Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudnak alkalmazni, ha a régi munkahelyemről még semmilyen papírt nem kaptam? fórum

Tudnak alkalmazni, ha a régi munkahelyemről még semmilyen papírt nem kaptam? (tudásbázis kérdés)


10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2021. febr. 28. 10:02
Köszönöm!
9. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 27. 20:27
A bejelentéshez az adataid kellenek. A papírokat később is leadhatod. A saját érdekedben érdemes minden bejelentéseddel foglalkoztatásoddal kapcsolatos papírt megőrizni mert bármi történhet .
2021. febr. 27. 20:23

A munkáltató a munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon (nem naptári napon)– köteles a munkavállaló részére kiadni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.


A fenti iratok megléte nem feltétele az új jogviszony létesítésének, a kilépő papírok később is pótolhatóak.

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 27. 18:50

Úgy tudom postán 5 napon belül meg kell kapnod a kilépő papírjaidat.

Az új helyre be tudnak léptetni azok nélkül is. A TB-kiskönyvet az új munkáltatód majd csak az inneni kilépésedkor fogja elővenni vagy nyit egy újat.

Azt hiszem a munkahelyek 12-ig jelentik le a létszámot a TB-felé.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Oneday)
2021. febr. 27. 18:38
28.a az utolsó nap, az utolsó műszakom azaz holnap.
5. Imisz (válaszként erre: 4. - Df1e1c376c)
2021. febr. 27. 18:10
A kiskönyv értelme annyi, hogy beleirják a munkaviszonyt. Így megmarad neked is "bizonyitéknak" ha borulna a rendszer -mint már tudjuk tud borulni- és jól jön ha nyugdijba akarsz menni pl.
4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 27. 18:00
Be tudnak jelenteni, ezeket meg leadod később. Amúgy a bejelentéseket online csináljak, nem is tudom, mi értelme a TB kiskonyvnek. Nekem az volt, hogy elveszett, venni kellett egy újat, és kész. Szólsz, hogy még nem kaptad meg, nem hiszem, hogy problémázak ezen.
3. globus (válaszként erre: 2. - Oneday)
2021. febr. 27. 17:52
Én sem adtam le az új helyen. Sőt, nem írtam alá, mert valótlanságot állított.
2. Oneday (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 27. 17:47
Mikor mondtál fel? Illene az utolsó napon kiadni a papírokat. Amúgy én úgy tudom, ezek nélkül is be tud jelenteni az új hely, nyilván szokták kérni a papírokat, de szerintem nem akadálya.
2021. febr. 27. 17:38
Felmondtam a munkahelyemen, a szerződésem így holnap szűnik meg és március 1.én folytatódik a munkaviszonyom az új helyen de a munkáltatóm nem adott semmilyen papírt pedig vinnem kellene hétfőn, főleg a tb kiskönyvet mondták és a kilépő papírokat. Azt ígérték postázni fogják de még nem készültek el a papírok. Most mi lesz? Bocsi akinél ez teljesen világos de nekem ez lesz a második munkahelyem és az elsőnél Pályakezdő voltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook