Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki mi ez a kis zöld bogár? fórum

Tudja valaki mi ez a kis zöld bogár? (tudásbázis kérdés)


16. bnedora (válaszként erre: 15. - Angelgirl8588)
2011. szept. 11. 00:07
Az tény, hogy idegesítőek tudnak lenni, főleg ha ránk ugranak, de a tévében nagyon szép felvételeket mutattak róluk, vagyis a rokonaikról.
2011. szept. 10. 15:22

A linkelt oldalt kapásból bezártam, ahogy megláttam a bogarakat :S Irtózok tőlük, még látni is :S De biztos szépek :)

Érdekes módon, volt egy pár nap, amikor eltűntek, nem voltak bent. Aztán visszajöttek... Nem volt akkor különösebb lehűlés vagy valami, ami indokolná az eltűnésüket, szóval nem tudom...

Most nem vagyok otthon, nem tudom vannak-e még, de remélem már nincsenek, estére már gépezni se lehet tőlük, állandóan érzem, hogy nekem jönnek, és a frász jön rám tőlük xD

14. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Angelgirl8588)
2011. szept. 5. 07:47

ez lepkekabóca

mostanában felénk is sok ilyen va

13. bnedora (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2011. szept. 5. 01:00

Itt meg lehet csonálni ezeket a különleges bogarakat:

[link]

12. bnedora (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2011. szept. 5. 00:41

Csodálatos színekben és formákban élnek az őserdőben. Érdekességük, hogy az anya bogár védi a kicsi lárvákat, ami nem jellemző a bogarakra.

Szenzációs felvételeket mutatnak ezekről a pár miliméteres állatkákról. Ezek púpos kabócák.


Sajnálom, hogy nálunk csak az a bosszantó, közönséges zöld kabóca él:-)

2011. szept. 5. 00:24
Most nézem a tévét, igaz ez az esőerdő kabócáiról szól, de rájöttem, a te bogarad is kabóca.
2011. aug. 25. 14:34
Virág mostanság nem lett hozva, nappal még nem találkoztam vele, úgyhogy se beröppenni, se velünk bejönni nem tudott :) Panelba lakunk a 3.on, szóval marad nekik az ablak :D Néztem, sajnos a szúnyogháló nem a legjobban már, vannak rajta rések, gondolom ott jöttek/jönnek be :(
9. 9f98008a3b (válaszként erre: 8. - Angelgirl8588)
2011. aug. 25. 11:53

A kabóca nem a szúnyoghálón át megy be... :)))

Egyszerűen beröppent, vagy valami virággal, zölddel ment be, esetleg Veletek együtt. :D

2011. aug. 25. 11:12

Van szúnyoghálónk, de leszarják a kis mocskok :D Lehet tényleg marad az imádkozó sáska :D

Köszönöm mindenkinek! :)

2011. aug. 25. 05:58
Ez a kis bogár becsületes neve: méregzöld kabóca.
2011. aug. 25. 05:42

szia!

nekünk ugyan ilyen dög nincs, de a biokill nevű permetezős cucctól minden bogár lehullik... a poloskák ellen használtuk (ha már távol nem tudjuk őket tartani, legalább dögöljenek! :)) illetve a függönyöket szoktam vele időnként befújni (szúnyoghálónk nincs, lévén mocsok drága a műanyag ablakokra), reggelente pedig simán söpörni lehet az ablakpárkányról a kisebb-nagyobb döglött rovarokat.

5. lonix (válaszként erre: 2. - Angelgirl8588)
2011. aug. 25. 00:23
Nevet nem tudom,de minden evben ebben az idoszakban van.Szunyog haloval valo vedekezes esetleg?
4. iemma (válaszként erre: 1. - Angelgirl8588)
2011. aug. 25. 00:21
Nálunk is ellepne mindent, ha nem lenne mindenhol szúnyogháló, így is vastagon vannak rajta. Sajnos a nevét nem tudom, de észrevettem, hogy az imádkozó sáska kedvelt eledele, mert elkapott egyet az ablakon és egy pillanat alatt eltűnt az összes többi. Szerezz be pár imádkozó sáskát!:-)
2011. aug. 25. 00:17
Ez köznyelven fűbogár.
2011. aug. 25. 00:11

[link]


Nem tudja esetleg valaki, hogy mi ennek a kis öld bogárnak a neve? Vagy hogy mit lehet vele kezdeni, hogy kint maradjon? Estére betömörülnek a lakásba (konyha, szoba, most épp a monitoron...), és nem tudunk semmit tenni, hogy kint maradjon. Leütjük, és ennyi, de attól még jönnek befelé szüntelen...

2011. aug. 25. 00:09
Kis zöld bogár

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook