Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tűntethetném el alkoholista, agresszív apámat az életünkből? fórum

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tűntethetném el alkoholista, agresszív apámat az életünkből? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - Bionet58)
2012. febr. 27. 12:06
Ezek akkor segítenek, ha valaki ki akar keveredni az alkoholizmusból. Bár akkor nem csak ezek tudnak segíteni.
31. bionet58 (válaszként erre: 21. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 12:02

Az új törvény szerint senkit sem lehet hajléktalanná tenni. Sajnos még azt az albérlőt, aki nem fizet semmit sem lehet kitenni.


Ha azt mondja valaki, hogy az állam, a közüzemek, a bankok mindezt megteszik, annak igaza van.

Neki lehet. Magán embernek nem.

Alább leírtam mit tehettek. A könyv is sokat segít.


Van még olyan lehetőség, de ez önkormányzat függő, hogy a kiskorúak védelmében intézkedjenek.

Szociális otthonba is tehető, az költséges.

A nagyszülők a kiskorúak nevére intézkedhetnek.

Ez ügyben kérj ügyvédi tanácsot. Vannak irodák, és a bíroságokon is vannak ingyenes tanácsadások is. Igen korrektek, hiszen nem tudhatják kiből lesz ügyfél.


Érzékelve a családi összetartást, én nem javaslom azt, hogy egyedül menekülj, és fordíts hátat anyukádnak, és a testvéreidnek.


Mélyire lehet ásni az okoknak is . Ma már én is ezt tenném, és akkor megmaradna az apukám is.

Sajnos én szociális otthont intéztem, és csak mostanában a halála után jöttem rá, a kiváltó okra, amit nagyon nehezen dolgozok fel.


Az elmenekülés sem megoldás, csak a lelki tudati lezárás. Mert egyébként mint a többiek hozzászólásában is olvasható kisért, akár az életünk végéig is, és nem ez a cél. Hanem a nyugodalmas a multból tanult, jelent élni, a jövőt építve.

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Jucus1969)
2012. febr. 27. 11:56
Nem is írta, hogy vicces.
29. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 11:50
együtt is laktok?mert nem mindegy
28. jucus1969 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2012. febr. 27. 11:43

Nem, nem vicces. Remélem nem tudod milyen érzés öklömnyire zsugorodott gyomorral várni,hogy milyen állapotba kerül elő.Állandóan félfüllel arra figyelni mikor hallod a zuhanását,mert Ő nem ivott

csak a szőnyeg van állandóan útban.Mikor mindent összehány és összerondít, utána mosni, takarítani.A pólusaiból áradó iszonyú szagokat elviselni, mert ablakot nem lehet nyitni, mert megsértődik.És még nem is durva.Lelkileg is meg lehet nyomorítani valakit, a szó sokszor jobban fáj mint az ütés.Másnap nem emlékszik semmire és ki van zárva, hogy Ő ilyet tenne.A sebek a kék foltok csak véletlenül vannak rajta, neki ment valaminek.A húgom menekül a férfiaktól, nem hiszi hogy találhat, normális férfit aki nem iszik.

Mindenhol a Személyi szabadságra hivatkoznak.A Miénk hol van?

Csak úgy tudsz megszabadulni tőle,"talán" ha gyámság alá veteted és egy zárt intézetbe viszik akkor kénytelen menni, mert a rendőrség elviszi.De jól gondold meg mert ha megszökik, Neked az Isten irgalmazzon, ha durva is.

2012. febr. 27. 11:40
Úgy tudom már nálunk is működik a távoltartási törvény,mindig rendört kell hívni ha balhé van.Minél többször mennek ki annál nagyobb az esély,hogy tesznek valamit.Ne várjatok sokáig,sajnos voltak már példák,hogy tragédia lett belőle.
26. csgybzs (válaszként erre: 23. - B235ac96d5)
2012. febr. 27. 11:37
Addig nem fontos eljutni. Elég ha rádöbben, hogy nem félnek tőle és a család többi tagja összetart. Addig lehet csak másokat terrorizálni minden téren, amíg feléjük tudunk kerekedni. Még ütésig sem fontos, hogy fajuljon... csak tudja, hol a helye.
25. csgybzs (válaszként erre: 24. - Bionet58)
2012. febr. 27. 11:36
Uhh.. ez már nem az a szint sajnos..... :(
2012. febr. 27. 11:35

Kakukkfű az iszákosság egyik legfőbb ellenszere.

Egy nagy marék kakukk füvet egy liter forrásba levő vízhez kell tenni, lefedni, és két percig állni hagyni. Ezt a teát termoszba, vagy bármi módon melegen tartva negyedóránként egy evőkanállal adni kell az iszákosnak.


Émelygés, hányás, erős székelési és vizelési inger, izzadás a kísérője, de emellett rendkívül erős éhség, és szomjúság is fellép, egyen, és igyon tiszta vizet, ha bír.


Visszaesésnél, ami kezdetben elkerülhetetlen a kúrát meg kell ismételni.


Javaslom továbbá elolvasni: James Retfield Mennyei Prófécia című könyvét.

Sok mindenre választ ad, és segít a megoldásba is.


Segítség még az agykontroll, reiki, EFT

23. b235ac96d5 (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2012. febr. 27. 11:35

Talán nem ártana. Nekem is megfordult a fejemben.

Talán a kórházi lábadozás ideje alatt elgondozkozna egy kicsit.

22. csgybzs (válaszként erre: 16. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 11:32
Hmm.. tehát nem a csendes alkesz. Akkor viszont magasabb szinthez kell fordulni. Csak sajnos nem sokat szoktak tenni. :( Esetleg még "helyre tehetnétek" ti, fiúk a családból, hogy ne legyen bátorsága terrorizálni anyukátokat...
2012. febr. 27. 11:32
Az az igazság hogy nem megváltoztatni akarjuk,hamen azt hogy anyu el tudjon vállni tőle,de a válás alatt ne tudjon a családtagok közelébe férkőzni és bántani őket.Utána már a rendőrséggel el lehet vitetni ha nincs köze hozzánk.
20. b235ac96d5 (válaszként erre: 16. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 11:31

20 éve?!!! És anyukád mit próbált meg tenni?

Hogy lehet ezt ennyi időn át elviselni?

19. irgum-burgum (válaszként erre: 15. - 518baa96c3)
2012. febr. 27. 11:31
Szerintem 20 év alkoholizmus után nem hinném,hogy ez segítene.
18. irgum-burgum (válaszként erre: 16. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 11:30

Kérjetek segítséget.Nem tudom kihez lehet ilyenkor fordulni,de olyan nincs,hogy ennyire terrorizálhasson titeket büntetlenül!!!

Fel kell jelenteni rendőrségen,hogy állandóan bántalmaz titeket.

17. irgum-burgum (válaszként erre: 13. - C1bd61610d)
2012. febr. 27. 11:27

Ez jó hozzászólás volt!

Na de viccet félretéve nem követendő példa!

Tényleg a lehető legjobb ha kilépsz az életéből.

Én is azt tettem annak idején.Fogd a cuccod,azt menekülj.

2012. febr. 27. 11:27
Az a helyzet,hogy anyumék szülei fölé építkeztünk 5-6 éve.Van két kiskorú öcsém.A ház tulajdonjoga még nem is igazán rendezett,mert apámnak hatalmas adótartozása van, így az ő nevén nem igazán lehet,de anyáméra sem engedi íratni mert akkor kitesszük innen.Bemesélte magának hogy anyám megcsalja.pedig biztos hogy nem,mert egy helyen dolgozok vele,szinte fél óránként találkozok vele munkaidőben,sz.al tuti hogy nem sáros.Apám meg ha iszik,hazajön és erre hivatkozva meg akarja verni.Ha közéjük állunk öcséimmel akkor nekünk is megpróbál.1x rendőröket is hívtunk.Tegnap este a barátnőmékhez átjött értünk mert ott voltunk,hazaráncigálta anyámat,és megint meg akarta verni.Csak anyám öccse feljött és földrenyomva leállította.De ez megy kb 20 éve mióta az eszemet tudom.
15. 518baa96c3 (válaszként erre: 1. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 11:23

Anyukád is kell hozzá...

www.al-anon.hu

14. b235ac96d5 (válaszként erre: 10. - Sirga)
2012. febr. 27. 11:13

Az én első gondolatom is az volt, hogy eltüntetni nem lehet, de magára hagyni igen!

Mert amíg van kit terrorizálnia és van kin uralkodnia, addig meg is fogja tenni!

A lejobb nektek, ha ti mentek el! (A lakás kié, ahol laktok?) Nem tudom hányan vagytok, mennyi idősek, milyenek a megélhetési körülmények, mit takar az, hogy agresszív?

Az ilyen ember számára a legnagyobb büntetés, ha nincs mellette senki, akibe beleköthet.

De lehet külső segítséget is kérni. Gyámhatóság, ifjúságvédelem, rendőrség. :)

2012. febr. 27. 11:12
Simek Kittit felmentették...
2012. febr. 27. 11:08
ezeket sehogy nem lehet levakarni magáról az embernek, mert mindig visszajönnek megtalálnak bárhol is élj, nálunk is apummal nem tartom a kapcsolatot már 4 éves koromban elváltak nagyon ritkán találkoztunk, most már egyáltalán nem pedig már nem iszik vagy 10 éve de engem már nem érdekel.a multkor idejött a házunkhoz és itt várt amig le nem mentem és azt mondja itt vár már 1 órája és mért jött hogy kérjen tőlem 5000 ft-ot, mondtam neki hohy NINCS azt mondja felkísér és megvárja amíg adok neki, mondom NINCS,aztán elment, nagyon rossz volt hogy láttam mert mindig fáj sokat gondolok rá a mai napig,de ő mondott le rólam az italért, volt hogy próbáltuk apa- lánya kapcsolatát alakítani, de nem jött össze, ő mindig csak feltúrta az életemet, lekritizálja a lakásomat amibe egy forintot nem adott le vágja a földre a kutyámat és még a páromat is megszólja ez volt 4 éve azóta nem láttam most egy féléve jött pénzt kérni. hát nem
11. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Aggódófiú)
2012. febr. 27. 11:08
Egyetlen módja van,elköltözöl jó messzire. A címed senkivel se tudasd.
10. Sirga
2012. febr. 27. 11:02
Egyetlen dolog jut eszembe, amit a barátnőm is tett ebben a helyzetben: MENEKÜLJ!
2012. febr. 27. 11:01
Azt hiszem, ez a tény kevés ahhoz, hogy tanácsot tudjon adni valaki. Bővebben kellene kifejteni, hogy milyen a körülmény.
2012. febr. 27. 10:57
Sok mindent nem tudsz tenni,talán józan pillanatában,kellene keresni valami alkoholelvonó intézetet,mivel a kényszer gyógykezelés már nem létezik.Nem igazán lehet tanácsot adni,mert ez egy ördögi kör, csak az tudja igazán ,aki benne él, élt.Nagyon szépen ellehet beszélgetni a problémáról,de érdemi segítséget sehol nem kapsz...Pontosan olyan téma,mint a családon belüli erőszak:(
7. Nirvi (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2012. febr. 27. 10:40

Nem.


Bocsi, csak ez volt az első gondolatom.

Az én faterom is ilyen volt, sőt...lehetne mesélni.


Szerencsére én már 14 éve nem tartom vele a kapcsolatot de 11 éves koromig megkeserítette az életemet.

Mondjuk ő már 14 éve hajléktalan, szóval úgy gondolom visszakapta az élettől amit érdemelt.

De amúgy nem sajnálnám ha valaki elásná.

Lehet butaság volt ezt így leírni, de semmiképp sem tartom viccesnek a dolgot.

6. andi6020 (válaszként erre: 2. - Nirvi)
2012. febr. 27. 10:34
Ez vicces szerinted?
2012. febr. 27. 10:34
:-( bonyolult ügy ez....
2012. febr. 27. 10:33
Nem. Költözzetek el.
2012. febr. 27. 10:33
Attól függ,mennyire agresszív kell-e rendőri beavatkozás,azután pedig kényszerkezelés.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook