Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnivalók a babaúszásról fórum

Tudnivalók a babaúszásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tudnivalók a babaúszásról

2009. szept. 7. 08:33

Szia Tücsi! :)

Amikor én hívtam azt a nőt és kérdeztem tőle én is az úszás árát, hogy akkor végül nekem összesen mennyit is kéne fizetnem olyan arrogáns módon válaszolt, hogy rögtön letettem a telefont. Még neki állt feljebb h meg mertem kérdezni mennyibe kerül összesen nála az úszás. Közölte, hogy menjek föl a honlapra és onnan nézzem meg, most ő erre nem ér rá. Akkor minek adja meg a számát??

2009. szept. 2. 10:04

Sziasztok!


Na én egy babaúszást nem javaslok senkinek. Ez nem más, mint az Angolna Viziiskola.

Vettünk bérletet, budáról a Pólusig kellett mennünk, de nem érdekelt, mert a fiamról van szó.

Kifizettünk 8.000 Ft-ot a 4alkalmas bérletre, ami egész korrekt ár lett volna, viszont amikor megérkeztünk a FAWA-ba kiderült, hogy addig nem mehetünk be, amíg 1.350 Ft-ot le nem teszünk az asztalra úgynevezett "terem használati díjként". Persze ezt minden alkalommal.

Ez volt az első csalódás, hiszen így már nem is olcsó.


M.Kecskés Edit nevét pedig mindenki jegyezze meg, ugyanis a 30 évem alatt nem találkoztam nála arrogánsabb, primitív, fennhéjázóbb és ostobább emberrel.

Konkrétan elküldött minket a pi...ba, mert írtam neki egy e-mailt, amiben jeleztem, hogy nem megyünk a szülői értekezletre.

Közölte, hogy ők nem néznek e-mailt, annak ellenére, hogy a szülőire (amit este akartak megtartani-kisbabásoknál ez szerencsés) a meghívót e-mailben kaptuk.

Ebben a levelemben írtam meg nekik, hogy nem tudunk menni, de nekünk milyen időpontok és helyszínek lennének jók, hiszen a szülői erről szólt.

Azért hozzátenném, hogy este 22:45-kor írt sms-t. A protokollt is ismeri rendesen.


Szóval én azt mondom, hogy oda inkább senki ne menjen!!!!!!!


Ha egy levél miatt ekkora patáliát csinált el sem merem képzelni mi lett volna, ha fiam véletlenül belehány a vízbe...

23. Grepike (válaszként erre: 4. - Tunde1102)
2009. júl. 7. 13:27

Bocsi, nem akarok beleszólni a pénztárcádba,de tudod, nekem az a véleményem, hogy arra van pénzem, amire én akarom. Mi a családi pótlék összegéből 12700Ft-ből járunk úszni... 5 alkalom egy hónapban... végülis, ezt a pénzt a gyerkőc kapja... mért fizetem be belőle pl. a villányszámlát???

(tényleg ne sértődj meg, ezt nem személy szerint neked szántam!, csak te írtad le az anyagi okot... Tudom, hogy sok mindenki nehezebb anyagi körülmények között él, mint én és a családom)

2009. jan. 5. 12:24
Sziasztok, 5 honapos kislanyomat szeretnem vinni babuszasra. Segitenek hogy merre vigyem? Mivel nincs autonk, szeretnek kozeli helyet, mi a Stadionoknal lakunk, ha valaki tud kozeli uszodat, kerlek irjatok meg.
21. cirmesitompika (válaszként erre: 18. - 17e9c52a74)
2008. júl. 13. 13:43
Na elmentetek?
2008. júl. 9. 08:54
Egyedül vagyok?
2008. júl. 9. 08:54
Üdv!
2008. júl. 9. 08:53
Sziasztok,kérlek segítsetek!A fiam 11 hónapos és meg szeretném tudni hogy vihetem-e szabad strandra?Köszönöm a segítséget!
2008. júl. 4. 12:02
Ja, és itt indult el, pedig elég nehéz (ugye) vízben menni.
2008. júl. 4. 12:02
Most medencézünk. Annyit esik, borul, mégse nyel, sose sír. Tuti a babaúszás eredménye. Áldom, hohy volt/van lehetőségem hordani. Mindenkinek ajánlom.
15. Serry
2008. ápr. 27. 09:10

Amit én tudok: A csecsemők számára a víz egy felszabadító környezet, ahol testi-lelki- szociális fejlődésüket pozitívan befolyásoljuk. A vízhez szoktatási programon rendszeresen résztvevő babák:

-tüdőkapacitása nő

-erősödik az immunrendszer

-javul a keringés

-koordinációs képesség fejlődik

-alkalmazkodó képesség nő

-erősödik a szülő- gyerek kapcsolat

-a babák önállóbbak, kitartóbbak lesznek.

Mivel a baba fejlődésének e korai szakaszában a szárazföldön még nem képes a gravitóció ellenében jól mozogni, ezért ideális a közeg számára a víz.

Feltételek:

- a baba idealis életkora kezdéskor 3-9 hónap

-orvosi igazolás ( nem szenved keringési, légzőszervi fertőző betegségben) Vannak helyek ahol anyukától is kérnek igazolást arrról, h nem szenved fertőző betegségben.

- persze úszópelus

Szóval nekem ezek az infoim.

2008. febr. 15. 12:27
Mi Timi 5 hós kora óta járunk Veresegyházára. Már merül,és nem vesz levegőt a víz alatt. Nagyon élvezi, soha nem sír. Jobbakat alszik, nyugodtabb, ráadásul rengeteget bújik, simul közben, kapja a dícsérő puszikat, amik megint csak pozitív hatással vannak rá. Nahgyon jól érezzük magunkat, főleg, ha apa is ott van, és várja a láncnál.
2007. okt. 20. 20:17

Mi ma voltunk először babauszáson! Nagyon féltem tőle,már hónapok óta húzom,most beadtam a derekam a barátnőm kérésére!(náluk 2ésfél éves a kislányés járnak kicsi kora óta!

Mi a búvárreflex alapjára épulő úszásra járunk.

Nagyon jól birta a Fiam (7hó),tetszett neki a víz!:) Nem sírt ,pedig azt mondják az elsőt végigsírják!

30fokos a víz ,ez a hő jó a babának de még nem olyan meleg hogy a fertőzések terjedjenek!

Első lépés:vezényszóra szoktatva leöntik a baba fejét egy kis vizzel,ezt itthon lehet gyak.,Reflex működésének tudatosítására!

Egyébként mi egy magán babaúszásra járunk ,családiháznál kiépítve,nagyon profi,egy medence,sok játék ,etetési- és szopilehetőség ,jároka ,segítség az öltözésnél! Szóval már bánom hogy eddig nem jártunk :)

12. Mokka78 (válaszként erre: 9. - Dus)
2007. okt. 20. 20:07
Fürdőkád :)
2007. okt. 19. 15:40
Sziasztok! Én is vinném a kislányomat, de mivel több anyuka is egyszerre benn van a vízben félek, hogy elkap valamit!
2007. szept. 28. 22:09
Hogyan kezdjük el a babaúszást ? aki jár babauszásra irja meg, ott mit és hogyan csinálnak. Köszönöm.
9. dus
2007. szept. 13. 14:44

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, mennyivel másabb a babás úszómedencében a víz a rendes úszómedence vizétől? Felén nincs lehetőség babaúszásra, sokat kellene utaznunk,(60 km) de van a városban uszoda! Szerintetek ki vihetem egy ilyen helyre az 5 hónapos babámat? Vagy inkább maradjunk a fürdőkádnál?

8. Krysty (válaszként erre: 6. - _kleo_)
2007. aug. 28. 07:12
A Ficánka úszóklubba a MOM Parkba.
7. Hoxa
2007. aug. 27. 21:44
Sajnos nálunk több hónap is kimaradt betegségek sorozata és a nyári szünet miatt, és ez okoz némi problémát. Benji imádja a vizet, de az arcát, fejét nem érheti, mert akkor sír. Úgyhogy most, hogy újra lesz babaúszás ősztől, lesz munkánk vele, hogy újra visszaszokjon szegénykém. De szerintem mindenképpen megéri! Korábban annyira élvezte, és mi szülők is mindig nagyon jól éreztük magunkat. :)
2007. aug. 27. 20:58

Cáfolnám, hogy szoptatós anyuka ne menjen babaúszásra. Mi már a második gyerkőccel járunk, mindketten 4 hósan kezdték. Az első porontyot 13 hós koráig szoptattam, a második most lesz 6 hós, még csak anyatejet kapott. Én semmi összefüggést nem találtam a vízben eltöltött idő és a tej mennyisége között. Persze mindenki máshogy működik, de csak ezért senki ne hagyja ki!


Krysty, ti hova jártok?

2007. aug. 27. 08:51
Mi 6 hónapja járunk babaúszásra és csak jó dolgokat tudok modani róla. Aki teheti ne hagyja ki!
2007. aug. 14. 22:05
Szerintem is nagyon jó dolog, de anyagilag nem engedhetjük meg magunknak...:(
2007. júl. 16. 14:22

Mi 3 hónaposan kezdtük a babaúszást és az első másodperctől imádtuk.

Most 2 és fél évesen ott tartunk hogy a kislányomat nem tudjuk kiszedni a medencéből a strandon, állandóan víz alatt van. Erre sokan mondták hogy nem jó mert begyullad a füle meg az arcürege de nyugodt szívvel meg tudom cáfolni ugyanis soha semmi baja nem volt még!

Ja, és már nem csak kiemeli a fejét a vízből hanem új levegővétel után vissza is teszi és úszik tovább..., igaz csak egyszer de már ez is nagyon nagy eredmény.

2007. máj. 13. 14:04
Szerintem is a sok közül tényleg az egyik legjobb dolog. Már az első alkalom, olyan örömet okozott az egész családnak , amit nem is hittem volna.Tartottam attól, hogy megijed, de mivel imádott otthon is pancsolni így reménykedtem. Az eredmény magáért beszél. Azóta is élvezi a kicsi manócskánk a vizet és imád pancsolni főleg, hogy apa is ott lehet, na és persze "úszni".
2007. febr. 2. 19:42
Véleményem szerint a babaúszás a világ sok jó dolga közül az egyik. Ezek az alkalmak a babák számára mind fizikailag, mind a szülőkkel való kapcsolatépítés szempontjából fontosak. S aki ezt nem hiszi, tekintsen csak a képünkbe vizet fröcskölő kisdedek arcára, mennyi boldogság és vidámság sugárzik róla eközben.

Ugrás a teljes írásra: Tudnivalók a babaúszásról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook