Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok mondani valami finom süti receptet, ami egyszerűen készen van és még a pasimat is levehetném vele a lábáról? fórum

Tudnátok mondani valami finom süti receptet, ami egyszerűen készen van és még a pasimat is levehetném vele a lábáról? (tudásbázis kérdés)


14. era06
2012. szept. 20. 14:28
Nem minden pasi rajong a sütiért, de a fantásra még ők sem mondtak nemet.
2012. szept. 20. 12:55

Szerintem a palacsintával nem nyúlhatsz mellé! :)

Bár nem süti,de jó kis jolly joker,ha édességre vágyik életed párja!

2012. szept. 20. 12:53

Bögrés mákos

Ez tök egyszerű és utaztatható is. Persze szeretni kell hozzá a mákot :)

2012. szept. 20. 12:45

Amikor elkezdtem írni, akkor még nem láttam az utazós feltételt :(

Puding szétrázódik, úgyhogy inkább legyen krém. A többit meg viheted külön, és a helyszínen összedobod.

10. bowie (válaszként erre: 4. - Timycat)
2012. szept. 20. 12:43
Enyém is..nah meg a kelt tészták..abból is jöhet bármilyen neki..:) Csak, hogy ne lehessen öt perc alatt összedobni.:DD
2012. szept. 20. 12:42

BROWNIE



Hozzávalók:


40 dkg porcukor

1,8 dl étolaj

10 dkg jó minőségű kakaó ( sötét, pl: szerencsi)

4 tojás

32 dkg liszt

2 teáskanál vanilia aroma ( jó 2-3 cs vaníliás cukor is ha nincs aroma)

2 teáskanál sütőpor

½ teáskanál só


Elkészítés:


 A porcukrot, kakaót, étolajat jól összekeverni

 A 4 tojást jól felverni külön edénybe (fehérje, és egyenként hozzá a sárgáját)

 Ezt hozzákeverni a barna masszához, és az összes többi hozzávalót is hozzá kell keverni.

 Ha jól összekevertük egy éjjelre a hűtőbe kell tenni (vagy 30-40 percre mélyhűtőbe). Én előtte nap keverem be és másnap sütöm.

 Diónyi golyókat formálni belőle, és porcukorba jól beleforgatni.

 Sütőpapírral bélelt tepsibe kell tenni egymástól 10 cm-re. ( ha nincs otthon sütőpapír, ki kell vajazni a tepsit)

 Gyorsan kell vele dolgozni, hogy a tészta ne lágyuljon el. ( Én mindig csak egy zsömle nagyságú golyót veszek ki a hűtőből, ebből kb. egy tepsire való lesz. És csak utána veszem ki hidegen a többit a sütéshez. )

 Előmelegített sütőben 180 C fokon sütni 12-14 percig. ( szerintem a 10-12 perc elég, a tetejét ha megfogod puhának találod még, de a tűpróbával láthatod, hogy át van sülve. ) Ha túlsütöd kemény lesz, de 2-3 nap után dobozban megpuhul.

 Ha kicsit kihűlt, akkor kell kivenni a tepsiből, mert könnyen törik, természetesen ha nincs túlsütve!


Isteni finom, zárt dobozban eláll, ha van annyi ideje!!!!   

Jó étvágyat hozzá !!   

2012. szept. 20. 12:42

Csak könnyedén:

Valamilyen hőálló pohárba? sütőformába? alulra töltesz egy sima pudingot, körülbelül az edény feléig, aztán megszórod bőven gyümölcsdarabokkal, leöntöd rummal, és lángolva tálalod, pezsgővel eloltod, és kész is.


Ez nem egy nagy gasztrokaland, de látványos.

2012. szept. 20. 12:42
muffin, kuglóf, stb
2012. szept. 20. 12:42
nálunk mostanában a francia krémes a menő ha tepsibe rakod össze akkor nem tud eldőlni bár azt nem írtad mivel utazol
2012. szept. 20. 12:42

A legegyszerűbb és nagyon fini sztem:


Poharas csokis süti


1 pohár tejföl

1 pohár instant kakaó

1 pohár cukor

1 pohár kókuszreszelék

1 pohár liszt

2 csapott teáskanál sütőpor (a lisztbe keverve)

csipet só

1 tojás


A pohár a tejfölös pohár.

Ezeket összekevered, kisebb tepsit sütőpapírral kibélelsz, és olyan 190 fokon 20 perc alatt kész kb...amikor már majdnem kész van én szoktam a tetejére vékony rétegben meggy lekvárt kenni, és úgy fejezem be a sütést.

2012. szept. 20. 12:41

Kérdezd meg mi a kedvence, az tuti leveszi a lábáról :)


Nekem mákom van, az enyém a palacsintáért él-hal-öl-rabol :D

2012. szept. 20. 12:38
Holnap megyek hozzá az egész hétvégét együtt töltjük végre és gondoltam csinálok valami finomat de valahogy nem tudom most eldönteni egy jó ötlet kellene ja és másfél órát meg fogom utaztatni szóval valami olyasmit kellene csinálni ami azt ki bírja és nem dől össze :-(
2012. szept. 20. 12:38
Keress egy jó cukrászdát :)
2012. szept. 20. 12:37
Sziasztok tudnátok valami finom süti receptet ami viszonylag egyszerűen kész van és levehetném a pasimat a lábáról vele ;-)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook