Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudnátok ajánlani olyan speciális cipőt, amit nem kell felíratni orthopéd orvossal? fórum

Tudnátok ajánlani olyan speciális cipőt, amit nem kell felíratni orthopéd orvossal? (tudásbázis kérdés)


22. trapiti (válaszként erre: 21. - Novehaki)
2010. jan. 4. 23:04

hát azért az ugyanolyan jóval vitatkoznék... a sarokdöntést ugyan valóban meg lehet csináltatni a cipésszel, de ha egyébként rossz felépítésű cipőre teteted, többet árt mint használ...

A normális cipő meg, ami jól tartja a lábat szintén nem 1-2 ezer ft. A supy webáruházában én 5-6000 körül veszem a lányomnak a cipőket, sajnos ez a többi gyerekcipő árhpz viszonyítva már rég nem az "egy vagyon" kategória - persze a kínaitól eltekintve.

2010. jan. 4. 22:26
ugyanolyan mint a suoy cipő én is vettem minda két lányomnak ilyt egy vagyon a cipészes megoldás olcsóbb és ugyanolyan jó
20. novehaki (válaszként erre: 2. - Mariann7533)
2010. jan. 4. 22:25
szia a mi kislányunk is így jár és őneki a gyereksebéyszünk javasolta hogy a cipőinek a belső élére cipésszel tetessünk egy kis magasítót mi 7mm-t rakatunk minden cipőjére és használ neki a cipész 300 ft-t két és bármilyen kiscipőrem gcsinálja
2009. nov. 22. 14:00

www.supy.hu

Itt vannak a legjobb árak, és szerintem a minősége is nagyon jó, mi mindig tőlük rendelünk, már kb. 10 párat vettünk náluk, soh semmi gond nem volt. Érdemes egyszerre többet rendelni, mert 990 a házhozszállítás csomagonként. De még egy párnál is megéri, így is olcsóbb, mint üzletben. Méretprobléma esetén kicserélik, ha nem volt hordva, de nagyon megbízható a mérettáblázatuk.

2009. nov. 17. 15:08
A salus cipő is supinált.Én most vettem a fiamnak.
17. koperta (válaszként erre: 16. - Mel81)
2009. okt. 30. 21:05
Egyetértek. Az lett volna a minimum, hogy kicserélik.
16. mel81 (válaszként erre: 15. - Koperta)
2009. okt. 30. 15:44
Nekem egyébként nem azzal van gondom, hogy egy cipő hibás, mert minden gyártóval előfordulhat, hogy egy új beszállítót próbál ki, és az szar anyagot ad el neki. Azt utálom, amikor egy cég így bánik egy vevővel. A cikkben szereplő anyuka biztosan kikapott valami típushibás darabot, de a cégnek ettől meg nem kellett volna ráhárítania a felelősséget.
2009. okt. 29. 21:21
Ha még nem használtam volna Szamost, akkor ez alapján a cikk alapján biztosan nem vennék ilyet. Nekünk ezek szerint szerencsénk volt velük. A szandiját az oviban benti cipőként használtuk, és semmi baja nincs, egy ovi évet használtuk, aztán kinőttük. A tavalyi téli bakancsa is és az idei is Szamos, és még a kisebbik gyermekem is hordhatja, mert nem ment szét. A mienkben nem sarokék van, hanem a talpa, a sarok része döntött, az én kisfiamnak ortopéd orvos ajánlotta. Egyébként pedig a többi cipőjébe azt a bizonyos beragasztható sarokéket vásárolom, és az is tökéletes. Mióta ezeket a cipőket használjuk, nincsenek problémái a lábacskáknak. Ezzel persze nem a Szamost akarom előnyben részesíteni, csak leírtam a tapasztalataimat.
14. mel81
2009. okt. 29. 15:37

Hát, csak elolvastam ezt: [link]


Mindenesetre nekem a supyt sokan ajánlották, az biztos jó. Persze lehet, hogy ez az anyuka kifogta a szamossal, és különben nincs gond vele.

2009. okt. 29. 15:17
Köszönöm a tippeket,nagyon hasznát veszem.
12. Mariann7533 (válaszként erre: 7. - Szilvamama)
2009. okt. 29. 15:16
Nekem ezt javasolta az orthopéd orvos,de mivel a normál utcai cipőnek nincs olyan dőlésszöge ezért olyan,mintha meg sem cseréltem volna.
11. koperta (válaszként erre: 8. - Mel81)
2009. okt. 29. 14:55
Milyen rosszakat hallottál a Szamosról? (Mi ilyet hordunk, orvosi javaslatra.)
2009. okt. 29. 14:51

szia kisfiam koraszülörr volt 3 évig ilyen cipőt, szandit hordott. a legismertebb neve ( remélem bemegy) Dr. Leo. mi Egerbe szoktuk venni, az Elit Cipőboltban ez is egy hálózat, de elég drága, ki kell fogni az akciót sokszor féláron van, úgy is 5000.

én a szandit javaslom a 3 csatosat, azt lehet legjobban a lábára igazítani és úgyis többet vagytok télen bent mint kint

2009. okt. 29. 14:48

Szia!


Olyan cipőboltokban lehet kapni, ahol "gyógycipőket" lehet kapni, van egyébként szupináló sarokék is, ez olyan, mintha sima (fél)betét lenne, csak bele kell ragasztani a cipőbe, ez is kifelé dönti a lábat.Neten keress rá a supy névre!Legutóbb innen rendeltem szandit.

2009. okt. 29. 14:46

Nálunk Gödöllőn két helyen is lehet kapni supy cipőt. Általában gyógyászati segédeszköz boltokban van, ott kérdezz rá. Neten is lehet rendelni, de az gondolom egy cipőnél nem annyira megoldás. Amúgy nálunk lehet kérni egészségpénztárra.

Szamos cipőt szerintem ne vegyél, elég rosszakat hallottam róla.

2009. okt. 29. 14:44
Remélem nem fogsz teljesen buggyantnak nézni, de erre szokták azt javasolni, hogy add rá a cipőt "kacsalábasan". Teljesen korrigálja a hibát egy idő után, tudom, nem a klasszikus gyógymód. :)
2009. okt. 29. 14:31
Én Békéscsabán lakom.
5. Mariann7533 (válaszként erre: 3. - Mel81)
2009. okt. 29. 14:30
Igen.Olyan kellene,ami kifelé dönti egy kicsit.Ezt a cipőt hol lehet kapni?
2009. okt. 29. 14:30
igen, supicipő
2009. okt. 29. 14:28

Úgy érted, hogy befelé fordul a lábfeje, mint amikor a belső éle jobban kopik valaki cipőjének?

Mert erre a supinált talpú cipőt szokták ajánlani.

2009. okt. 29. 14:26
A kislányomnak befele álló lábfeje volt.Már rendbe jött,gyönyörüen ki mozgatható,és már nagyon jár járássegítővel.Az orthopéd orvosunk azt mondta,hogy nem kell rá speciális cipő,hanem rendes utcai.Viszont a gyógytornász azt mondta,hogy jó lenne,mert járás közben olyan,mintha csámpás lenne.Szépen talpon sétál,de befele fordul egy kicsit még a lábfeje.Viszont az orthopéd orvosunknak amikor említettem ,azt mondta,hogy teljesen jó,és én nem mertem vitázni vele.Viszont a lábtartás miatt,hogy szépen egyenesen álljon jó lenne egy korrekciós cipő.Ha van valaki,aki tud olyan cipőt,amelyik javíthat ezen,kérem ossza meg velem.
2009. okt. 29. 14:22
Tudnátok ajánlani olyan speciális cipőt, amit nem kell feliratni orthopéd olrvossal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook