Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki honnan szerezhetnék szabásmintákat? fórum

Tudja valaki honnan szerezhetnék szabásmintákat? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 16. 06:41
Olyan újságot kell venni amiben van.
25. Piczur (válaszként erre: 4. - Chrisné)
2008. márc. 16. 06:30
És a még jobb, az igazán jó varrónő (nem a hobbi varró!) szabásminta nélkül szab ;-).
24. edwina (válaszként erre: 13. - Opium)
2008. márc. 15. 23:24

Üdvözöllek kedves oopium,

még nincs két perce, hogy regisztráltam az oldalon, s nagy-nagy öröm ért, amikor megláttam a hozzászolásodat... Irigyellek, hogy olyat csinálsz, amit tudsz is csinálni, én elig egy hete határoztam el, hogy szeretnék megtanulni arrni úgy, hogy IGENIS KÉPES VAGYOK SZABÁSMINTÁT ANYAGRA ÁTTENNI... Tudnál nekem 52-54-től felfelé segíteni? A szoknyától a blúzon olyan dolgokig mint egy állónyakú, vagy még merészebb leszek: egy tiroli, akár egy drindl... Borzasztó nagy segítség lenne... ? :o)))

2008. márc. 11. 13:00
varodábol
2007. dec. 28. 08:34
Ujságárusoknál kaphatók olyan divatlapok pl Burda, amiben vannak szabásminták. Békásmegyeren a Hímző utcában pedig van egy Burda bolt, ott minden kiadványuk megvásárolható (gyermek, férfi, molett stb.)
21. judio
2007. dec. 12. 18:02

>szia!

>igaz régen jártam arrafelé,de volt egy burda bolt

>a József krt elején a Corvin oldalán

>ott lehetett burda ujságokat kapni

>hogy él e még??-passz

>üdv judio

20. Vica30 (válaszként erre: 19. - Opium)
2007. aug. 24. 22:44

Bocsi!

El voltam kicsit havazva. Aktuális még a dolog?

19. opium (válaszként erre: 17. - D'or)
2007. aug. 9. 19:53

No, úgy látom Vicát nem igazán érdekli a dolog. :)

Azt javaslom beszéljük meg levélben, hogyan tovább.

18. opium (válaszként erre: 17. - D'or)
2007. aug. 8. 10:15

Szia,

nagyon szívesen oda adnám, de mivel előbb Vicának ajánlottam fel, megvárom a válaszát, így fair. :)

De osztozkodhattok is. Ha mindkettőtöknek kellenek, egyezzetek meg. :)


Nekem mindegy kinek adom, mert tényleg nem kellenek.

17. d'or (válaszként erre: 16. - Opium)
2007. aug. 8. 09:49
szio ,olvastam a hzz-sodat, kerdzem,ha meg a Burda magazinok megvannak engem erdekelnenek, mert en is abbol szoktam varrni..nem baj ,hogy regiek ,ha tenyleg nem kell neked szivesen elfogadom.varom vaszd.udv.D
16. opium (válaszként erre: 15. - Vica30)
2007. aug. 8. 08:08

Aha, kezdem érteni. :) Szerintem, nehéz lesz olyan kész snittet találnod, ami az ízlésednek is megfelel, és ami pont jó az alakodra, ha csak nem rendelkezel konfekciós méretekkel. Ha pedig újat csináltatsz valakivel (a varrónőd nem tud újat csinálni?), az gondolom + pénzbe kerül.


Nekem vannak régi Burdáim, amiket épp eldobni készültem, nincs rájuk szükségem több, mint 10 éve, mert a szalmai tudásom kinőtte azokat. Elég sok van, kicsit porosak, kikezdte őket az idő, de ha tudod használni, szívesen oda adom. De mondom, ezek régiek, de attól még lehet találnál bennük klasszikus fazont, mint pl. kosztüm, vagy estélyi.

15. Vica30 (válaszként erre: 13. - Opium)
2007. aug. 7. 14:26

Nem tudok varrni, mindenképpen varratni szeretnék, csak a varrónőnek akit személyesen is ismerek nincsenek modern mintái, ezért gongoltam arra, hogy ha találok megfelelőt elviszem én. Ezért kellene szabásminta. A másik varrónő olyan lusta, hogy jövőre se készülne el a ruhám, de neki vannak Burdái - csak nem adja oda őket.

Minig ilyen faramuci helyzetbe keveredem. :-)))

14. 'szti
2007. aug. 7. 06:28
Burda nem létezik már? Én régen abból varrtam mindent, mondjuk nem kosztümmel kezdenék, de ha nem bélelt, akkor még az is egyszerű. Viszont ha kész szabásmintával akarsz dolgozni, akkor nagyon konfekció-közelinek kell lenni az alakodnak.
13. opium (válaszként erre: 12. - Vica30)
2007. aug. 6. 23:35

Kizárólag szabásmintára van szükséged?

Csak azért kérdem, mert ha már varrónőnél vagy, akitől szabásmintát kérsz, akkor egyúttal meg is varrathatod vele, nem? Vagy Te szeretnéd megvarrni?


Modellező vagyok, szabásmintákat csinálok napi 8 órában, ez a szakmám, de nem igazán világos, hogy mit hogyan is szeretnél, mert a szabásminta és a megvarrás egybeköthető.

12. Vica30
2007. aug. 6. 22:36
Varrónőt fogok először keresni, és tőle kérni mintát. Köszönöm, erre is így kell rájönnöm!
11. Vica30 (válaszként erre: 9. - A820912c87)
2007. aug. 6. 22:35
Hú, nagyon messze lakunk egymástól. Köszi a segítséget!
10. opium (válaszként erre: 9. - A820912c87)
2007. aug. 6. 18:07

Inkább a netről szeretne szabásmintákat.

Én nem tudk ilyen helyet, de ha találna is, nem tudom hogy oldaná meg a dolgot, mert legfeljebb kinyomtatni lehetne A4-esre.

Minden esetre, ha van ilyen hely, írjátok már ki ide, érdekelne. Köszi.

9. a820912c87 (válaszként erre: 2. - Vica30)
2007. aug. 6. 17:21

Szia!!


Szakmám szerint én ruhaipari-technikus vagyok.

A suli ahol tanultam vállal hasonló munkákat (szab.minta készítés, modellezés, varrás,stb.)

Ha érdekel írj, priviben elküldöm a címet, tel.számot stb.


Tudom ajánlani, nagyon jó szakmai háttere van, sok divatbemutatót tartanak ill. felkérik a tanárokat mindenféle stílusú ruhák elkészítésére.


Üdv.,

Anita

8. opium (válaszként erre: 7. - Opium)
2007. aug. 6. 15:13
*Ha varratni szeretnél
2007. aug. 6. 15:05
Ha varratni szereznél, akkor csinál a varrónő az alakodra snittet, miért van szükséged szabásmintára?
6. Vica30 (válaszként erre: 3. - Chrisné)
2007. aug. 6. 15:02
Köszi!
2007. aug. 6. 15:01
Még azt nem kerestem.
2007. aug. 6. 15:00
Egyébként egy jó varrónőnek kell lennie szabásmintának.
2007. aug. 6. 14:59

Szia!


A neten találhatsz szabásminta készítő cégeket, de ha bemész a könyvtárba, átböngészheted a Burdákat, amiben esetleg találhatsz megfelelő szabásmintát és més fizetned sem kell érte. :)

2007. aug. 6. 14:55
Szeretnék varratni magamnak kosztümöt és hosszú ruhát. Jó szabásmintát keresek. Leginkább a netről.
2007. aug. 6. 14:55
Tudja valaki honnan szerezhetnék szabásmintákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook