Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki mi a különbség fitymaszűkület és fitymatúltengés között? fórum

Tudja valaki mi a különbség fitymaszűkület és fitymatúltengés között? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 25. 12:56
A fitymaszűkületet kisgyermek korban kell megszüntetni, mert később igen fájdalmas lehet. A gyulladást az okozza, hogy a makk és a bőrredő közé befészkelődő baktériumok ( gombák) gyulladást okoznak, olykor elég kezelhetetlenül. Én az urológust javaslom. A másik esetben az a helyzet, hogy a fityma ( bőrredő) nagyobb, mint a makk. Ez nem okoz nagyobb kellemetlenséget, a serülő korral korrigálódik.
2010. ápr. 14. 11:45
Neked is szép napot és sok sikert!!!
7. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 6. - Sylvia81)
2010. ápr. 14. 11:38

ok!Nagyon köszönöm!Már ez is sok segítség volt!Most mennem kell dolgozni,majd még keresgélek,de ez már nekem több mint amennyit ennyit tudtam!

Szép napot!!

2010. ápr. 14. 11:34

Semmit nem találtam...

De ha te is beírod a keresőbe, kidob még néhány "konkurens" honlapon lévő fórumot. Ha azokat végigolvasgatod, bizonyára lesz még benne info, de én azokat most kihagytam... :)

2010. ápr. 14. 11:30

Sokat én sem lövök ám hozzá, főleg a túltengéshez. És valószínűleg a bemásolt rész is csak egy sarkított eset lehet, nem biztos, hogy a ti esetetekben is ilyen látványos.

viszont azóta is ezt szemezgetem, de semmi komolyabbat nem találok róla... Se egy szakorvos válaszol-t, se egy orvosi szótáras magyarázatot... :(

4. juhaszcsalad3 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. ápr. 14. 11:28

Szia!Jajj!Nem is tudod mennyit segítettél!Az egész délelőttömet erre áldoztam de az istennek sem találtam róla semmi konkrétat!Na akkor már értem!Akkor mégiscsak fitymaszűkületünk van.Legalább ezt is tudom! :) Kíváncsi vagyok mit fognak vele csinálni!? :S

Köszi!!!Örök hála!!!

2010. ápr. 14. 11:21

Szia!


Fitymaszűkület az, mikor a bőrt nem tudod annyira hátrahúzni, amennyire kell, mert túl kevés a bőr hozzá, vagy épp le van tapadva.

Fitymatúltengésről korábban nem hallottam, de ezt találtam róla a guglival gyorsan: "Úgy tudom, hogy ez az összefoglaló neve a fitymát érintő betegségeknek (phimosis vagy paraphimosis). Ezen túl ezt írják diagnózisnak abban az esetben is, ha valakinek "feleslegesen" hosszú a fitymája és már a makk előtt ormányszerűen lelóg."

2010. ápr. 14. 11:20
Sziasztok!Kisfiam 4 éves,1-1,5 éve mondta egy sebész hogy sejtes letapadása van,és felrántaná fiam fitymáját.Akkor én ezt nem akartam,utánajártam,és azt mondták menjek inkább urológushoz...ő pedig azt mondta fitymatúltengés,várjunk még egy évet.Ősszel letelik az egy év de azóta már kétszer gennyesre gyulladt a fiam fütyije,és most elakarom újra vinni,de szeretném tudni mi várhat ránk és mi is ez pontosan...Előre is köszi a válaszokat!Mariann
2010. ápr. 14. 11:18
Tudja valaki mi a különbség fitymaszűkület és fitymatúltengés között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook