Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnátok tanácsot adni? fórum

Tudnátok tanácsot adni? (beszélgetős fórum)

2011. febr. 23. 20:35

Nekem volt egy munkatársnőm, akik szintén a srác szülei tetőterét építették be. Volt belső feljáró és külön bejárat is. Beleölték a rengeteg pénzt, gyönyörű lett! Majd rájöttek, hogy nem is tudnak így együtt élni és otthagyták az egészet, vettek egy házat messzebb.


Egy másik ismerősöm szerint az egészséges távolság az anyóstól, amikor már nem lehet papucsban átszaladni, hanem cipőt kell venni :)))

14. kinel (válaszként erre: 12. - Anka71)
2011. febr. 23. 13:27

Nekünk csak belőlről lehetne megoldani a külön bejáratot,mert kint már nem engedélyezika hely beépítettség miatt.

Külön ajtók lennének csak a "lépcsőház" lenne egy.

Amúgy a falusi ház nagyon is tetszik csak sok az ellenérv,sajnos!

Köszönöm a tanácsokat!!

2011. febr. 23. 13:24
Tetőtér beépítés, így külön, de mégis egymás közelében. Biztonságot egymás számára, kialakítva az önálló életet mégis. Az öreg fa árnyékában mindig jobb megpihenni.
12. Anka71
2011. febr. 23. 12:36
Amúgy nem akarom rábeszélni a topic indítót, de kb. most ha belegondolok, 6-7 ismerős fiatal pár így oldotta meg, mármint a szülői ház tetőtér beépítésével. De tényleg külön bejárattal, csak úgy ér valamit:)
11. 12555cc279 (válaszként erre: 8. - Anyucika3)
2011. febr. 23. 10:13
Ennyi erôvel akár pénzt is adhatnál nekik,mert neked biztos sok van ha a mai világban albérletbe mennél!!!!
10. Anka71
2011. febr. 23. 10:04

Barátnőm lányáéknál volt hasonló a helyzet. Alapvetően ők is "jól kijöttek" a fiú szüleivel, de azért jobb lett volna külön, nem is vitás.

Ők berendezték a tetőteret, egy komplett lakást csináltak. Azóta sokkal kellemesebb az életük.

Ha hitelt nem akarsz, a szép faluban, szép házban de r...-a szomszédok között és 30 km-re sem akarsz élni, és albérletet sem szeretnél fizetni, én tényleg a tetőtér beépítést javasolnám.

De: külön bejárat, és csak kívülről. Úgy értem, belül ne legyen feljáró, ha most van (mert esetleg így is a tetőtérben van a szobátok, ezt nem tudom), akkor is szüntessétek meg a belső feljárót. Tehát, két külön lakás, és akkor "csak" annyi, mintha szomszédok lennétek. Az meg gondolom, nem olyan vészes.

9. kinel (válaszként erre: 7. - Anyucika3)
2011. febr. 23. 09:56
Igen ez is igaz!!
8. anyucika3 (válaszként erre: 5. - 12555cc279)
2011. febr. 23. 09:15

Ennyi erővel a másik szülőpárt is oda kell költöztetni,mert velük is történhet bármi.

És ugye egyik sem kevésbé fontos mint a másik...

2011. febr. 23. 09:14
Ha lehetőség van rá,minden képen jobb külön költözni a szülőktől.Tudod,jobb messzebbről szeretni,mint közelről gyűlölni.És a problémák nem az első években szoktak gyülekezni,hanem később,amikor már nehezebb változtatni.Jobb ha a fiatalok a saját életüket élik,amibe nem szól bele senki.
6. kinel (válaszként erre: 5. - 12555cc279)
2011. febr. 23. 08:17

Nagyon sajnálom a nyagymamádat!!

Köszönöm atanácsot szem előtt fogjuk tartani!!

5. 12555cc279 (válaszként erre: 4. - Kinel)
2011. febr. 23. 07:57

akkor tetőtér külön bejárattal!

Mindenféleképpen költséghatékonyság miatt is..mármint gondolok itt albira, vagy nem tudom..

mindenféleképpen maradnék, már csak azért is.már így túl a 60-on némelyik idősebb ember egyre jobban szenilisebb.. bírjátok ki, mert ha elköltöztök akkor kevesebb időtök jut rájuk és ha elveszítitek őket(még a vita ellenére is..) sajnálni fogjátok az elvesztegetett időt..

És ha bármi bajuk lesz??kinek fognak tudni szólni?

Nem kell őket pesztrálni, csak jó ha a közelükben tudjátok magatokat.

A nagymamám kapott egy szélütést még tavaly és kicsit félrebeszélt.3 hónapig feküdt kórházban és még csak elbúcsúzni sem tudtam tőle, fertőző beteg volt a kórházi ágyon és állapotos is vagyok.Szóval ha tehetitek jussatok közös nevezőre.

2011. febr. 23. 07:49

Aranyosak vagytok,hogy válaszoltatok.

Igen tudjuk,hogy mindenképp az lenne jó,ha maradnánk,na de nem akaerunk vitát és sajnos még el sem kezdtük,de már van....

Nem akarunk már maradni,mert mire kész lennénk tuti nagy vita lenne.

2011. febr. 23. 07:47

Hát, ha máshogy nem megy, a tetőteret beépíteném..


Bár, a legjobb egy külön ház vagy lakás lenne...

A legjobban a saját birodalmában érzi magát az ember...

2. 12555cc279 (válaszként erre: 1. - Kinel)
2011. febr. 23. 07:44

akkor éljenek sokáig!

Ti meg csináljátok meg, és ha netalántán úgy lenne ahogy az öreg mondja, akkor albérletbe ki tudjátok adni azt a felső szintet amit ti csináltatok.

Szerintem ezt ők is jónak fogják találni, hiszen plusz bevételi forrás.

nehagyjátok magatokat!!

2011. febr. 23. 07:34

A párommal már 5 éve vagyunk együtt és lassan 2 éve,hogy együtt élünk az ő szüleinél. Szerencsére jól kijövünk aranyosak. Na de a gondunk az,hogy a párom mindig is a tető teret akarta beépíteni. Most hozzá is kezdtünk a tervekhez.. és jön a vita a szülőkkel vagyis apóssal,hogy nekünk minek fentre (x) m2 amikor öt éven belül vala,elyikük úgy is meghal és ott malad a lenti 100 m2 szintén.

Valamilyen szinten igaz amit mond,na de attól,hgy 67 éves még élhetnek simán 10-20 évet és éljenek is csak ezt a hozzá állást nem értjük.

Gondolkodtunk,hogy elköltözünk,de itt a városabn egy téglás bérház van vagy 8-9 millió, ami 1 drága, 2 mikor fogjka zt tudni eladni.

Van innen 30 km-re egy falu ahol egy gyönyörű ház van eladó,ráadásul ismerjük a tulajt és tényleg csodaszép a ház,nem kellene rajta semmit csinálni, csak a gond a napi 30km és a a lakosság 3/4 r..a. Itt a városban pedig ami van pénzünk kevés egy jó családi házhoz és több hitelt nem akarunk felvenni,mert félünk h nem tudjuk majd fizetni...

Bocsánat,hogy ilyen hosszú lett,de rövidebben nem tudtam leírni.

Ti mit tennétek tanácsotokat előre is köszönöm. A párommal nem igazán tudunk dönteni,de úgy gondoltam egy kívülálló hátha jobban látja a dolgokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook