiára küldtek tovább. Ma már nem tudtam időpontot kérni. Én gondoltam meszesednek az erek meg vannak csúnya eres részek mindenhol. meglepődtem az eredményen.


köszönöm

Dóra

38. mentos001 (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. júl. 17. 16:32
Az eliquis tablettas heparin,en is azt szedem,nem kell vervetel,műteni lehet bármikor,szoval próbáld meg feliratni.
37. mentos001 (válaszként erre: 33. - Manka10)
2018. júl. 17. 16:29
Akkor örökletes. Valószínűleg leiden mutáció.Nekem is az van
36. sanyinak (válaszként erre: 35. - Juju74)
2018. júl. 17. 14:47
Ezek után nem csodálom, hogy fatalista vagy... Nem lehet mindig a következő problémával számolni.
35. Juju74
2018. júl. 17. 06:38

Sziasztok!

Nekem 2008- ban volt kétoldali tüdőembóliám. A CT alapján több orvos mondta, hogy ez a lelet " post mortem" halál után szokott lenni. Két hétig intenzíven voltam, nem kelhettem fel az ágyból. Utána marfarint szedtem, de nekem az INR-em sosem akart 2.0 lenni, mindig csak 1 egész valamennyi volt. INR mérőt is vettem, ezért nem kellett járni vérvételre. Öt év elteltével Debrecenben a ritka kórképek rendelésen Dr. Pfliegler György javaslatára abbahsgytam a gyógyszert. Műtétek előtt át kell állni Clexane - ra vagy Fraxiparin - ra annak, aki gyógyszert szed, de én is mindig szúrom. Az epémet is kivették azóta, de sem a vérhígító sem az epeműtét miatt nem diétázom, fatalista vagyok. Azóta négy vetélésem volt Clexane mellett úgyhogy ez sajnos esélytelenné vált. Egyébként a nuvaring hormongyűrű miatt kaptam embóliát 10 éve, azóta nem védekezem ezért volt a négy terhesség. Már a klimaxot várom, de hormonpótlás nélkül az sem lesz könnyű. Ha bármi kérdésetek van próbálok segíteni, bár én nem vettem eléggé komolyan a dolgokat. Pl azt mondták hogy véralvadásgátló gyógyszer mellett ne motorozzak, de nem voltam hajlandó lemondani róla, több tízezer kilométert motoroztam és nem véreztem el az aszfalton. A vetélések során sem véreztem el, pedig kettő félidős volt.

34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Manka10)
2018. júl. 14. 22:44

A tüdőembólia nem a tüdő, hanem a vérkeringés balesete, amikor egy elszabadult vérrög okoz bajt.

Talán ha ezt elolvasod, tisztább lesz kicsi a kép, ez egy jó cikk.


[link]

33. manka10 (válaszként erre: 32. - Sanyinak)
2018. júl. 14. 22:30

A tesóm 69 éves, nem tud semmi előzményről, ha csak, a télen nagyon csúnya tüdőgyulladás és mellhártya betegsége volt és az okozhat-e ilyen problémát. Még nem találták meg az okot, ám CT-t nem hajlandó csináltatni az orvos, pedig a családban anyai ágon többen ebben haltak meg.


Köszönöm szépen a kedvességed!

32. sanyinak (válaszként erre: 28. - Manka10)
2018. júl. 14. 21:10
Testvéred mennyi idős? Volt valami oka a tüdőembolia, vagy trombózis kialakulásának nála?
31. sanyinak (válaszként erre: 28. - Manka10)
2018. júl. 14. 21:06

Nem a pihenés a lényeg, hanem a korlátozott mozgás, ami esetleg egy még meglévő vérrögöt elmozdíthat és az máshol komoly elzáródást okozhat.


Az eleje a nehéz, mert akkor a legnagyobb a kockázat. De ha már kezelést kap és nem ugrándozik, akkor nem lesz baj.

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2018. júl. 14. 20:41

ttps://bhc.hu/betegsegek/tudoembolia/


A vége felé van szó a trombózisról.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Manka10)
2018. júl. 14. 20:39

Általában trombózis előzi meg az embóliát.


Nem hiszem, hogy az orvos a fekvést ajánlaná, de attól is függ a gyógyulás, hogy volt-e másutt trombózis, és az hol tart. Kell-e félni újabb vérrögtől?

28. manka10 (válaszként erre: 27. - Sanyinak)
2018. júl. 14. 20:36

Ha lennél kedves kicsit bővebben kifejteni a terhelést,nagyon megköszönöm.Ha haza megy a kórházból, otthon is feküdnie kell? Nem főzhet,vagy ilyen kíméletesebb dolgokat nem csinálhat?

Ne haragudj, de ez most nekem nagyon fontos hisz a lelket kell tartanom benne.

27. sanyinak (válaszként erre: 26. - Manka10)
2018. júl. 14. 18:12

Ha nincs más baja, akkor csak heparin jellegű injekciókat adnak.

Nincs semmi különös előírás, szép lassan egyre jobban terhelheti magát. A vérhigító szedése mellett pedig rendszeres véralvadás vizsgálat szükséges. Először sűrűbben, később havonta.

2018. júl. 14. 17:59
Ismét kérdésem lenne aki már gyógyult a tüdőembóliából,hogy ilyenkor értágítós infúziót nem szoktak adni, és semmi más gyógyszert a vér higitón kívül? Hogyan folytatódik a kórházi bent lét utáni élet, mikre kell vigyázni, mit lehet csinálni, itt gondolok a mozgásra,lépcsőzésre stb. Ne haragudjatok a kérdéseim miatt, de nagyon el van keseredve a tesóm, szeretnék neki segíteni és egy kis erőt adni.
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Manka10)
2018. júl. 13. 22:57
Nem akarok marhaságokat írni, de olyasmivel indokolták, hogy "rászokik" a beteg, és az nem jó.
24. manka10 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. júl. 13. 22:53
Köszönöm szépen!
23. 124637ff9b (válaszként erre: 21. - Manka10)
2018. júl. 13. 22:53

Meg szokták tanítani, általában a gyógytornász feladata. Ad fújókás gumikesztyűt, azon lehet gyakorolni a kilégzés hosszát.

Fontos, hogy jól át legyen szelloztetve a tüdő, és ne "pihegő" légzéssel történjen csak a gázcsere.

Főleg, hogy az elhalás miatt kisebb lesz a légző felület.

Szerintem vannak youtube videók, keress rá.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Manka10)
2018. júl. 13. 22:43
Az oxigént nem adják pár napnál tovább.
21. manka10 (válaszként erre: 3. - 124637ff9b)
2018. júl. 13. 22:38
Azt a kórházban megtanítják? Még az oxigént is elvették tőle, senki nem mond semmit,hogy mit lehet és mit nem. Meg kell őrülni ebben a bolondok háza egészségügyben:(
20. 240a440c77 (válaszként erre: 18. - Manka10)
2018. júl. 13. 22:37
Én nem mozoghattam pár napig, feküdni kellett. Talán a negyedik naptól kelhettem fel. :)
19. 240a440c77 (válaszként erre: 17. - Manka10)
2018. júl. 13. 22:35

Ja, igen, azt kihagytam, hogy először a vércukromat nézték, és utána vittek CT-re, az mutatta ki, hogy hol is van a rög.


Nem tudom, az izotópos vizsgálatot nem ismerem. :)

2018. júl. 13. 22:34
Még azt szeretném kérdezni, kórházi bent lét után, otthon mit lehet csinálni, feküdni kell,lehet-e mozogni, járkálni, óvatosan tevékenykedni? Ebben kérném a segítségeteket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook