Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna segíteni egy könyvelő? SOS! fórum

Tudna segíteni egy könyvelő? SOS! (tudásbázis kérdés)

12. Remoni (válaszként erre: 9. - Rinike)
2011. máj. 13. 12:21

1. A 1158-as bevallást úgy töltsem ki, hogy ne azt jelöljem be, hogy magánnyugdíjpénztár tag vagyok, hanem azt jelöljem, hogy a tb-i nyugdíjrendszer tagja vagyok?


IGEN.


2. Ha a múlthónapban még azt jelöltem, hogy magánnyugdíjpénztártag vagyok, akkor azt javítanom kell?


NEM, MERT ATTÓL, HOGY AZT JELÖLTED, HOGY MNYPT TAG VAGY, AZON A SORON ÖSSZEGET NEM TÜNTETTÉL FEL, MERT ÉV VÉGÉIG AZOKNAK SEM LEHET, AKIK MARADTAK MNYPT TAGOK. SZÓVAL MOST NINCS JELENTŐSÉGE, HOGY MIT JELÖLTÉL. ETTŐL FÜGGETLENÜL A KÖVETKEZŐT MÁR JÓL ADD BE ÉS NÉZD MEG, HOGY A MÚLT HAVIT FELKÖNYVELTÉK-E A FOLYÓSZÁMLÁDRA. HA MÉGSEM TETSZIK AZ APEHNEK FOG KÜLDENI LEVELET AZ ÉRTESÍTÉSI TÁRHELYEDRE, HOGY JAVÍTSD. DE SZERINTEM NEM LESZ GOND VELE.

11. rinike
2011. máj. 12. 21:19
Köszönöm.
10. gabi.k (válaszként erre: 9. - Rinike)
2011. máj. 12. 20:13

hát ez egy jó kérdés.

de úgy tűnik logikusnak ahogyan írod és igen ha nem nyilatkoztál akkor autómatikusan visszaléptettek.

de az apeh sztem tud segíteni h most akkor h töltsd ki v módosítsd, és az a tuti amit ők mondanak.

2011. máj. 11. 17:06

Sziasztok! Könyvelőkhöz lenne néhány rövid kérdésem, kérem, hogy segítsen aki tud.

A 1158-as nyomtatványt havonta küldöm be magam után. Magánnyugdíjpénztártag voltam, de nem nyilatkoztam január 31-ig, hogy tag kívánok maradni, ezért - ha jól tudom - a tagsági viszony ilyenkor a törvény erejénél fogva megszünt 2011. március 01. napjával.

Kérdéseim:

1. A 1158-as bevallást úgy töltsem ki, hogy ne azt jelöljem be, hogy magánnyugdíjpénztár tag vagyok, hanem azt jelöljem, hogy a tb-i nyugdíjrendszer tagja vagyok?

2. Ha a múlthónapban még azt jelöltem, hogy magánnyugdíjpénztártag vagyok, akkor azt javítanom kell?

Köszi ha válaszol valaki.

8. gabi.k (válaszként erre: 7. - Martamay)
2011. márc. 10. 13:21
szívesen
7. martamay (válaszként erre: 5. - Gabi.k)
2011. márc. 10. 13:18

Uristen!

Nagyon koszonom a valaszt, igazabol emesztem a temat, mert nekem ez magas (csak sajnos a sajat konyvelomet, aki dedos nyelven nekem elmagyarazza, nem erem el).

Elkepzelheto, hogy lesz meg kerdesem!

KOSZONOM!

6. Krisztinke (válaszként erre: 5. - Gabi.k)
2011. márc. 10. 13:07
Köszönöm a választ én is, nagyon használhatóan írtad le a variációkat.
5. gabi.k (válaszként erre: 4. - Gabi.k)
2011. márc. 10. 12:54

Szia! Míg 2010-ben van az un. elkülönülten adózás.. teljes bevétel 25%-a SZJA., addig 2011-től az ingatlanbérbeadás -nál megszűnik az elkülönülten adózás.


Marad az összevont jövedelemként, önálló tevékenység, ahol a bevétel mínusz elszámolható költségek=jövedelem ezen jövedelem szuperbruttósított összege (127%-a) az SZJA előleg alapja, ami után az SZJA 16%. Választható a nem tételes költségelszámolás is, tehát, hogy a bevétel 10%-a az igazolás nélkül elismert költség. Ebben az esetben a bevétel 90%-a a jövedelem, s a 16% SZJA-t a jövedelem szuperbruttósított összege után (127%) kell megfizetni.


Az, hogy az összevonandó, önálló tevékenység utáni SZJA megállapítása, megfizetése az APEH-hoz kinek a dolga, az attól is függ, hogy adószámos magánszemélyként (számlaadásra kötelezett) vagy ingatlan bérbeadó, vagy pedig simán magánszemélyként, aki számlaadásra nem kötelezett.


A számlaadásra kötelezett magánszemély attól függően, hogy kifizetőnek (cég, egyéni vállalkozó) ad bérbe, vagy magánszemélynek... a kifizetőtől kérheti az SZJA előleg megállapítását (levonását, így továbbítását az APEH-hoz), s ebben az esetben a kifizető felé nyilatkozatot is ad arról, hogy a 10%-os költségátalányt vegye figyelembe a kifizető, vagy pld-ul X. összeget vegyen figyelembe... De ha adószámos magánszemélyként kifizetőnek adod bérbe, dönthetsz úgy is, hogy nem kéred az SZJA előleg megállapítását.. és TE magad rendezed, minden negyedévet követő hó 12-ig a nyilvántartásod alapján.


Ha magánszemélynek adod bérbe az ingatlant, akkor azt akár számlaadásra kötelezettként teszed, akár simán magánszemélyként.. az SZJA évközi megállapítása és megfizetése is a Te feladatod.


Üdv.

4. gabi.k (válaszként erre: 3. - Martamay)
2011. márc. 10. 12:50
én úgy tudom hogy nyilarkoznod kell a bérbevevő felé, hogy vonja az szjat. és akkor ő fizeti.
2011. márc. 10. 12:09

Nem ugy van az iden is, mint tavaly, hogyha maganszemelytol vesz berbe ingatlant egy ceg, akkor a cegnek kell fizetni a jarulekokat?

Mert en nem tudok AFA-s szamlat kiallitani...

2011. márc. 10. 12:08

A gondom a kovetkezo: mint maganszemely kivaltottam az APEH-nal egy adoszamot, ami csak es kizarolag ingatlan berba adasara hasznalok.

Eddig, ahanyszor berbe adtuk a lakasunkat, mindig ugy hataroztuk meg a szerzodest, hogy en a netto oszeget kapom meg es a berlo fizeti sajat maga utan a jarulekokat. (forrasado szerint)


Most az tortent, hogy az ingatlankozvetito holgy az uj berloinknek csaupan egy X osszeget hatarozott meg berleti dijban, de az nem volt tisztazva, hogy netto vagy brutto osszegrol van szo.

Mar megkaptuk a kauciot, az altalam kert osszegrol, de az ingatlanos holgy ugy kepzeli el, hogy en fogok abbol meg adot fizetni, en pedig ugy, hogy a berlo (egy ceg) majd kifizeti maga utan azt.


Szerinte (ingatlanos szerint) en eltudom szamolni a rezsit is (amit tudtommal tavaly pl. nem tudtam), illetve, ha azt szeretnem, hogy a ceg fizesse a SZJA-t, akkor arrol nyilatkoznom kell.

Viszont, ah megadom, hogy mennyiert vettuk meg a lakasunkat anno, akkor o kiszamolja, hogy milyen koltsegekkel lehet csokkenteni a berleti dijat.


Ez nekem amr magas..

2011. márc. 10. 12:01
Konyvelok segitseget kernem! SOS, Please!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook