Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki melyik bevásárlóközpontban lehet gyros-hoz pitát kapni? fórum

Tudja valaki melyik bevásárlóközpontban lehet gyros-hoz pitát kapni? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 22. 18:01
Én is mindig sütüm, lesütök vagy 9-10-et, bevágoma fagyasztóba amit nem eszünk meg, azt csá.
8. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Enczy)
2010. szept. 22. 17:37

mindegyikben;)

De miért nem sütsz inkább?

2010. szept. 22. 17:20

Szia! Itt a recept mi ezt használjuk:

Hozzávalók:


* 1 kg liszt

* 2,5 dkg élesztő

* 1/2 teáskanál cukor

* 1/2 evőkanál só

* min. 0,5 l langyos víz


Elkészítés:


Kevés langyos vízben elkeverjük az élesztőt, a cukrot ées a sót, a liszthez adjuk, és annyi vízzel gyúrjuk ki, hogy lágy kenyértészta állagú masszát kapjunk. Letakarva 1 órát kelesztjük. Lisztes kézzel 10-15 golyót formálunk belőle, ezeket 15 percig pihentetjük. Közben a sütőt a lehető legforróbbra melegítjük (250-300 fok), ez nagyon fontos. A golyókat jól belisztezve 1/2 cm vastagra, pitanagyságúra nyújtjuk. Sütőpapírral bélelt vagy kilisztezett (nem vajazott!) tepsire rakjuk úgy, hogy amit legelőször nyújtottunk, az kerül be először, és úgy, hogy az a fele, ami eddig alul volt, felülre kerüljön. Kb. 2-3 percre betoljuk a forró sütőbe. A sütőablakon át nézzük, és amikor felpúposodik (szétválik), megfordítjuk, a másik felét is zsemleszínűre sütjük (ha fehér marad, az sem baj, nem szabad túlsütni). Tálba szedjük, konyharuhával letakarjuk, különben ropogós és kemény lesz. Ebbe mehet a csíkokra metélt husi, tzatziki, chiliszósz, paradicsomkarikák, hagyma, káposzta, saláta - ki mit szeret.

Megjegyzés:


10-15 db lesz belőle (ki milyen nagyot szeret), jól fagyasztható és mikrózható.

2010. szept. 22. 17:11

Pont egyik nap vettem, mert gyrost csináltam, és most nem krumplival akartam tálalni.

Hát...a probléma ott kezdődik, hogy szétesik az egész, amikor szétnyitod, beletömni alig tudsz valamit, és szét is szakad...Úgyhogy cafatokban lehet csak megenni..

2010. szept. 22. 16:42
Ha a google-ba beütöd,talàn még te is meg tudod sütni a recept alapjàn!
2010. szept. 22. 16:35
Tesco,Auchan mi ott is vettünk többször már.
3. nemmaci (válaszként erre: 1. - Enczy)
2010. szept. 22. 16:33
Spar, Interspar, metro
2010. szept. 22. 16:33
A 16.kerületben Cziráki utcában gyártják azokat a pitákat,amiket te az araboknál,gyrososoknál eszel...
2010. szept. 22. 16:31

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy tudja valaki melyik bevásárlóközpontban lehet gyros-hoz pitát kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook