Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnátok ajánlani olyan "laza" katolikus papot Pest megyében, aki hamar és különösebb vizsga, stb. nélkül keresztelne felnőttet? fórum

Tudnátok ajánlani olyan "laza" katolikus papot Pest megyében, aki hamar és különösebb vizsga, stb. nélkül keresztelne felnőttet? (tudásbázis kérdés)

1 2
20. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 19. - 1e072b34d7)
2014. dec. 31. 14:47
Sokat változott - enyhült az elmúlt 50 év alatt.
19. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Egocenter)
2014. dec. 31. 14:33
Nem a papnak kell lazának lenni, hanem a vallásnak. :)
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2014. dec. 31. 14:00
Testvéremnek kellett a keresztlevele, amit postai úton meg is küldtek neki. Kellett neki járni valami okosítóra, csak így nősülhetett katolikus templomban. De valahogy úgy érzem ez így jó, hiszen ha valamelyik egyháznál szeretné kimondani valaki a boldogító igent, azért legyen már fogalma róla, miről is van szó, ne csak a látvány legyen a fontos.
17. emagdi (válaszként erre: 7. - Dogiz)
2014. dec. 31. 13:21

ja, hát azt tudom, hogy szabályok vannak, de közben ott van az is, hogy gyűjteni kell a híveket (meg a pénzt, mert az a lényeg:)), szóval az tutifix, hogy nem fognak elhajtani senkit, hogy á, legyél inkább más egyház tagja és oda fizesd az adód meg az adományaid :D főleg manapság, amikor már nagy a verseny a hívekért, van sok modern meg divatos egyház, akik elszippantják a közönséget a tradicionális egyházaktól.


a nyilvántartás meg olyan, hogy lehet, hogy egyik helyen megvan ezer évre visszamenőleg, máshol meg semmi. én meg vagyok keresztelve, elsőáldozó meg bérmálkozó is voltam még gyerekkoromban, de nincs egyikről sem papírom. (mondjuk nem is izgat, de mondjuk ha kellene, akkor nem tudom, hogy be tudnám-e szerezni)

16. bowie (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2014. dec. 31. 13:17
vezetnek..egyes esetekkor még azt is meg kell mondani, hogy melyik templomban lettél megkeresztelve
2014. dec. 31. 11:13
ha amúgy sem veszed komolyan, mi szükség rá? :)
2014. dec. 31. 11:09

Nálunk kértek keresztlevelet még a keresztelő előtt a keresztszülőktől is!Szóval nem mindenhol egyforma!

De engem megkeresztelt a pap úgy hogy semmi oktatás vagy vizsga nem előzte meg!(Mondjuk ismeri anyukámat,tehát nem vagyunk vadidegenek számára.)

Vannak nagyon vaskalapos papok,de olyanok is akik max.elbeszélgetnek veled előtte.

2014. dec. 31. 10:17

Mennyi az a hamar?

Ha meg szinte nem tudsz semmit, minek a keresztség?

Csak úgy besétálni nem lehet egy szentség felvételére.

12. *Csajszi* (válaszként erre: 7. - Dogiz)
2014. dec. 31. 10:10
En kulfoldon (templomban) hazasodtam es nem kertek papairt. Megkerdeztek, meg vagyok -e keresztelve es ennyi.
11. globus (válaszként erre: 9. - Elbb)
2014. dec. 31. 09:40
Simán előveszik, ha kell. Mi anyu nagybátyjának pontos adatait kerestük, aki 56-ban Franciaországba ment. Önkormányzatnál nem volt, de plébánián néhány perc alatt megtalálták. Ma már közel 90 éves irat.
10. rinike (válaszként erre: 1. - Egocenter)
2014. dec. 31. 09:11
Mihez kell egyébként? Más vallásúra sincs megkeresztelve, aki keresztelkedni szeretne?
9. elbb (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2014. dec. 31. 09:06

elvileg van nyilvántartás, de hogy mennyire pontos egy 35 évvel ezelőtti?

én tapasztalatból mondom, hogy nem mindenhol ragaszkodnak hozzá házasságnál pl. a keresztlevélhez.

Nyáron a barátnőmék így esküdtek, a férj közelében nem volt még templomnak, a pap meg elhitte bemondásra.

2014. dec. 31. 07:22

Nem is értem azok akiknek nincs fogalmuk az egészről, miért írnak butaságokat, félrevezető kommenteket.

Nem vagyok orvos ezért nem adok tanácsokat gyógykezelésekkel kapcsolatban pl. :(

7. dogiz (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2014. dec. 31. 07:20
Nagyon tévedsz!!!! Minden egyházban (legalábbis a fő egyházakban érsd református, katolikus stb.) szigorú egyház-törvények vannak. Nyílvántartásokat kell vezetni és pl. ha házasságot akarsz kötni egy másik országban, egyházi szertartás szerint, kérik a keresztleveledet, és a házzasság létrejötte után elküldik az igazolást, hogy megházasodtál. Ez azért szükséges pl. a katólikus egyházak szerint, mert csak egyszer házasodhadsz a kat. jog szerint. (Lásd. egyházjog )
2014. dec. 31. 06:53
egyébként meg a katolikus egyháznak is érdeke a minél több kuncsaft, ezért szerintem ha formalitásból csinálnak is valami vizsgát, az tuti, hogy nem fognak elküldeni ha nem tudsz semmit akkor sem:)
5. emagdi (válaszként erre: 3. - 4975ebdc2f)
2014. dec. 31. 06:52

gondolom valamilyen (feltehetőleg adminisztratív) oka van rá, hogy kelljen neki.

egyébként erről vezetnek valami nyilvántartást? csak mert ha nem (szerintem nem), akkor bárki mondhatja, hogy persze, gyerekkorában megkeresztelték. nem? :)

4. dogiz (válaszként erre: 3. - 4975ebdc2f)
2014. dec. 31. 06:47
Egyetértek az előttem szólóval!
3. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Egocenter)
2014. dec. 31. 05:05
ha neked ez csak formaság inkább hagyd,nem kell erőltetni.
2. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Egocenter)
2014. dec. 31. 04:13
Bármilyen laza is a keresztség szentségét megfogja ismertetni veled,nem nagy ügy,még,ha vizsgázni is kell belőle.:)
2014. dec. 31. 02:26
Tudnátok ajánlani olyan "laza" katolikus papot Pest megyében, aki hamar és különösebb vizsga, stb. nélkül keresztelne felnőttet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook