Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki ki volt az eredeti készitője a 'Szomszédokban Etus' kerámiáinak? fórum

Tudja valaki ki volt az eredeti készitője a 'Szomszédokban Etus' kerámiáinak? (tudásbázis kérdés)

2020. júl. 5. 01:32

A 11 kerületben, Újbudán. Voltam is nála éppen forgatásba csöppentem bele mert arra lakom. Etus szált be a fehér trabiba a dokival, ez volt a jelenet a kerámia műhely előtt. Kissrác voltam és bekéretlenkedtem magam kicsit körülnézni.

Ők azt mondták hogy nem műhely hanem kiállítóterem a ház és valaha tényleg keramikus lakott ott.

10. Guruljka (válaszként erre: 3. - 7e137d638c)
2017. febr. 27. 12:51
Már most akárhány év telt is el, Kovács Margit stílusa teljesen más, mint a sorozatban látott kerámiák. Nyilván a másik "megoldás" a helyes.
9. ec7efbffe4 (válaszként erre: 7. - Mmacus)
2014. máj. 11. 13:24
Most nézem ez egy ősrégi fórum,a kiíró lehet,hogy nincs is a portálon!:))))
8. ec7efbffe4 (válaszként erre: 6. - 7e137d638c)
2014. máj. 11. 13:22
Nem kellett a munkásságához ez a fajta reklám,egyébként halála után nem hiszem,hogy bárki is kölcsön adta volna a gyakorlatilag pótolhatatlan alkotásokat,kincseket.Az utolsó mondatodat sem igazán értem,viszonylag kevésbé sikeres alkotások.Egy művésznek olyan nincs,legfeljebb fiatalkori alkotások.
7. mmacus (válaszként erre: 6. - 7e137d638c)
2014. máj. 11. 08:38

Éppen ezért fura nekem a megfogalmazásod, hogy a sorozat alatt Ő volt a legnépszerűbb. Ő más sokkal korábban (nem népszerűnek mondanám) elismert művész volt, nem csak a '87-ben indult sorozat idején, és ma is az.

Egyébként, ahogyan lejjebb írták, nem az ő kerámiáit mutatták a sorozatban.

6. 7e137d638c (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2014. máj. 11. 08:31

Bocsi, de szerintem ha egy művész meghalt, nem jelenti azt, hogy rögtön el is felejtik.

Az érvelésed szerint azért, mert a sorozat a tv-ben a halála után kezdődött, azért nem lehetett akkor a legismertebb keramikus.

Attól hogy korábban meghalt, még lehetett Kovács Margit a legismertebb, legelismertebb keramikus a sorozat forgatása alatt. És szerintem a művészi tevékenységének induló korszakában készült, viszonylag kevésbé sikeres alkotásait nyugodtan berakhatták a filmbe.

5. mmacus (válaszként erre: 3. - 7e137d638c)
2014. máj. 9. 12:14
Kovács Margit 1902-től 1977-ig élt, a Szomszédok c. sorozat 1987-ben indult, tehát az, hogy akkoriban ő volt a legisdmertebb a szakmában nem állja meg a helyét, hiszen már nem élt.
4. ec7efbffe4 (válaszként erre: 1. - Hevniki)
2014. máj. 9. 12:11
"Szilágyi Mária hagyatéka végül az 1990-es évek közepén került Celldömölkre. Előtte több éven keresztül a Magyar Televízió Szomszédok című teleregényének díszleteként is szolgált. A sorozat keramikus szereplője Etus (Csűrös Karola) munkáiként láthattuk Szilágyi Mária alkotásait a tévé képernyőjén. A hagyaték Celldömölkre kerülése óta a Kemenesaljai Művelődési Központban található. Az épület 2007-es átépítése óta különteremben, állandó kiállításon tekinthetők meg a kerámiák."
2014. máj. 9. 11:54
Szerintem Kovács Margit keramikus-művész. Akkoriban ő volt a legelismertebb a szakmában!
2010. jan. 15. 15:14
és még mindig kisértenek a régi idők szappanoperái... :)
2009. dec. 3. 13:34
Tudja valaki ki volt az eredeti készitője a 'Szomszédokban Etus' kerámiáinak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook