Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnátok segíteni hozzátáplálásban? fórum

Tudnátok segíteni hozzátáplálásban? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 7. 14:17

Ma volt a védőnő mondtam hogy mit eszik Noel!

Örült neki!Mondta hogy 4.5-5hónaposan adhatok neki babakekszet,mert rájöttek az okosak hogy jobb ha előbb kiderül a lisztérzékenység!

És mondta hogy nagyot nőtt a kis legény,meg látta hogy csorog a nyála,ő is mondta hogy lehet a fogacskája!

36. Lencsy (válaszként erre: 35. - Bea0124)
2011. nov. 7. 10:39
:) :*
2011. nov. 7. 10:21

Köszönöm a hozzászólásokat!Kisfiam anyatejes baba de naponta 1-max 2szer kap mást de utána szopizik is!!Kicsit féltem a dokinak,meg a védőnőnek bevallani,de nem volt probléma azt mondták semmi baj,ha segített!

Igazából a székrekedés végett kezdtem el adni neki,azóta minden nap van neki,jó most pont nem volt,de sokat segít!

Igazándiból pici baba,de fokozatosan lett bevezetve nála,és ha nem kínlódik 3-4napig akkor megérte bevezetni!!

Nagyon ügyes legény és nem válogatós!Örülök annak hogy hittem magamban és mertem lépni,egyedül!

Eddig evett:almát,krumplit,répát,barackot,sütőtököt


Én azt mondom hogy mindenki döntse el maga hogy mikor kezd el-adni a babájának tejen kívül mást!!

Ez is mindig változik,szerintem nem tesz rosszat az aki előbb kezdi.Persze azért óvatosan!


Szerintem minden faluban,városban mást mondanak a védőnők!!Ezt szülés után tapasztaltam még a kórházban!Az én védőnőm nem engedte a barackot,paradicsomot,paprikát,uborkát mert hogy fájni fog a hasa!!Oda bent meg engedték sőt én napi szinten ettem barackot,paradicsomot,paprikát!

De lehet csak szerencsés vagyok hogy ilyen jó kisfiam van!!


Köszönöm a hozzászólásokat azt hiszem még átfogom olvasni hogy rögzüljenek a dolgok,de lehet pár dolgot ki is írok!

34. Lencsy (válaszként erre: 32. - Pyrha0)
2011. nov. 6. 12:15
Én a magam részéről egyetértek veled :)
33. Pyrha0
2011. nov. 6. 10:55
Én is elolvastam sok cikket,könyvet ezekröl. Ugy adok neki a gyümölcs-zöldségeket ahogy jónak látom. Bizok a megérzéseimben:)
32. Pyrha0
2011. nov. 6. 10:54

Sziasztok. Nálunk 3hósan javasolják a gyümölcsleves kostoltatást...mi 4 hósan már sokmindent "ettünk" a kislányom igényelte. Se anyatej se tápszer nem kell neki csak napi 1-2 alkalommal. Helyette eszik mindent kanállal szépen.


Most 6 hósak multunk.


De nálunk minden anyuka igy csin,mert ezt javasolja a védönö és a gyermekorvos is.

31. Szerénke83 (válaszként erre: 30. - Lencsy)
2011. nov. 5. 16:08

Nem támadom én a spenótot, de nálunk nem ajánlott:)

Nálunk a tápszerrel is váratnak 6 hónapos korig, ott sem sürgetik az anyukákat:)

30. Lencsy (válaszként erre: 29. - Szerénke83)
2011. nov. 5. 12:53

Eszem ágában nincs vitatkozni , mindenki a saját belátása és tapasztalatai szerint tegye ! A másik fórumban a banánt támadták itt a spenótot :D

A 6 hónapig anyatej dologgal egyetértek , hozzátáplálást nálunk is a tápszeres babáknak ajánlják inkább , de nem harapják le az anyatejes babák anyukáinak a fejét sem ha szép óvatosan próbálkozni mer ;)

29. Szerénke83 (válaszként erre: 27. - Lencsy)
2011. nov. 4. 20:25

Ez nem vitatéma, ti adtátok, nálunk nem ajánlották 8 hónapos kor előtt és nem is adtam.

Nálunk amúgy is óvatosak, 6 hónapig kizárólag az anyatej/tápszert ajánlják.

Ezen is lehetne vitatkozni:)

28. ancika24 (válaszként erre: 1. - Bea0124)
2011. nov. 4. 19:38

Szia!

Egy kis kiegészítés az előttem írottakhoz :)

Én 99%-ban saját készítésű ételt adtam a fiamnak. Jelenleg nagyon könnyű dolgod van szerintem, mert a céklát, almát, krumplit, tököt egy tepsin betolod a sütőbe és utána már csak turmixolni kell :D

Nekem voltak "ízesítők" adagokban - turmixolva fagyasztva, arra az esetre, hogyha nagyon nem volt időm elkészíteni az ebédet lurkónak. Minden zöldséget először krumplival sűrítettem, ezt nem jó fagyasztva, ezt mindig frissen készítettem, de ehhez már tudtam keverni egyéb zöldséget, vagy frisset, vagy fagyasztottat.

Gyümölcsök esetében vagy keksszel sűrítettem, vagy rizzsel. Utóbbit megfőztem jó puhára sima vízben, majd turmixoltam.


Variációk? Számtalan. Én ötleteket a bébiételekről vettem jártamban keltemben. Mindig megnéztem a kínálatot, és otthon elkészítettem :D


Még annyit, hogy amikor már húst is lehetett adni, akkor azt is nagyobb adagban előkészítettem (főztem, turmixoltam) és jégkockatartóba téve fagyasztottam. Mindig friss húsból pl. 1 csirkemellből csináltam több adagnyit a fagyasztóba. Eleinte úgysem minden nap kap húst, sokat könnyít anyuka dolgán az egyszerre több adag elkészítése.

27. Lencsy
2011. nov. 4. 18:26
Akkor ti ne adjatok spenótot ..én adtam :) Imádták , a székletet is rendben tartotta ,mert jó rostos ..és az akkori munkám során vagy 5 gyermekorvossal , nővérrel , védőnővel volt kapcsolatom akik mind az elsőnek adhatók közé sorolták !
2011. nov. 4. 13:23

Nálunk nincs bent az első körben adható zöldségek között

egyébként nagyon egyszerű, mert szín szerint lehet adni: először a nsárga (stök, répa) piros (paradicsom) kisit később a zöldek.

25. Szerénke83 (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2011. nov. 4. 13:20
HIdd el, nálunk nem, 8 hónaptól adható:)))
24. Tevecca (válaszként erre: 19. - 8082d554b1)
2011. nov. 4. 07:45
A paradicsom általában a babák kedvence :)
2011. nov. 3. 22:42

A spenóttal lehet, hogy várni kéne egy kicsit:


[link]

22. 8082d554b1 (válaszként erre: 20. - Lencsy)
2011. nov. 3. 22:04
Köszönöm szépen a választ! :-)
2011. nov. 3. 22:02

Esetleg abban tudtok segíteni, hogy milyen variációkat szeretnek a babák?

csak azért, mert a pici lányom nem eszi a zöldségeket! Erre szeretnék valami megoldást!

20. Lencsy (válaszként erre: 19. - 8082d554b1)
2011. nov. 3. 20:02
Szeretik , mert fini ..csak figyeld nagyon utána, hogy mikor kakil, mert amelyik baba érzékeny bőrű annak szinte azonnal felmarja a popóját a paradicsom !
2011. nov. 3. 19:48
A paradicsomos burgonyát mennyire szeretik a babák?
2011. nov. 3. 13:21
Köszönöm a hozzászólásokat,édesanyám is mondta a spenótot,de azzal még egy kicsit várok.A borsót én is úgy gondoltam hogy szűrön átnyomom!
2011. nov. 2. 17:51
A spenót az első kaják közt van, csak le kell önteni az első főzőlevét.
16. Lencsy (válaszként erre: 14. - Szerénke83)
2011. nov. 2. 17:36
Hidd el , hogy a spenót az elsők közt adható ..:))))
15. Adali
2011. nov. 2. 16:16
Hat pedig en is ugy tudom, hogy siman lehet adni neki mar 5-6 hotol a spenotot. Es anyukam gyermekorvos, tehat csak mondana, nem? Sztem nyugodtan adjad. Max azert irjak, hogy 8 honap (bar en ezt meg sehol nem olvastam) mert rostos, es kikakalja a rostokat.
2011. nov. 2. 15:46

Spenót nem az első zöldségek között adható, hanem 8 hónapos kórtól és heti 1x.

A bab, zborsó, tehát a hüvelyesek sem.

Viszont mehet a krumpli, répa, stök, cékla, később a tök, cukkini, brokkoli, karfiol, paradicsom.

2011. nov. 2. 14:49

A gabonapelyhekről annyit, hogy van babáknak való Kölln pehely, tönkölybúzás és zab. Csak forró vizet öntesz hozzá, és kész a trutyi. Gyümivel, meg mindenfélével keverhető.

Borsót fém szűrőn nyomtam át miután megfőztem, így a héj nem került bele. Ha lusta vagyok turmixolni a főtt almát, azt is áttöröm a fém szűrőn.

12. Lencsy (válaszként erre: 11. - Bea0124)
2011. nov. 2. 14:19
Igen ! Mindig az éppen szezonális friss zöldségből készítettem ... Az az igazság ,hogy voltam olyan szerencsés helyzetben , hogy nyáron illetve ősz elején voltak 4-6 hónaposak így adott volt a friss dolog ! Oké írtam , hogy nem vagyok híve a fagyasztós cuccoknak, de ha ki szeretnéd próbálni a spenótot akkor egye fene vegyél fagyósat , de csak jó minőségűt !:) Azt is ugyanúgy ..főtt krumpli és bele a kicsit előfőzött spenót , ha fagyósat csinálsz szerintem azt nem szükséges higítani .
11. Bea0124 (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2011. nov. 2. 13:49
Szia!Köszönöm hogy írtál!A spenótot hogyan készítetted,azt is frissből csináltad?
10. Lencsy
2011. nov. 2. 13:39

Szia Bea !

Amit az első ételeknél írtál ,itt van egy két zöldség amivel én nem tudok egyetérteni.(tudom ,hogy ezt csak olvastad )

Alma, répa, krumpli, sütőtök, barack,cékla, banán..ezek jók igen , és tökéletesek a "kezdéshez" ! A borsót én nem javasolnám ,mert az ugye puffasztó hatású a héja miatt , csak úgy mint a bab .Tehát ezzel várnék addig míg a baba gyomra megerősödik és hozzászokik a pürés ételekhez ! Ha bébiételként veszi az ember akkor az más ,mert ott a külső héjat eltávolítják . A meggy, gesztenye,és salátáról nem tudok mit írni, mert én ezeket csecsemőnek még nem adtam :) A paradicsom is elvileg az első ételek közé tartozik, de ezt sok pici nem bírja ..sajnos az én lányom sem bírta , ahogy kikakilta szinte azonnal felmarta a fenekét , így nem is adtam neki !Amivel még ki tudnám egészíteni a listát az a spenót ..ez is az első ételek közé tartozik és sok baba imádja :)

Én a magam részéről nem részesítettem előnyben a bébiételeket , csak akkor vettem, ha nagyon nem volt időm megfőzni ..egyéb esetben mindig én magam készítettem el és mindig csak annyi adagot , hogy két evésre elég legyen !Hűtőben egy napot eláll a kész étel így már meg is van a másnapi ebéd :) Nagyon nem vagyok híve a fagyasztóból előhúzott dolgoknak ! Minden ételt krumplival sűrítettem és elkészített tápszerrel hígítottam ha nem vitte a turmixgép! A gyümölcsöknél meg teával !Nálam az elkészítés minden főzeléknél ugyanúgy zajlott . Egy fél szem főtt krumpli(sűrítéshez) és egy kevés főtt abból amivel keverni akartam , pl répa ..ezt összeturmixoltam a tápszerrel . Később mikor már a husit is be lehet vezetni akkor hozzáturmixoltam azt is , vagy a tojást vagy sajtot ! Amit az anyukámtól megtanultam aki nagyon ért a gyerekekhez 20 év csecsemőotthoni tapasztalat után ..hogy ha bevezetünk egy új ételt akkor azt pár napig nem szabad lecserélni , mindig csak egy új ízt bevezetni, de ha elkezdtük nem szabad kihagyni egy napot sem ! A nem szabad " " -jelbe téve , mert ha kihagyjuk sem dől össze a világ , de a szoktatás lényege a rendszeresség :) A gabonapehely, rizs, buza, zab, kukorica dolgokról nem tudok mit írni , mert a rizsen kívül egyiket sem adtam csecsemőnek ..a rizset is csak rizspép formájában .

Remélem tudtam picit segíteni ..:)

2011. nov. 2. 12:42
Szilvát keveset, mert lazítja a székletet nagyon, érdemes babakeksszel, rizzsel inkább.
2011. nov. 2. 12:28
szilváról mi a véleményetek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook