Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, mi a neve ennek a játéknak? fórum

Tudja valaki, mi a neve ennek a játéknak? (beszélgetős fórum)

2014. dec. 16. 18:17
9+3=12 :-D
2014. dec. 16. 11:50
szívesen, bár nem tudom hogy mennyire lehet ebből megérteni :D
5. unom (válaszként erre: 4. - TyukLáb)
2014. dec. 16. 11:27

Köszönöm a segítséged :)

Kipróbáljuk, dobókockánk van hozzá :)

2014. dec. 16. 11:25
Sajna nem. Most próbálom a gúgliban megkeresni.. 17 évvel ezelőtt kaptam kb, a doboza már rég nincs meg, csak a két kocka hozzá meg az a piros izé a számokkal meg a kis vonalzókkal. Azt tudom hogy mi kétféle képen játszottuk. Valahogy úgy volt, hogy az veszít/nyer, akinek a színes pálcikája előbb éri el a "célt" vagyis a vonalzó végét. Fel kell hajtani az összes kis fülecskét. Dobni kell a két kockával egyszerre és le kell hajtani azt az összeget amit dobtunk. ha pl 11-et dobtunk akkor azt le lehet hajtani úgy hogy 6+5 vagy 4+7 vagy 9+3 stb. Ha csak 6 ost dobtunk mondjuk 2+4 van a dobókockákon akkor simán csak a 6-ost is lehajthatjuk. Ha nem tudjuk lehajtani az adott összeget, akkor a pálcikával kell a vonalzón előre lépni azt a számot. Tehát ha már csak az 1-es fül maradt felhajtva, akkor kizárt hogy azt le tudja hajtani az illető, ezért akkor előre kell lépnie annyit amennyit nem tudott lehajtani. Ez az ahol az veszít aki előbb eléri a végét. A nyerősnél pedig úgy volt hogy mindig annyit léptünk előre amennyit dobtunk, és le tudtunk hajtani, és ha nem tudtuk lehajtani akkor nem léphettünk előre... De sajnos tényleg fogalmam sincs róla hogy hogy kéne játszani szabály szerint... valahogy így... :D
3. unom (válaszként erre: 2. - TyukLáb)
2014. dec. 16. 11:20
A nevére emlékszel esetleg?
2014. dec. 16. 11:06
Nekem meg van ez a játék, és régen imádtam vele játszani, de már nem igazán emlékszem a szabályaira :(
1. unom
2014. dec. 16. 10:50

Sziasztok, segítséget kérnék. Kaptunk ajándékba egy játékot, de én nem ismerem.

Ha van avalaki akinek ismerős, megköszönném, ha segítene. A játék neve érdekel, és esetleg a játékszabályok. Kép az adatlapomon, remélem, sikerül feltennem :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook