Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, mivel jár egy feljelentés? fórum

Tudja valaki, mivel jár egy feljelentés? (tudásbázis kérdés)

17. 1961
2012. szept. 28. 11:41
Sziasztok!Kérdezni szeretném,ha egy vállalkozó külföldi munkára visz ki embereket,a munka elvégzése után nem fizet azzal mit lehet kezdeni?
16. poly13
2012. júl. 18. 13:33
Azt tanácsolom, hogy mielőtt bármit is csinálsz ellenőrizd le, hogy tényleges be voltál-e jelentve. Ezt úgy teheted meg, hogy ha van ügyfélkapus jelszavad, akkor lekérdezed a NAV SZolgáltatások, biztosítási jogviszonyok oldalon, a belépési kód jelszó és a TAJ szám kell hozzá. Ügyfélkapus hozzáféréshez bármelyik okmányirodán regisztálni lehet. Sokan vannak akik szabálytalanuk foglalkoztatnak embereket, de vajon mi mondható szabályosnak. Nem tudom, hogy mennyire ismered ezeket a dolgokat. Biztosítási jogviszony csak akkor kelettkezik, ha a jövedelem a mindenkori minumum bér 30%-át eléri. Sok egyéb más jogviszony is elképzelhető a munkaviszonyon kívül. A megbízásos jogviszonynál mások az előírások. Mivel nincs a kezedben a szerződésed, így ezt nem is tudod. Mondani sok mindent lehet. Ha leellenőrizted a jogviszonyodat, és nincs semmi jelzése, hogy te ott voltál, akkor igazából nem sokat tehetsz, tanácsolom a pénzedet próbáld kicsikarni valahogy, és az éves bevallásodban egyéb jövedelmként feltüntettni, akkor te nem csalsz adót. Viszont, ha nem tanulsz iskolarendszerű képzésben, akkor ha nincs biztosítási jogviszonyod egészségügyi szolgáltatási járulékot vagy köteles fizetni, ez havi 6.390,-Ft. Ha van biztosítási jogviszonyod, akkor fordulhatsz a munkaügyi bíróságon található közvetítőhöz, aki megpróbálja a munkáltatóddal felvenni a kapcsolatot és hármasban megpóbáltok düllőre jutni. Ha a munkáltató nem akar botrányt, és jogosnak találja akkor fizet. Ha nem ezután jöhet a per, ami költésgekkel jár és évekig eltarthat. Hangsúlyozom, hogy ha bejelentett biztosítási jogviszonyod van, de szerződésed nincs a kezedben akkor is próbálkozhatsz az egyeztetéssel. "Jogállamban" élünk, így a foglalkoztatód mind addig ártatlannak minősül, amig feljelentés esetén a vizsgálat pozitív irányban nem zárul le, sokat keresztbe tehet neked. A munka törvénykönyve jul.01-től érvényes szabályai szerint a munkavállaló nem viselkedhet úgy, hogy az a munkáltató helytelen megítéléséhez vezessen, a vélemény nyilvánítási szabadság korlátozható. Ez régen is meg volt. Gondold át, hogy ilyet, vagy titok tartási kötelezettséget nem írattak-e veled alá. A cégek és a vállalkozások adatai megtalálhatók az interneten, ingyenes formában is. Bárki bármikor lekérdezheti, ezzel nem lehet visszaélni, hiszen az aláírásomat, a kódjaimat nem adom ki, vállalkozóként sem és magánemberként sem. Gondolom te sem. Feljelentés esetén, ha eljárás indul is a volt munkáltató ellen az a te esetedtől független, te ebben az esetben, ha elmarasztalják a munkáltatót, akkor ha hozzáférsz az elmarasztaló végzéshez, ezzel csak peres úton tudod érvényesíteni igényedet. Ha név szerint teszed meg a feljelentést, akkor csupán a hatóságok az eljárás meginditásáról tájékoztatnak, az eredményéről nem. Azt hiszem leírtam erről a témáról mindent, amit tudni lehet. Még egyszer, próbáld a pénzedet beszedeni közvetlenül, vagy ha biztosított voltál, akkor a munkaügyiegyeztetésen keresztül is próbálkozhatsz. Az ügyfélkapus jelszót kérd meg, és a legközelebbi munkavállalásodnál már letudod ellenőrizni, hogy bejelentettek-e, nem csak kamu az egész. A munkavállaló bejelentését a munkaviszony létesítésekor, a munkába állás napját megelőző nap kell bejelenteni, de legkésőbb a munkába állás napján. A feldolgozás elméletileg azonnal megtörténik, így az első nap, ha haza mégy, és megnézed, akkor már látnod kell, ha három napon belül nem látod fenn, akkor valószínűleg, hogy nem szabályosan foglalkoztatnak.
2012. júl. 18. 13:21

Kedves Szafaripók!


Konkrétan tudom, hogy az NAV-nál is lehet névtelen bejelentést tenni. Tökéletesen megértem a bejelentés névtelen voltát, nem sunyiságról van szó, "csupán" arról, hogy gáz ebben az ún. jogállamban, hogy a végén az ütheti meg esetleg a bokáját, akit a sérelem ért.


Mondjuk az is tény, hogy úgy van értelme a feljelentést bármelyik szervnél megtenni, ha konkrét, kézzel fogható bizonyítékaid vannak.


Férjemék is épp most kezdtek bele egy ilyen feljelentéses ügybe, mondjuk náluk sokkal durvább dolgok mennek és a főnök nagyon-nagyon megütheti a bokáját. Szerencsére a férjemék papírokkal a világon mindent tudnak bizonyítani!


Sok szerencsét, de tényleg hideg fejjel és átgondoltan vágj bele.

14. michelle.r (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 12:45
Egy komolyabb vizsgálat során - ha tényleg elkezdik felgöngyölíteni az ügyet, úgyis eljutnak hozzád. Minimum tanúként ki akarnak hallgatni.
13. szafaripók (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2012. júl. 18. 12:38

Igen, egyetértünk.

Így is indítottam a fórumot, hogy NAV, Munkaügyi, Adatvédelmi...

Ebből az utolsó az, amit név nélkül is megtehetek.

HOgy miért? Nem sunyiságból, hanem mert jó magyar gyakorlat szerint (ahogy valaki korábban írta is), a végén még engem vesznek elő, hogy feketén dolgoztam - holott én jóhiszeműen azt gondoltam, hogy a papírokat elintézték, mivel az adataimat már az első nap elkérték hozzá.

Valamit tenni szeretnék, de nem akarok még nagyobb sz*rba keveredni, így is elég rossz, hogy lassan keresztet vethetek a pénzemre...

12. michelle.r (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 12:25

Nem azt mondtam, hogy ne tégy ellene, hanem azt, hogy ne menj bele kicsinyes bosszúba.

Ennek amit leírtál, semmi köze ahhoz, hogy nem kapod meg a pénzedet és nincs munkaszerződésed.

És nem az adóhivatalra tartozik, hanem az adatvédelmi biztosra. És névtelenül, az olyan sunyi dolog. És sajnos olyan magyaros is :(

11. szafaripók (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2012. júl. 18. 12:21

Ha én lennék az egyetlen, akivel eljátszottak hasonlót... De sajnos náluk ez a bevett "napi rutin". Szerintetek tényleg hagyni kell őket??

De most komolyan. Biztos sokaknak van közületek akár egyes áruházláncnál "hűség-kártyája". Ez is valami hasonló... Mit szólnátok, ha kiderülne, még véletlenül se arra használják az adataitokat, amire megadtátok??

Tudom, aki fél az ilyesmitől, ne adja meg... De ha már megadták, és tudom, hogy visszaélnek vele, ne tegyek semmit?? És ha esetleg nagyobb baj lesz belőle, és megakadályozhattam volna?

10. michelle.r (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 12:03
Neeeeeeeeeeeeeeeeeee csináld!!!! Semmi értelme a bosszúnak. Arra koncentrálj, hogy a pénzedet megkapd, a többi nem a te dolgod.
2012. júl. 18. 11:33

Kedves Betty!

Köszönöm a hozzászólásodat!

Lehet, félreérthető voltam, de pont nem bosszúról van szó. Ahogy írtam is, borzasztó, felháborító dolgokat tapasztaltam.

Ha minden jól megy, az UTÓLAG kiállított munkaügyi papírokat ma megkapom a könyvelőtől, de az "adócsalás" egyes részletei írásban megvannak nekem, mert a "kedves" volt főnökasszony skype-on "elcsetelte", hogyan szoktak a másik alkalmazottnak pénzt adni nem épp szabályosan.

Épp attól félek, amit írsz, hogy a végén én fogom megjárni, pedig jó lenne, ha a hatóságok felfigyelnének erre a szélhámos bandára. Sajnos több vállalkozóval is beszéltem, akiket 10-20 ezrekkel átvágtak, de ugye ők ezt inkább "lenyelik", minthogy évekig pereskedjenek, ügyvédet fizessenek, stb.

Bizonyos dolgokat azt hiszem, név nélkül is be tudok jelenteni (adatvédelemmel kapcsolatosan), a feketén dolgoztatás már más tészta, mert félek, engem büntetnek majd meg, mert így alakult...

2012. júl. 18. 11:24

Kedves "szafaripók"

A bosszú nem jó tanácsadó. Higgadj le, gondold végig, miben

sérültek jogaid, igazság érzeted, mennyire fogadja el ezt az egészet.

A következőkre számíthatsz:

A vádjaidnak nagyon alaposnak kell lennie, mert te kerülhetsz bajba, hamis vád miatt. Ha észreveszik, hogy dühödben feljelentetted őket, a nyomokat, eltüntetik. Ezeket jobb nem dobra verni, úgy kell intézni, hogy meglepjék őket, ne számítsanak ellenőrzésre. A televízióban láthattad, hogy aki bejelent valami szabálytalanságot, kissé meghurcolják, magyarul téged próbálnak hibáztatni, lejáratni, hogy elvegyék a figyelmet, a problémáról.

Írod, hogy szerződést, nem kaptál, és nem fizettek ki teljesen.

Ez viszont nyomós ok, mivel minden szerződésre szükséged lehet, majd nyugdíjba vonulásod alkalmával. Az hogy nem rendezték az anyagiakat, sajnos letagadhatják, hogy, az a

járandóság már nem aktuális, mert nem volt a megállapodásban. Tehát nincs a kezedben semmi olyan okirat, amivel bizonyíthatnád megállapodásotokat. Bár, ha a bérjegyzéken szerepelsz, ott rajta kell legyen a kifizetendő összeg. Kérdés: Mi van a kezedben, mit tudsz bizonyítani.??????

Te mondtál fel, milyen papírokat kaptál??, vagy feketén dolgoztattak?????? Mindent letagadhatnak, s azt mondják, hogy egy dühös alkalmazott rágalma, s fel is jelenthetnek.


Az APEH-nél, és a Munkaügyi- és Adatvédelmi Főfelügyelőségen

bejelentheted, hogy mit tapasztaltál. De gondold végig, s ha eltökélt vagy , és lesz kitartásod, és felkészülsz mindenre, és harcolsz az igazadért, és nem fogsz meghátrálni, úgy igen, jelentsd be a hatóságoknál. A tényeket írd meg, és a szerződésedet, és a még elmaradt összeget, a hatóságon keresztül próbáld kieszközölni.


Ha belevágsz, rögös, és verejtékes lesz az út." Az igaz embernek,

általában betörik a fejét" .

Tehát, ha ettől jobb lesz a közérzeted, és rendelkezel, olyan erős lelki erővel, mely a makacssággal és kitartással párosul, az

el kísérhet rögös utadon, igazságod végcéljához. Sok sikert hozzá!!!

Mérlegelj, és dönts, mert menetközben, már nem szállhatsz ki.


üdvözlettel betty.

7. SzánI. (válaszként erre: 5. - Virus2008)
2012. júl. 18. 09:25
Szerintem meg pont az ilyenek miatt, mint TE vannak emberek, akik simán átvágnak mindenkit, mert "mint te" inkább tűröd, és nem mersz ellene semmit tenni, és hagyod hogy inkább lehúzzanak mindenkit.
6. szafaripók (válaszként erre: 5. - Virus2008)
2012. júl. 18. 08:55

Hosszú történet.

Nem az a célom csupán, hogy betartsak nekik. 2 hónapot dolgoztam nekik, de hihetetlen dolgokat tapasztalatam: hogy milyen pofátlanul vágnak át embereket - kereskedőket és magánszemélyeket egyaránt. Az adatokat nem vették, saját rendszerüket építik - szerintem te se örülnél, ha valahol megadtad volna az adataidat, és kiderülne, hogy a cég, aki elvileg nyilatkozott arról, hogy a törvényeknek megfelelően kezeli, kiadná boldog-boldogtalannak az összes személyes adatodat. Idő kérdése, hogy olyanhoz kerüljenek, aki visszaél vele, és lehet pislogni.

És felháborítónak tartom, hogy átvágják az embereket, kicsalnak pénzeket, nem teljesítik, amit kellene, aztán röhögnek a markukba, mert 10-20 ezer forintért egy kereskedő nem nagyon áll le pereskedni, ők meg keresnek újabb és újabb balekot.

Nem gondolom, hogy a mentalitásommal baj lenne. Ha csak arról volna szó, hogy "nemtetszés" miatt elváltak útjaink, és "Bosszút forralok", akkor vádolhatnál ilyesmivel, így nem érzem jogosnak...

5. virus2008 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 08:50

Most úgy őszintén ez mire jó, hogy betartasz nekik?

Tipikus magyar mentalitás...

Intézd el a saját dolgod, és ne avatkozz ilyenekben bele.


Amúgy mi az hogy nincs végleges munkaszerződésed?

Amúgy majd nálad is tartanának nav-os vizsgálatot csak szólok.Az adatbázisba található adatokat meg vették szerintem.


Komoly munkahely...ha igy kell érvényesülnöd.

4. szafaripók (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. júl. 18. 08:45

A cégnévvel, ilyesmivel nincs gond, azt nyilván megadom, az a lényege az egésznek.

Én is arra gondoltam, hogy e-mailben megteszem a bejelentést, de az érdekel, hogy ilyenkor "hivatalból" kivizsgálják, vagy nekem kell bizonygatnom az állításom, vagy tanúskodni, vagy egyáltalán kell-e foglalkoznom vele utána?

Ha névtelenül teszek bejelentést, akkor vajon mennyire veszik komolyan...?

3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. júl. 18. 08:10

Elég hosszadalmas mire bíróságra jut a bejelentés.

Emailben is megteheted a bejelentést, de ha nem írsz pontos adatokat (cég neve, székhelye, stb.), akkor nem tudnak vele foglalkozni.

2012. júl. 18. 07:48
Ha névtelenül jelented be is kötelesek kivizsgálni, viszont akkor nem használhatod a főnökasszony levelét. Ám én is csak találgatok. Várom én is a nálam okosabbakat.
2012. júl. 18. 07:31

Sziasztok!

Volt munkaadómnál egy hónapja mondtam fel, de még mindig nem kaptam meg minden pénzemet, ami járna. Sőt, a végleges munkaszerződésem sincs meg.

Adatbázis-marketinggel (is) foglalkoznak, de valami botrány, ahogy a személyes adatokat kezelik.

A fentiek miatt úgy döntöttem, feljelentem őket az Adóhivatalnál, a Munkaügyi Felügyeletnél, ill. az Adatvédelmi biztosnál is.

Tudja valaki, mivel jár ez?? Nem szeretnék innentől a bíróságra rohangálni, vagy ilyesmi, de felháborító, amit művelnek...

Ja, és tudomásom van róla, hogy másokat "feketén" dolgoztatnak, ill. írásban elbüszkélkedett a főnökasszony, hogyan szokták kicselezni az adóhivatalt, hogy pénzt vegyenek ki a cégből...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook