Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudnátok ajánlani olyan bőrgyógyászt, aki a pattanásos bőr esetén a kiváltó okokkal is foglalkozik? fórum

Tudnátok ajánlani olyan bőrgyógyászt, aki a pattanásos bőr esetén a kiváltó okokkal is foglalkozik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. júl. 2. 09:01
borgyogyaszt nem tudok ajanlani,meert nem otthon elek,de pattanasok kialakulasarol sokat olvastam,okozhatja vitamin hiany,bizonyos etelizesito,tartositoszer is.
2018. jún. 29. 21:27

Az én pattanásaim annak idején ezt az állítást is kiröhögték.

Még 30 éves korom körül is voltak pattanásaim.

2018. jún. 20. 08:06
a pattanasokat vitaminhiany,tovabba bizonyos etel tartositoszerek okozzak ha vmelyikre erzekeny vagy.
32. kedike
2012. dec. 5. 10:21

Én paleózom lassan 3éve, sajnos nálam attól, hogy teljesen elhagytm a tejtermékeket, gabonákat, nem sokat javult a bőröm helyzete. Nekem akkor szép a bőröm, ha csak zöldségeket, gyümölcsöket eszek. Én ritkán eszek húst, akkor is filézett csirkemellet,nagyon ritkán halat, de kijönnek utána kis pattanások. Tojás esetén is, de tojásfehérjére egyébként is allergiám van papírszerint.

Olajos magvakban nyugodtan ehetek dióféléket, mandulát tökmagot (nem sózott, pörkölt hanem natúr formákban veszem), a földimogyorótól, szotyitól megint kijönnek a ragyák. (földimogyorót paleó óta egyébként sem eszek)

Mindig ugyanazokon a pontokon jön ki, amik a leírások szerint a gyomor, emésztés pontjai, a többi arcrészemen soha nincs.

36 évesen már jó lenne nem ezekkel görcsölni.

31. cs001
2012. nov. 6. 15:50
Utána fogok olvasni a paelo életmódnak is. És akár a tej is lehet a ludas, több helyen olvastam már hogy okozhat pattanásosságot. Viszont nyáron végigcsináltam egy 5 napos tisztítókúrát, csak a megadott zöldség és gyümölcsleveket ittam, mégsem lett szebb a bőröm átmenetileg sem.
30. a78c2ff918 (válaszként erre: 29. - Cs001)
2012. nov. 6. 15:47
Rendben,megkérdezem őt.:)
29. cs001 (válaszként erre: 20. - A78c2ff918)
2012. nov. 6. 15:44
Megköszönöm ha megkérdezed. Nekem nagyon tág pórusú a bőröm, amit lehetetlen kitisztítani. Vagyis a kozmetikus szépen megcsinálja, de 2 nap múlva már ugyanolyan ronda. Amíg szedtem a sotretet, a bőröm helyrejött, még a pórusok is összehúzódtak, de amint abbahagytam visszajött. 28 éves elmúltam, és nagyon zavar, olyan mintha ápolatlan lennék.
28. cs001 (válaszként erre: 17. - 867e00eac7)
2012. nov. 6. 15:34
Nincs más kisérőjelenség, nem szőrösödöm, menstruációm mindíg pontos. Néha a hasam szokott fájni látszólag minden ok nélkül, ezért lehet ott a baj. 1,5 éve életmódot váltottam, tényleg odafigyelek (nem eszem cukrot, búzalisztet, szinte csak lassú felszivódású szénhidrátot eszem, odafigyelek hogy ne egyek olyan dolgokat amiben ízfokozó van, figyelem a felvágottak hústartalmát, stb). Viszont az arcom nem javult. Máshol mindenhol szép a bőröm.
27. a78c2ff918 (válaszként erre: 24. - Shilladora)
2012. nov. 6. 15:32

Egy részről:


[link]


Más részről:


"Különösen erős kapcsolatot találtak az I-es típusú cukorbetegség és a tejfogyasztás között"


Igen.1 éves kor alatt a bél úgymond "rosszul zár" és előfordulHAT,hogy átjut tejfehérje.Fiziológiásan nagyon is jól zárnak a bélhámsejtek.


"A tej és tejtermékek fogyasztása szoros kapcsolatot mutat továbbá az aknék kialakulásával."


Lehet.Meg a többmilliárd,akiknél mégsincs összefüggés.1-2%-ért nem kell mindenkinek falramásznia.


"míg a nyugati civilizáció ban még a felnőttek is küzdenek velük."


Meg aki nem.Az az elég sok ember.


"Nem elég ugyanis csak a tejet és tejtermékeket

elhagyni. Vannak makacs esetek, amik azt jelzik, hogy az aknék a táplálkozástól

független hormonális eredetű problémákkal és vitaminhiánnyal is összefügghetnek. "


1.Ha nem elég,akkor nem attól van.

2.Ha a tejtől független,akkor miért ne igya?


A lektin egy gyűjtőnév.Azokra a fehérjékre mondjuk,amik cukorhoz kapcsoltak.Nem csak növényekben,hanem állatokban is jelen van.

Itt egy mini lista a lektinekről,fel is tünteti a kapcsolt cukormolekula nevét a 3.oszlopban:

[link]

Mit szólsz a gombához,fokhagymához,paradicsomhoz?:)


In vitro (bocs,ez kémcső)kísérletekben mutattak ki nem kedvező hatást a már károsodott sejek membránjára nézve.


Mit szólsz egy kis banán-lektinhez?Ezt nézd:

[link]

HIV antivirális?Lehet,hogy az?:)


"Ez különösen az autoimmun betegségnél nagyon fontos. "


Úgyvan.De én,meg még sokan,nem vagyok az!Se cölis,se RA-s,pl...!Akkor miről beszélünk?


"Nem minden betegség és működési zavar okolható egy vagy két táplálékban található anyaggal."


Az ilyeneket jogvédelmi okokból írkálja bele?Vagy csak összevissza beszél...Komolyan nem értem!


A nyugati táplálkozás a túlfogyasztás táplálkozása(lsd:Forgács Attila munkái!),ám a megfelelő hivatalos étrendi ajánlások betartásával a kívánatos hatás elérhető.És mégcsak nem is aszkétizmus.Csupán meg kéne ismerni azt,persze nem annak ellenségeitől.

Arányosan kell táplálkozni,semmit nem kell túlzásba vinni.És nem érdemes keverni az egészséges emberek táplálkozását a beteg emberekével.

26. a78c2ff918 (válaszként erre: 22. - Shilladora)
2012. nov. 6. 14:39
Nincs Szendinek elég alapozása ahhoz,hogy képes legyen megítélni,hogy amit behoz,az igaz-e.Ennyi.
25. a78c2ff918 (válaszként erre: 21. - Bibi25)
2012. nov. 6. 14:38
Kár igen.Így aztán tényleg nehéz táplálkozási ajánlásokat tenni,ha a fejek tele vannak ilyen téves információkkal...:/
2012. nov. 6. 14:11

Szendi Gábor - Mezei Elvíra: Paleolit szakácskönyv 41. oldala tömörebben ír róla:


"A tejfehérjéket

a gluténhez hasonlóan összekapcsolják az autoimmun betegség kialakulásával,

ugyanis bizonyos tejfehérjék és a glutén között meglepő hasonlóságot lehet

kimutatni. Különösen erős kapcsolatot találtak az I-es típusú cukorbetegség és a

tejfogyasztás között, de az autizmus, a multiplex szklerózis és a gyulladásos bélbetegségek

is szoros kapcsolatban állnak a tejfogyasztással.

A tej és tejtermékek fogyasztása szoros kapcsolatot mutat továbbá az aknék

kialakulásával. Az akne problémája a természeti népeknél ismeretlen, míg a nyugati

civilizáció ban még a felnőttek is küzdenek velük. Sok ember megtapasztalta a

paleo táplálkozás bőrszépÍtő hatását. Nem elég ugyanis csak a tejet és tejtermékeket

elhagyni. Vannak makacs esetek, amik azt jelzik, hogy az ak nék a táplálkozástól

független hormonális eredetű problémákkal és vitaminhiánnyal is összefügghetnek.

A hüvelyesek elhagyása azért fontos, hogy a lektinek számos zavaró hatását, többek

közt a belek áteresztőképességét fokozó hatását kiiktassuk. Ez különösen az

autoimmun betegségnél nagyon fontos.

Nem minden betegség és működési zavar okolható egy vagy két táplálékban található

anyaggal. A földműveléssel számos olyan élelemanyag jelent meg a nyugati ember

táplálkozásában, amire a szervezete nincs evolúciósan felkészülve. Nem tudjuk, miért

javít pl. a paleo a zöldhályogon, de egy vizsgálat jelentős szemnyomáscsökkenésről

számolt be.

Nem is lehet minden problémát felsorolni, amire hatásos lehet még a paleo

táplálkozás. A nyugati táplálkozás egy komplex anyagcserezavart idéz elő, ennek rendezése

szerteágazó pozitív hatással jár. Az jár a legjobban, aki nem várja be, hogy kialakuljanak

panaszai, hanem még azelőtt tér át a paleolit táplálkozásra. Nemcsak egészségesebb,

de hosszabb életet is remélhet.

2012. nov. 6. 13:56
ha konkrétan csak a pattanásokra keresel választ, akkor érdemes elolvasnod a Szendi Gábor Paleolit táplálkozás című könyv 233. oldalon kezdődő fejezetét. Ezt egy könyvesboltban ülve is megteheted. (zöld brokkoli van rajta)
2012. nov. 6. 13:48
21. Bibi25 (válaszként erre: 19. - A78c2ff918)
2012. nov. 6. 13:06
Most a szovettani reszletekbe tenyleg nem erdemes belemaszni:)). Kar,h ilyenkor az ember hiaba magyaraz (nem okoskodaskeppen, csak tejakoztato jelleggel), ugyis marad a berogzult meggyozodes:).
20. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Cs001)
2012. nov. 6. 12:41
Kispestre jár egy ismerősöm.Ha akarod,megkérdezem,hogy kihez.Neki állandó kezelés nélkül szörnyen csúnya pattanások jönnek ki és már 30-n felül van.És van diagnózisa,hogy miért.
19. a78c2ff918 (válaszként erre: 16. - Bibi25)
2012. nov. 6. 12:39
Ja-ja-ja.És akkor még a pontos részletekbe bele sem mentünk.Volna hova ragozni az okokat,amiért nem igaz,amit írt.
18. a78c2ff918 (válaszként erre: 15. - Shilladora)
2012. nov. 6. 12:38
Miről/kiről beszélsz?Tudománytalan,minden biológiai,élettani,anatómiai,stb-stb ismeretet nélkülöz amit írtál!Igenis sületlenség.Sajnálom.
2012. nov. 6. 11:47
Van más kísérőjelenség is?
16. Bibi25 (válaszként erre: 15. - Shilladora)
2012. nov. 6. 10:32
Ide nem kell semmilyen ellenorzes. A belbol a bolyhokon keresztul szivodik fel a megemesztett taplalek. A bolyhok belsejeben levo kis kapillarisok gyujtik ossze,innen a nagyobb vererekbe aramlik. Amit te irtal,nem tudom,hol olvastad,de nagyon nagy butasag.
15. shilladora (válaszként erre: 13. - A78c2ff918)
2012. nov. 6. 09:26

drága Heny!

nekem nem dolgom senkit meggyőzni semmiről, sem kiselőadásokat tartani, de ha valamiről nincs tudomásom, attól még nem utasítom el azt aki jó szándékkel segíteni szeretne, pláne nem merném soha minősíteni az általa adott információkat, ellenőrzés nélkül!

14. a78c2ff918 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. nov. 6. 09:08
Te se szívd túl mellre,de akkor miért nem a dietetika szakot választottad???Már nem először kontárkodsz bele ebbe a területbe...Légyszíves,maradj a sajátodon,köszi!
13. a78c2ff918 (válaszként erre: 5. - Shilladora)
2012. nov. 6. 09:06
Ne haragudjál meg,de ezek iszonyat nagy sületlenségek...De kíváncsian várom,hogy levezeted,miként töri szét a liszt a bélhámsejtek integritását és milyen módon törik azt szét "A Tejmolekulák"...:/
12. Bibi25 (válaszként erre: 5. - Shilladora)
2012. nov. 5. 10:57
Ezt ki mondta?
11. cs001 (válaszként erre: 10. - Shilladora)
2012. nov. 5. 10:27
Megnézem, és tény hogy sok tejes dolot eszem, el sem tudom most képzelni az életet e nélkül.
10. shilladora (válaszként erre: 7. - Cs001)
2012. nov. 4. 23:55

olajos magokat nyugodtan lehet eszegetni 1-1 marokkal, nem attól vannak a gyulladások, hanem a tejtől és minden tejszármazéktól, és a kecsketej sem jó.

a paleosok nagyon jó kajákat esznek, nézz szét Mariann63 naplóiban. rengeteg receptet találsz :D

9. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Shilladora)
2012. nov. 4. 22:39
az is lehet
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Cs001)
2012. nov. 4. 22:38
igen, mindent!
7. cs001 (válaszként erre: 5. - Shilladora)
2012. nov. 4. 22:33
Persze, hallottam már a paleoról, csak számomra túl drasztikusnak tűnik. :) Valamit semmiféle olajos magot nem fogyasztok, pont a pattanások miatt.
6. cs001 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. nov. 4. 22:31

Ki fogom próbálni.

De minden "tejszármazékot" is iktassak?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook