Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok segíteni filmes/sorozatos kérdésben? fórum

Tudnátok segíteni filmes/sorozatos kérdésben? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 1. 14:01

Férjek gyöngye!!

A legjobb. Csak az a baj, hogy sorozat, és nem tudom mennyi időd van nézni. De a legjobb szerintem. Mi az emberrel mindketten néztük (függők voltunk) és mindketten azt gondoltuk, hogy tök igaz az egész.

2012. ápr. 1. 13:51
Született feleségek?
2012. ápr. 1. 13:35
Szerintem a Szex és New York c. sorozatban is jól észlelhető ez a jelenség.
2012. ápr. 1. 13:33
Változó szerelem. Igaz nem a felnőtkorra épít, de kiindulásnak ez is jó lehet.
2012. ápr. 1. 12:52

Petyka - Gossip (2000 - filmdráma)


Három diák azt a feladatot kapja az iskolában, hogy írjanak tanulmányt a pletyka természetéről. A diákok elhatározzák, hogy egy gyakorlati kísérlet tapasztalatait vetik majd papírra. Arra kíváncsiak, milyen gyorsan terjed egy hamis pletyka és milyen következményei lehetnek a szóbeszédnek. Tudják, hogy egyik osztálytársnőjük, Naomi meglehetősen bigott elveket vall a házasság előtti szexről - halálos bűnnek tartja azt. Egy kiadós buli után a három osztálytárs elkezdi terjeszteni a pletykát, hogy Naomi-t az éjjel leitatta és megerőszakolta egy srác, név szerint Bo. A hír egyre terjed és nem kell sok idő ahhoz, hogy az állítólagos áldozatnak is fülébe jusson. Naomi teljesen kétségbeesik, az említett bulin ugyanis tényleg felöntött a garatra és nem emlékszik semmire...

2012. ápr. 1. 12:38
Nekem most csak a "Tanulmány a nőkről" című színházi előadás jut eszembe.
2012. ápr. 1. 12:35

Tudnátok nekem olyan filmet vagy sorozatot ajánlani, amelyen keresztül jól bemutatható lenne a férfiak és nők közti nyelvi különbség?

Gondolok itt például a nyelvi dominanciára (a férfi vagy a nő dominánsabb nyelvileg),félbeszakításra (ki szakít félbe többet kit),nyelvi udvariasságra,udvariatlanságra (melyik nem udvariasabb/udvariatlanabb nyelvileg),esetleg a pletykára (milyen különbségek vannak a férfiak és a nők pletykálása közt). Tehát olyan film vagy sorozat lenne a legjobb,aminek egy férfi és egy nő a főszereplője és ezek a szempontok (nem kell mindegyik,elég ha 1-2 benne van) jól szemléltethetők benne. Természetesen nem feltétel,hogy 1 férfi és 1 nő legyen a főszereplő,csak gondoltam,úgy könnyebben be lehetne mutatni ezeket a dolgokat. Főleg angol nyelvű filmre/sorozatra lenne szükségem.


Előre is köszönöm a javaslatokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook