Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudna-e valaki szklerózis multiplex betegség elleni diéta összeállításában segíteni? fórum

Tudna-e valaki szklerózis multiplex betegség elleni diéta összeállításában segíteni? (tudásbázis kérdés)


15. 9ac093e955 (válaszként erre: 13. - Zsebibaba516)
2011. máj. 27. 14:08

Szia!


Köszönöm szépen:-)

2011. máj. 27. 13:48
Az lemaradt, hogy szárnyas húsból, halból, friss zöldségekből és rizsből (gluténmentes) állította össze az étrendjét.
2011. máj. 27. 13:45

Sziasztok!

Most fordítok egy filmet ezzel kapcsolatban. Egy Ann Sawyer nevű hölgy meséli el gyógyulásának történetét. A lényeg, hogy kihagyja az étrendjéből a tojást, a tejtermékeket, a hüvelyeseket, a búzát, az élesztőt és a vörös húsokat, de egy könyvet is írt ezzel kapcsolatban. A címe: 'The MS Recovery Diet'. A filmben elég kevés az információ, azért még olvassatok utána.

Mindenkinek jobbulást kívánok!

2011. ápr. 13. 09:01

Sziasztok!


Sajnos ez a betegség nagyon szereti a hölgyeket.

Nekem 98-ban kezdődött...

Lassú lefolyású, de persze vannak rosszabb napjaim.

Fontos a pozitív gondolkodás, néha megy, néha nem.

Úgy tudom megfogalmazni: Egyszer fent, aztán lent, nincs középút.

Sajnos!

2011. ápr. 13. 08:30
Ja igen, a diéta, hét én épp diétáztam, tornázni jártam, fogytam és nagyon jól éreztem magam a bőrömben, mikor utolért a baj. Ezek után nem bízom semmilyen diétában, csak szedem a javasolt bogyókat a szuri mellett, pl.: ligetszépe, halolaj. És próbálok a virágokkal töltődni :).
10. baffi556 (válaszként erre: 9. - Dödike)
2011. ápr. 12. 17:16

No csak, akkor ez nem a fiatalok betegsége? Én is 46 évesen estem bele. Igen azt mondják, ezerarcú kór, és ne foglalkozzunk mással, hisz mindenkinek attól változik, hogy a myelin hol károsodott, hol támadja az idegeket a hiánya. Azt mondják a lényeg a pozitív gondolkodás, de kinek sikerül állandóan?

De azért további szép napot mindenkinek :)!

2011. ápr. 7. 20:40
Én is érdeklődve olvastam ezeket a sorokat. Sajnos én is ilyen betegség szenvedő alanya lettem. Nem gondoltam volna, hogy 50 évesen ilyen problémáim lesznek. A drnéninek nagyon igaza van, hogy mindenkinek más-más tünetei és okai vannak. Nálam nincsenek akut jelenségek, hanem lassú fokozatosan romló állapot. Azok a gyógyszerek,amelyek akut esetben egy kicsit segítenek nálam sajnos nem.Ezért próbálok sok véleményt elolvasni és meghallgatni. Szívesen fogadok mindenkitől tanácsokat.
8. 9ac093e955 (válaszként erre: 7. - Kisvirag1327)
2008. jún. 14. 17:59

Szia Virág!


Szó sincs arról,hogy megharagudtam,nem vagyok egy haragos típus.

Ezt a betegséget nagyon sokan félreértelmezik,és vannak olyan emberek,akik még nem is hallottak róla.

Köszönöm,ha utánanézel,több szem többet lát.

Nyugodtan írhatsz prívit is.:)))))

Üdv Ritus

7. kisvirag1327 (válaszként erre: 6. - 9ac093e955)
2008. jún. 14. 07:56

Köszönöm a tanácsod. Nem szerettem volna megbántani senkit. De ha tudok, segítek abban, hogy utánanézek a diétának. Ritus40! Bízom benne, hogy nem haragudtál meg rám.

Üdv. Virág

6. 9ac093e955 (válaszként erre: 4. - Kisvirag1327)
2008. jún. 12. 17:23
A drnéni nagyon jól megfogalmazta tömören és röviden mi az SM. Olvass jobban utána és rájössz,nemcsak pszichésen hat a diéta, illetve az egészséges táplálkozás.
5. drnéni (válaszként erre: 4. - Kisvirag1327)
2008. jún. 11. 21:16
A SM nem gerincvelősorvadás, hanem bizonyos idegeket borító ún. velőshüvely károsodása, melynek következtében károsodik az ungerület vezetése. Nem mindig hullámzó a lefolyása, nagyon sok változata van. Sokszor bizonytalan a diagnózis, nagyon vigyázni kell vele. Szteroid kezelés heveny szakaszban alkalmazható.
2008. jún. 11. 18:14

Gerincvelősorvadás, hullámzó lefolyású, de sajnos gyógyíthatatlan jelenleg még, nincs rá gyógyszer. A diéta esetleg pszichésen hat.

Nagy adag kéreghormonnal próbálják kezelni.

2008. máj. 20. 08:23
ENGEM IS NAGYON ÉRDEKELNEA DIÉTA, NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM, HA MEGÍRNÁD! PUSZIKA
2008. máj. 13. 19:42
Ritus, írtam privit:) Puszillak!:)
2008. máj. 13. 12:05
Tudna-e valaki szklerózis multiplex betegség elleni diéta összeállításában segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook