Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudnátok ajánlani fogamzásgátló tablettát nekem? Átmeneti megoldásnak szánom, és külföldön élek.. fórum

Tudnátok ajánlani fogamzásgátló tablettát nekem? Átmeneti megoldásnak szánom, és külföldön élek.. (tudásbázis kérdés)


15. c1e9612cd3 (válaszként erre: 14. - Nyanyiko)
2009. márc. 8. 10:03

Akkor leírom a saját tapasztalatom.

Nekem se volt rendszeres a menzeszem annó, mikor felírták a bogyót (18 évesen). Az orvos kivizsgált, majd annyit mondott, h ugyan nem szívesen, de felírja. Inkább, minthogy baba legyen. Akkor Cillest-et kaptam. Első 3 hónap : 15 (!)kg plusszban rajtam!!!! Visszamentem, kaptam másikat, amitől stagnált a dolog. Kilók se fel, se le. Aztán vhogy úgy alakult, h nem váltottuk ki párommal, ezért abbahagytam a szedését. 1 hónapon keresztül hetente 2x megjött, felálltam az ágyban és elöntött a vér, alvadt vér darabok potyogtak belőlem, stb. Irány az ügyelet. Ott az ügyeletes nőgyógyász felírt egy másik gyógyszert, amit 7 napig kellett szednem, és közölte, h annyira labilis volt még a hormonháztartásom, h nem szedhettem volna fogamzásgátlót, sőt, lehet soha nem szedhetek.

Hosszú évekig ezután nem is szedtem, megoldottuk másképp a párommal. És később ismét rendszertelen lett a vérzésem. 3 hónapig semmi, majd rendesen megjött, aztán 2 hónapig semmi, stb.

Kb. 25 éves koromra állta be havi szintre a menstruációm.

Most 30 évesen ismét szedem, de 27 évesen kezdtem ismét, és akkor is azt mondta a nőgyógyász, h ha bármit észreveszek, akkor azonnal vissza, mert lehet, még ezt a minimális hormontartalmat se tolerálja a szervezetem. Szerencsére semmi bajom! Csupán emlőcisztám volt tavaly, de akkor abbahagytam a bogyót 3 hónapra (mert tudom, h az is okozhatja), a ciszta felszívódott magától, és azóta semmi bajom.

Neked szerencséd volt, de én megjártam...

2009. márc. 8. 09:44

még annyit, hogy eredetileg nekem azért kellett elkezdeni szedni anno, mert a szervezetem nem akart beállni a normális menzeszre. kivizsgáltak, és semmi bajom nem volt. mégis: három hónapig nem jött meg, aztán 3 napig, aztán meg majdnem infuzióra kötöttek, mert 3 hétig ömlött belőlem a vér... szóval, nekem muszáj volt mert beállította a menzesz idejét. azóta 3-5 napig van meg max., és rendszeres.

(ha nem szedem a gyógyszert, az a dolog nekem azóta is ilyen - rendszertelen, sajnos ez az én nyűgöm megmarad)


szó szót követ: nem tudok negatívumot mondani, saját tapasztalatom azt mutatja, hogy nem kell félnem.

2009. márc. 8. 09:37
és a libidómmal sincs semmi gond, épp, hogy szabadabb a dolog, mert bárhol egymásnak eshetünk, ahol kedvünk tartja (persze, ha nincs ott a gyerek ,meg a ruhaeladó néni :D stb.)
2009. márc. 8. 09:33

mellesleg, ami az én szervezetemnek jó, bevált, nem okoz gondot, nem biztos, h a te szervezetednek is uolyan jó lesz. Amúgy sem ismerünk,nem tudjuk, h mire vagy hajlamos, nem ismerjük a családi anamnézised,stb. A bogyóknak lehetnek mellékhatásai is, amit jó lenne, ha az orvosod (aki jól ismer)kizárna, vagy az álltala kiválasztott gyógyszer a legjobban passzolna a szervezetedhez, ezzel minimálisra csökkentené a lehetséges mellékhatások előfordulását.

Amúgy sok boldogságot kívánok neked (látom, most is szárnyallsz a boldogságtól :), és ez jó!), de tényleg keresd fel a nőgyógyászod ezen ügyben!

11. 987001ccf8 (válaszként erre: 9. - Tücsimücsi)
2009. márc. 8. 09:32
Kezdem elvetni az ötletet... :D Lehet, hogy tényleg jobb, ha nem bolygatom meg a szervezetemet...
2009. márc. 8. 09:31

én 16 éves korom óta szedek, és semmi bajom, a 2. gyereket várom épp (persze pillanatnyilag nem szedek :D)

az első terhességem elejéig Cilest-et szettem, akkor az jó volt, de szülés után már nem, aszonta a doki, hogy a megváltozott hormonháztartás miatt. azóta (9éve) Femoden-t szedek, és egyikkel sem volt semmi gond, nem híztam, nem pattanásosodtam, meg ilyenek. Az ismerőseim közül sokan szedik a Mercilon nevűt, tőlük sem hallottam még, hogy gondjuk lenne.

mára már elég kíméletesek ezek a készítmények, de ne kérj kölcsön egy levéllel valakitől, vagy ilyen felelőtlen lépéseket ne tégy, a nőgyógyász írja fel azt, amelyik a Te korodhoz és szervezetedhez megfelelő.

egyébként meg a szedés befejezésétől 3 hónap a szervezet hormonális szintjének teljes "önállósulása", ergo ennyit érdemes várni teherbeesés előtt. szerintem nem vészes.

9. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - E2add1f84e)
2009. márc. 8. 09:29
Egyetértek. A nők 80 százalékánál lenulláza a libidót.
8. 987001ccf8 (válaszként erre: 7. - C1e9612cd3)
2009. márc. 8. 09:27
Persze, orvos nélkül nem is kapnék... Csak idegen nyelvű országban élek, és érdekelne, hogy kinek mi vált be, mielőtt felkeresek egy orvost. Ha itt húszan lebeszélnek arról, amit ő mondana, akkor tutira nem kezdem el szedni, mert ti mégiscsak tapasztalat alapján szóltok hozzá.
2009. márc. 8. 09:24

Mi lenne, ha ezt a nőgyógyászoddal beszélnéd meg? Ő egész biztosan pontosabb válszt tud adni neked.

A hormonális fogamzásgátlás nem vény nélküli dolog, meg a családtervezés miatt is úgyis fel kell keresned.

6. 987001ccf8 (válaszként erre: 2. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 8. 09:23
Szia, biztosan sok előnye van, én kicsit tartok tőle azok alapján, amit hallottam, persze mindenkinél máshogy válik be. Utánanézek, köszi!
2009. márc. 8. 09:22
Gumi-krém-hüvelytabletta-kúp. Főleg, ha nemsokára babát is szeretnél.
4. 987001ccf8 (válaszként erre: 3. - E2add1f84e)
2009. márc. 8. 09:22
Igen, eddig nem szedtem, de megvan a nagy ő, és gondoltam, úgy mégiscsak másabb. :D Manapság egész enyhe bogyók vannak, csak kérdés, hogy érdemes-e belekezdeni, mert mire kiürül a szervezetből...
3. e2add1f84e (válaszként erre: 1. - 987001ccf8)
2009. márc. 8. 09:16
Szerintem ne kezdj el szedni semmit. Használjatok óvszert.
2009. márc. 8. 09:15
hali!! nekem spirál van fönn szeretem mindig ez volt kényelmes és nem felejtem el bevenni!!!
2009. márc. 8. 09:14
Olyat szeretnék szedni, ami a lehető legkisebb mértékben okoz hormonális változást, mert nemsokára szülni szeretnék, és a súlyomat is szeretném megőrizni. Átmeneti megoldásnak szánom, megosztanátok velem a tapasztalataitokat? Külföldön élek, és az otthoni orvosommal íratnám fel, de érdeklődnék, mielőtt írok neki. Még sosem szedtem, 30 éves vagyok, és csak pár hónapig szándékozom használni. Köszi előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook