Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudna nekem küldeni valaki egy SIM kártyát? fórum

Tudna nekem küldeni valaki egy SIM kártyát? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
49. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 47. - F8db0709b8)
2009. febr. 14. 08:42
most ott mennyi?Én anno 500ftért vettem másik számot akkor a voda volt a legolcsóbb....
2009. febr. 14. 08:41
próbálj keresni apróhirdetési ujságokban ott van mindíg...vagy megkérni egy ismerősöd tényleg hogy igényeljen ő helyetted mondjuk ha te nem akarsz.Esetleg megvárni míg lesz pénzed egy kártyára addig meg rátenni a csendet csengőhangnak mint ajánlották.Ha nincs pénzed venni ,akkor valószinüleg rátölteni sincs,szóval úgyis egy üres nulla ftos kártyát kapnál csak.
47. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2009. febr. 14. 06:44
Ingyen a vodától se tud,én ott vettem 1 hete!
46. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - 99279bb06f)
2009. febr. 14. 06:42
ok......én magában vettem sim-kártyát,mivel a mobilom független:))a t-mobilos az drága mert azon 4500ftlebeszélhetöség van,de a pannonost nem ismerem.
45. Egnisz (válaszként erre: 42. - 99279bb06f)
2009. febr. 14. 03:19

Van egy egyszerűbb megoldás is erre a problémára.

Csengőhangnak beteszed a csendet - létezik ilyen csengőhang -, aztán ezt a csengőhangot hozzárendeled a nem kívánt személy számához, így ha az hív, nem hallasz semmit sem, nem tud zavarni.

2009. febr. 14. 01:13

"de aki ennek ellenére bevállalós, nyugodtan küldheti neki a sim kártyát, hadd használják azt ki tudja mire:)))"


Na szóval,ha nekem most lenne egy sim kártyám amit el tudnék küldeni,akkor én bevállalós lennék?Ugyan miért?Le lehet törölni a kártyáról minden személyes dolgot:üzenetet,számokat.Vagyis üresen küldöm el.Megadom a pin és puk kódot hozzá,mert az kell.

Lehet,hogy pont olyan kártyát tudnék küldeni,ami már megjárta az országot kétszer.Az csak egy dolog,hogy kinek a nevén van.Nyomozzák csak,hogy milyen úton jutott el hozzá!Azt én is megnézném!

2009. febr. 13. 23:14

Hoxa! Légyszíves emagdi 34-es hozzászólását törölni, mivel befolyásolja a megjegyzésével azokat, akik esetleg segítenének nekem.

Nem kértem semmi illegálisat. Teljesen korrekt voltam úgy érzem. Ezt a vádaskodást viszont kikérem magamnak.

Lehet kapni sim-kártyát az újságosnál, és ha kibontod a csomagolását és berakod a telefonodba, akkor AZONNAL használhatod! Nem kell sehova bejelentened, nem kell adataidat közölnöd.

Mivel erről valószínűleg fogalma sincs a hozzászólónak, azt feltételezi, hogy vissza akarok élni.

Nem akarok, csak nagyon nincs most pénzem, hogy néhány ezer Ft-ért vegyek egy új számot. Erről szól az eredeti fórum is.

Köszönöm.

42. 99279bb06f (válaszként erre: 40. - 223cf40dc0)
2009. febr. 13. 23:06
A hívásszűrőt - letiltást külön havi díjért lehet beállítani az előfizetéses telefonon. Ez is kilőve.
41. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - Emagdi)
2009. febr. 13. 21:39
Nos, talán még átgondolom ezt :))
40. 223cf40dc0 (válaszként erre: 34. - E71af41436)
2009. febr. 13. 21:23
ez egy elég kézenfekvő ötlet :))
39. 223cf40dc0 (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2009. febr. 13. 21:23
passz :)) de végül is nem az én godnom :) ő meg majd megoldja ahogyan akarja, nem?
38. emagdi (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 13. 20:48
szerintem elég hamar szeretnéd visszavásárolni a kártyád, ha hirtelen kikerülne a kezedből:))
37. emagdi (válaszként erre: 36. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 13. 20:47
oké, de akkor holnaptól hozzám jönnek be a hívásaid, és arra használom a számod amire jónak látom:)))
36. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 35. - Emagdi)
2009. febr. 13. 20:37

"ha csak úgy minden nélkül lehetne hívószámokat átíratni, akkor akár én is felhívnatnám a mobilszolgáltatód, és a saját nevemre írathatnám a te kártyád (persze ha tudnám a számod:))"


nagyon hálás lennék érte, a napokban küldi a p. a számlát :)))

35. emagdi (válaszként erre: 33. - 223cf40dc0)
2009. febr. 13. 20:26

meg tudja változtatni az adatokat persze, de nagyon úgy tűnt pont ezt nem akarja:)

mert egyébként adatváltoztatás nélkül is tud szerezni teljesen ingyen kártyát.

nincs olyan kártya, aminek nincs tulajdonosa. ha nem használod, nem töltöd fel, és lejár, akkor még X ideig elvileg tiéd a hívószám, és akár kérheted az újraaktiválását.

átíratni is csak úgy lehet hívószámot, ha az eredeti tulajdonosa lemond róla.

ha csak úgy minden nélkül lehetne hívószámokat átíratni, akkor akár én is felhívnatnám a mobilszolgáltatód, és a saját nevemre írathatnám a te kártyád (persze ha tudnám a számod:)).


amúgy meg pont a probléma felvetője írta, hogy nincs lenyomozhatatlan kártya. ha így gondolja, akkor azt is tudhatná, hogy még ezer módja van annak, hogy valaki megtalálja, ha akarja.



egyébként elég érdekes a sztori ha végigolvassátok.

1. eredeti probléma az volt, hogy kell egy sim kártya neki (új hívószám), mert neki nincs pénze venni.

2. megkapta az oldal címét ahol ingyen lehet rendelni (sőt bónuszban kap 500 forintot, amit lebeszélhet).

3. arra hivatkozott, hogy nem tudja megnyitni a szerződésti feltételeket, ezért ez nem jó

4. megkapta a szerződési feltételeket emailben

5. kiderült, hogy most már az a probléma, hogy ő nem akarja megadni az adatait, és mindenképpen más adataival regisztrált kártyát szeretne

6. újabb hivatkozás, hogy nincs pénze hogy sim kártyát vegyen.

7. rávilágítás, hogy vodafone ingyen van.

8. hülyézés, hogy nem értem a problémáját.

hát, tényleg nem.


elég kamu ez így összességében.

ha tényleg a volt férje "üldözi", egyéb módokon sokkal hamarabb megtalálja, minthogy a mobilszolgáltatótól megszerezze az amúgy titkosított adatait...


de aki ennek ellenére bevállalós, nyugodtan küldheti neki a sim kártyát, hadd használják azt ki tudja mire:)))

2009. febr. 13. 18:39
Zulu esetleg állítsd be hívásszűrőt a telefonodra! :)
33. 223cf40dc0 (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2009. febr. 13. 18:34

igen ebben igazad van, viszont ha te átküldesz neki egy kártyát, akkor ott is meg tudja változtatni az adatokat, nem?? mert a töltős kártyák elajándékozhatóak


meg vannak még olyanok is forgalomban, ahol mindezek az úgymond óvintézkedések nem álltak fenn, régiek, amiket már lehet nem is használnak a tulajdonosok, viszont még érvényese - ő pedig egy ilyet szeretett volna ahogyan én olvastam :)


ha valami bunkó és normálatlan exem lenne én is próbáloznék egy ilyen "lenyomozhatatlan" kártya beszerzésével - csak hogy le tudjam rázni magamról

32. emagdi (válaszként erre: 26. - 99279bb06f)
2009. febr. 13. 18:29

igen, valóban lehet hogy az én értelmem sincs rendben, mert még mindig itt próbálok veled kommunikálni, holott látszik hogy totál hiába erőlködök:))



amúgy meg ha a volt férjed veszi a fáradságot, és lenyomoztatja a titkos számod, akkor ugyanennyi erővel megtalál akkor is, ha más nevén levő számot használsz. (közös ismerősök, rokonok, munkahely, kapcsolatok, stb.. gondolom ismer pont eléggé ahhoz, hogy kis erőfeszítéssel rád találjon)

31. emagdi (válaszként erre: 30. - 223cf40dc0)
2009. febr. 13. 18:25

mondjuk azok az adatok amikre a kártyát kiküldik lehet hogy törlésre kerülnek, de a postán kiküldött kártyát aktiválni kell, ami azt jelenti, hogy meg kell adni néhány személyes adatot (név, cím, szemig.szám stb). ezeket mindig minden szolgáltató elkéri, olyan nincs, hogy egy sim kártya csak úgy tulajdonos nékül üzemel.


erre azért van szükség, mert egyrészt a szolgáltató és a kártyatulajdonos között létrejön egy szolgáltatási szerződés, aminél ugye az egyik fél a kártya tulajdonosa, szóval őt be kell tudni azonosítani.

másrészt ha bármi illegális dolog kapcsán felmerül a sim kártyához tartozó hívószám, akkor egyből ott az adatbázisban a tulajdonos elérhetősége, a rendőrségnek van kihez fordulnia a kérdésekkel.

és most itt nem arra kell gondolni, hogy ki tudja milyen bűnszövetkezetben vesz részt valaki a kártyájával. egész egyszerűen is történhet ilyen, például veszel egy használt mobiltelefont. beleteszed a kártyád, használod. aztán egyszercsak kopogtat két bőrkabátos rendőr, és közli, hogy lopott telefont használtál, igazold magad, és azt, hogy honnan van a készülék. jobb esetben megvan a számla amivel az ember a telefont vette. rosszabb esetben nincs, akkor bonyolultabb igazolni, hogy nem te loptad a telefont, hanem te is úgy vetted...


na, és ezt még bonyolíthatja, ha nem is nálad van a sim kártya, hanem odaajándékoztad valakinek, és ő vette a használt telefont (amiről nem tudta, hogy lopott, de mégis az volt). na, ilyenkor még azt is el kell magyarázni a nyomozóknak, hogy nem te használod a kártyát, és fogalmad sincs semmiről.

elég kellemetlen, láttam már ilyet.

30. 223cf40dc0 (válaszként erre: 29. - 223cf40dc0)
2009. febr. 13. 17:51
ja és az adatok a kártyák postázása után törlésre kerülnek :))
29. 223cf40dc0 (válaszként erre: 26. - 99279bb06f)
2009. febr. 13. 17:44

éppen most próbáltam meg kitölteni és elolvastam a szabályzatot is :))

beírod az adataidat, a régi mobilszámodat és küldenek neked ingyen egy feltöltőkártyát, amin van 500 Ft lebeszélhetőség is :)) persze a többit neked kell rá tölteni, ha beszélni akarsz róla - a kártya 90 + 60 napig él :) nem rossz ötlet ám

28. 223cf40dc0 (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2009. febr. 13. 17:42
:) az előfizető neve és adatai bármikor megváltoztathatóak telefonon keresztül is - olvastam éppen a résztvételi feltételekben - megpróbáltam kitölteni az igénylést, de nekem nem akar adni, mivel nincs mobilom :(( szóval, ha ő nem akarja megadni a régi mobil számát, akkor már nem is kaphat ingyenes kártyát - egyszerű és máris hiányos a szolgáltatás - hiába szeretnék egy ingyenes kártyát, ha nincs másik mobilom :((
2009. febr. 13. 17:30
az a kártya nem 500 forintba kerül.hanem annyi a lebeszélhetőség van rajta.tehát neked ingyen van!INGYEN!
26. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2009. febr. 13. 17:25

"próbáltam eljuttatni az értelmedig azt az infót, hogy tudsz teljesen ingyen kapni sim kártyát"


neked lehet, hogy az 500,- Ft az ingyen van, nekem az 500,- Ft-ot jelent.


Az én értelmem rendben van. És a tied?

25. emagdi
2009. febr. 13. 17:07
tudod, nem véletlenül tartozik minden sim kártyához egy előfizető névvel, címmel....
24. emagdi (válaszként erre: 23. - 99279bb06f)
2009. febr. 13. 17:03

szerintem nyugodtan tud neked válaszolni bárki így is:)) senkit nem korlátozok.

csak próbáltam eljuttatni az értelmedig azt az infót, hogy tudsz teljesen ingyen kapni sim kártyát.

de ezek szerint sikertelen volt a kísérlet:)


ha meg ezek után bárki azt mondja, hogy oké, az én nevemben nyugodtan csinálj akármit, akkor lelke rajta... (megjegyzem bármelyik ismerősöd megkérhetnéd, hogy hadd regisztrálj a nevében egy ingyen kártyára. érted, olyat aki ismer, és az adatait nyugodt szívvel neked adja, mert tudod, hogy nem fogod úgy használni, hogy baja legyen belőle)

23. 99279bb06f (válaszként erre: 20. - Emagdi)
2009. febr. 13. 15:44
Ne kekeckedj már velem! Adj egy titkos számot, isten bizony holnapra megszerzem az összes adatát neked! Tudod mi a titkos ezen a világon? Semmi. És hagyj már békén! Próbálj más fórumot találni magadnak, hagyd hogy ide az válaszoljon, akinek van átadandó sim-kártyája.
22. emagdi (válaszként erre: 19. - 99279bb06f)
2009. febr. 13. 15:24
anyám, most tényleg ennyire nem vágod, hogy INGYEN tudsz kérni a vodafone-tól feltöltőkártyát??
21. emagdi (válaszként erre: 19. - 99279bb06f)
2009. febr. 13. 15:22

ha a trafikban veszed, akkor is regisztrálnod (aktiválnod) kell a kártyád mielőtt használatba vennéd.

avval próbálkozhatsz max hogy hamis adatokat adsz meg, ezt nem tudom hogyan ellenőrzik. ez a te dolgod.


de ezek után elég balga aki odaadja a saját nevén nyilvántartott kártyát neked, ha ennyire ódzkodsz attól, hogy megadd a saját adataid:)

20. emagdi (válaszként erre: 18. - 99279bb06f)
2009. febr. 13. 15:21

aha, de valakit mindenképpen nyilvántartanak minden sim kártyához.

ezek szerint te mást szeretnél, hogy nyilvántartásban legyen az általad használt kártyán.

ha titkosíttatod a számod, a szolgáltató nem fogja kiadni. ismerőseid meg akkor is kiadhatják, ha a szolgáltatónál kis pista néven van nyilvántartva, nem a tiéden.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook