Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudod mi az a Gua szám? Hiszel benne? fórum

Tudod mi az a Gua szám? Hiszel benne? (tudásbázis kérdés)


20. Zojci
2007. szept. 9. 15:45
Érdekes a téma! Ezek szerint 8as a gua számom és földelem. Ebből sokat nem vettem ki. :o) Az biztos beszerzek pár kütyüt,hátha nő a bankszámlám.:o)
19. tinendo (válaszként erre: 18. - Csehe)
2007. aug. 28. 22:02
Gondoltam, hogy jobb, ha leírom a magyarázatokat, különben sokan nem értik meg a lényeget.
18. csehe (válaszként erre: 13. - Tinendo)
2007. aug. 28. 21:53
Érdekes, én is 6os vagyok, azért a te magyarázatoddal sokkal érthetőbb volt minden. Köszi.
17. tinendo (válaszként erre: 16. - 6e423ffabc)
2007. aug. 28. 19:00
Akkor most már minden világos? :))
16. 6e423ffabc (válaszként erre: 15. - Tinendo)
2007. aug. 28. 18:52
Tinendo, ezeken már régesrég túljutottam, számoltam, csak a magyarázatokat nem tudtam a magamévá tenni:))
15. tinendo (válaszként erre: 14. - 6e423ffabc)
2007. aug. 28. 18:35

Akkor jó.

Így már talán te is ki tudod számítani a dolgokat. :))

14. 6e423ffabc (válaszként erre: 13. - Tinendo)
2007. aug. 28. 18:33
ó, hogyne..köszi!
13. tinendo (válaszként erre: 9. - 6e423ffabc)
2007. aug. 28. 18:30

Megnéztem, jó az oldal.

Közben kiszámoltam a te Gua számodat is.

A 6-os fémcsillag jött ki.

Trigramod: CSIEN.

Elemed: nagy fém.

Színed: fehér, ezüst, arany.

Csoportod: nyugati.


Sheng Chi = Általános szerencse, alvás helye és iránya.


Tien Yi = Egészség, étkezés helye és iránya.


Nien Yen = Partnerkapcsolat, beszélgetések helye és iránya.


Fu Wei = Tanulás helye és iránya.


Chueh Ming = Életvég helye és iránya.


Liu Sha = Hat átok, balszerencse helye és iránya.


Wu Kuei = Az öt szellem azoknak az elhunytaknak a lelkét jelképezi, akik valaha a Földön éltek, s ezek nem tévesztendők össze a nem emberi létsíkon jelenlévő természetfölötti lényekkel.


Ho Hai = Balesetek helye


Így érthetőbb?

12. 6e423ffabc (válaszként erre: 11. - 0a6ce1d48d)
2007. aug. 28. 18:16
hát persze, számolni mindenki tud, azzal nincs gond..a feng shui tudománya és területe kevéssé ismert.Számomra legalábbis.A nyugati asztrológia egy speciális ágát kezdtem tanulmányozni, érdekel is, hiszem is.A feng shui feltöretlen ugar:))De a világhűálón sok hely van ahol utánanéz az ember, legfeljebb csodálkozik, ha nem érti....
2007. aug. 28. 17:35

A gua szám egy elsõdleges szám, személyes információkkal. Többek között egy égtájhoz tartozik, de ezen kívül, még számos, mondanivalóval bír. Ami a Te gua számod, az annak megfelelõ terület, égtáj a Te személyes jó irányod. Pld. ha a Te gua számod a 8, az ahhoz tartozó égtáj, az észak-kelet, vagyis az önmûvelés és tudás területe.

Szükséged lesz a gua számodra, a 2007. éves horoszkópod értelmezéséhez is.

Mindenek elött szeretném elmondani azt, hogy a Feng Shui egy sokrétû ugyanakkor, összetett tudomány. Így numerológiát, azaz számmisztikát is használ bizonyos tanokban, és esetekben.

A Feng Shui-ban, minden összefügg, mindennel. A gua szám, nem csak a személyes jó irányodat határozza meg, hanem egy átfogó, általános képet ad, a szám tulajdonosáról. / Ez hasonló a nyugati asztrológiából ismert, állatövi jegyek leírásáról, általános jellemzésérõl./ A kínai asztrológia egyik rendkívül bölcs kiértékelése. Megismerheted Önmagad, és családtagjaid, barátaid és munkatársaidban, rejlõ „pozitív” és „negatív” tulajdonságokat./ Sose felejtsük el azt, hogy az egyik nélkül, nincs a másik. Yin és Yang. Senki sem, tökéletes, a kínai asztrológia szerint sem, de ha ismerjük a velünk született adottságokat, akkor megértjük, hogy melyik tulajdonságunkat erõsítsük, és melyiket gyengítsük, ha itt az ideje! Ebbe sok minden beletartozik, pld. érzelmi, fizikai adottságaink, helyzet felismerésünk, reakcióink, gondolkodásmódunk, habitusunk, képességeink, ízlésvilágunk, betegségeink szervi és egyéb tünetekben és még sorolhatnám, mi minden tartozik egy személyiség meghatározásához.

Kiszámolhatod saját gua számodat magad is.

A kiszámítási mód a következõ: Nõi / Férfi

Nő:

Példa:

Te Nõ 1965.-ben születtél.

Add össze, a két utolsó számjegyet, ami 6+5 = 11

Az eredmény 11.

Most a két számjegy értékét adjuk össze:

1 + 1 = 2

Adjál hozzá 5-öt

2 + 5 = 7

A Te gua számod = 7

Férfi:

Példa:

Te Férfi 1965.-ben születtél.

Add össze a két utolsó számjegyet, ami 6 + 5 = 11

Add össze a két számjegyet.

1+ 1 = 2

Vond ki 10 – bõl

10 – 2 = 8

A Te gua számod = 8

A budapesti idõszámításhoz 1 óra 16 percet kell hozzáadni és a nyári idõszámítást is figyelembe kell venni.

És mindezek után, ha jól számoltál biztos lehetsz abban, hogy tudsz összeadni és kivonni.

:)))))))))))))))))))))))))))))

2007. aug. 28. 17:25
az említett honlapon kalkulátor található a vonatkozó számokhoz..
9. 6e423ffabc (válaszként erre: 5. - Tinendo)
2007. aug. 28. 17:06
nézz szét az ezoterikus.hu-n/ Szathmáry Nóra és az az édesanyja honlapja / ott mostanában végeztek számításokat, gua-kua ügyben...láttam, olvastam, de magyarázatra szorul...Tinendo, adnék a véleményedre, ha benéznél oda...Magam kíváncsi vagyok, de nem értek hozzá!
8. tinendo (válaszként erre: 7. - 0d32c1589e)
2007. aug. 28. 16:36

Nem kell megtanulni.

Van 1 táblázat, annak segítségével meg tudod csinálni az elemzést.

7. 0d32c1589e (válaszként erre: 5. - Tinendo)
2007. aug. 28. 16:26

Szia!

Számításról soha nem hallottam,nehéz megtanulni?

2007. aug. 28. 16:25
Hiszek énis a nem látható dolgokban.Attól függetlenül jó lenne ha láthatnám,mert angyalt látni biztos jó dolog lehet.
2007. aug. 28. 16:12

A neten bizti sok helyen lehet olvasni róla. :))

pl.

[link]


[link]


Én is most kezdek ezzel a témával foglalkozni bővebben, végzem a számításokat rendesen. :))

2007. aug. 28. 16:04

ez engem is érdekelne, ha megírnád pontosan hol található, megköszönném!

:)

2007. aug. 28. 15:56
És erről hol lehet bővebben olvasni?
2007. aug. 28. 15:19

A kínai asztrológia egyik rendkívül bölcs kiértékelése.

Miért jó tudni a GUA számunkat?

Mert kiderül a számítás alapján a jó és rossz irányaink égtájak szerint, karakterünk, a számunkra leginkább jellemző betegséghajlamunk, melyik munka területen tudunk a legjobban érvényesülni.

2007. aug. 28. 15:17
Tudod mi az a Gua szám? Hiszel benne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook