Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogyan lehet hozzájutni elsőkézből(nem kereskedőkön keresztül)angol gyűjtésű használt ruhákhoz nagyobb tételben? fórum

Tudja valaki, hogyan lehet hozzájutni elsőkézből(nem kereskedőkön keresztül)angol gyűjtésű használt ruhákhoz nagyobb tételben? (tudásbázis kérdés)

2016. jún. 22. 13:12

Üdv!

Én ezt csinálom, mármint külföldön szedem össze 3 bolt számára az árút.

Olyan ez mint a párizsi megveszed megeszed finom de fogalmad sincs mi van benne, na jó talán sejted... :)

Angol használt ruhaként árulják, de valójában 10%-a van valójában onnan. Unión belülről van mert úgy nincs vám, de mire beér hozzátok már rég lenyúlták belőle azokat amik igazán dögös jó cucc... a maradékból válogathattok persze.

Ott van a caritas rendszer is vöröskereszt meg kitudja még hány nevű. Na onnan aztán érdemes hozni a cuccot, bár pár hónapja olaszban és franciában több caritasost letartóztattak, mert second handjébe vándoroltak a gyüjtőkonténeres cuccok szuper része... :)

Ki hallott még ilyet? :)

Szóval onnan is nyúlnak ám bár mondjuk sokkal jobb az árú, mivel nem nyúlt még belőle csak egy csapat ember... hihihi...

Aki akarja összehozom ilyen emberekkel ingyen, de aztán ne csodálkozzatok ha csenget az interpol... :)

Ja bocsi de közel sem angliába kell majd menni, mivel nem ott összpontosulnak még az angol gyűjtésű ruhák sem.

Papíron azért szól erről és ez a neve mert ott könnyebb lepapirozni...nabummm...ez is a pénzről szól.

23. gabika79 (válaszként erre: 22. - MelisUK)
2010. nov. 27. 12:27
Köszi, ez érdekes volt, szívesen olvastam a hozzászólásodat!
2010. nov. 27. 11:01

Helyben. :) Igaz nem Angliában, hanem Skóciában élek - bár valójában ugye Egyesült Királyságnak hívják, már nincsenek külön országok, hanem egy az egész.

Itt helyben gyűjtik tényleg a ruhákat mikor milyen gyakorisággal. Van, hogy havonta, van hogy két hetente is dobnak be papírt a postai bedobón. Az áll a papíron, hogy minden olyan dolgot tegyünk ki következő hét keddre az ajtó elé, ami nem kell, pl törölközők, ruhák, ágyneműk, parfümök, tisztálkodó szerek. Azért gyűjtik ezeket (itt legalábbis azzal etetik az embereket), hogy ezeket majd odaadják a szegény Kelet-Európaiaknak, a rászorulóknak. Ezzel ellentétben pedig az történik velük, hogy turkálókba kerülnek...

Egyébként ha hozzá akarsz jutni, akkor föl kell venni a kapcsolatot ezekkel a cégekkel.

(Mi egyébként sosem adunk nekik ruhákat, hanem elmegyünk a helyi vörös kereszhez, ott adjuk le a használt dolgainkat. Midnig nagyon örülnek, egyből el is kezdik kirakni. Ők is eladják a helyieknek, de nagyon olcsón. Azért nekik adjuk a cuccainkat, mert nem tetszik amit bedobnak a szórólapon. Azt hitetik az emberekkel, hogy olyan szegények a Kelet-Európaiak, hogy ilyen adományokra van szükségük, és azt hiteti a papír, hogy ezeket utána ingyen fogják megkapni, nem pedig "Angol bálásruhákba" fognak kerülni.)

21. gabika79 (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2010. nov. 27. 09:55
Fogalmam sincs milyen a minősége, még nem voltam bent az üzletben, a kirakatban divatos kis rucik vannak kint... Mondjuk az biztos, hogy én is csak vállfás turiba szoktam menni, na olyat meg csak darabárasat tudok, de nekem az jó. De már teljesen eltértünk a témától,ami indult:-)
20. zsanci79 (válaszként erre: 19. - Gabika79)
2010. nov. 26. 21:46

És milyen a minősége? Hány darab van belőle igazán jó állapotú, és még divatos is? Mert nekem ez a minőség. Jó állapotú és divatos.

Ja, és egy idő után feldom az ilyen turkálást, mert max. a gyerekemnek találok 1-2 jó darabot, de mire át forgatok minden sz@rt, már leszakad a derekam.

Én inkább vásárolok kultúrált, ki vállfázot minőségibb darabokat kilós áron (a darab árast nem szeretem), mert még így is nagyon nagyon megéri. De ez az én saját tapasztalatom, vagy inkább véleményem:)

19. gabika79 (válaszként erre: 18. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 20:03
Én csak saját tapasztalatból írtam, nem messzire tőlünk hatalmas angol turi 990 Ft-ról indul bálabontáskort, bálabontás után 4-5 nappal már csak 300-400 Ft/kg. És Pesten...
18. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Gabika79)
2010. nov. 26. 15:52
Na azt kétlem. Én normál turit nem láttam ilyen árban, de még normálatlanban is 1400 a kilója bálabontáskor, hét végére meg 990 Ft.
17. gabika79 (válaszként erre: 16. - Fáradt*)
2010. nov. 26. 15:49
Háááát, akkor az drágább mint egy normál turi...
16. Fáradt* (válaszként erre: 15. - F303be5590)
2010. nov. 26. 15:48
Nálunk ez nem így van!Egyházi turkálónk üzemel kedden,csütörtökön és pénteken.A ruha kilója 1100 ft.
15. f303be5590 (válaszként erre: 13. - Gabika79)
2010. nov. 26. 15:15
egyházak szoktak tartani ruhavásárt. nincs ára a cuccnak, mindenki annyit fizet amennyit gondol és annyit visz el amennyit akar
14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Gabika79)
2010. nov. 26. 14:55
Akkor a segélyszervezetek irányába kell elindulni. Arra felé aki ezt írta :)
13. gabika79 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2010. nov. 26. 14:47
Én a neten 1 helyen találtam erre utalást, hogy idézem:"ezek a behozott ruhák bárki számára megvásárolhatók"! Na de azt nem találom, hogy kitől?
2010. nov. 26. 14:43
Én azt is hallottam, hogy a segélyszervezetk behozzák, és tovább értékesítik, így jutnak pénzhez, nem a ruhákat osztják ki rászorulóknak. Mondom, ezt hallottam!
11. homern
2010. nov. 26. 14:42

Azt nem kérdeztem meg konkrétan :(

Az biztos,hogy nem vállakozóknak.

Szerintem Mo-i segélyszervezethez.

De ugye az ottani dolgozók hogy hova teszik..hallottam már érdekes dolgokat.

Azt mesélték(a holland emberke),hogy tudják,hogy hiába ingyen adják oda,itthon nagy részét eladni fogják,nem eladományozni :(

Sokan próbálnak nyerészkedni az ilyen szállítmányokon..

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Gabika79)
2010. nov. 26. 14:40
Remélhetőleg a rászorultaknak :)
9. gabika79 (válaszként erre: 8. - Homern)
2010. nov. 26. 14:31
És kinek hozták? Vagy itthon mi lett a ruhák sorsa?
2010. nov. 26. 14:25
Egy holland ismerősöm apukája vezet segélyszervezetet,ők pl saját maguk hozták el kamionnal az összegyűjtött cuccokat.
2010. nov. 26. 14:22
En Angliaban elek es mi is probaltunk mar ezzel kapcsolatban infot gyujteni, mert szallitani akartunk haza. Nagyon problemas, rengeteg engedely kell hozza es nem tudtuk megszerezni a papirokat
6. gabika79 (válaszként erre: 5. - 000Évi000)
2010. nov. 26. 14:16
Igen-igen, azt megtaláltam, de ők vajon hogyan jutnak hozzá, na engem ez érdekelne, mert én is üzletelni szeretnék vele:-)
2010. nov. 26. 14:14
tesz veszen szokott lenni bálás ruha hírdetés sok
2010. nov. 26. 14:06
Ez engem is érdekelne..Már énis próbáltam nyomozni honnan lehet venni.Nem üzletelni akarok én sem vele,saját célra kellene.
2010. nov. 26. 13:58
Neten nem sok mindent lehet róla találni, csak hogy különböző segélyszervezetek intézik kint, de hogy hogyan jut Magyarországra, arról semmi. Remélem valaki esetleg olvassa, aki ezzel foglalkozik, mármint angol ruhák eladásával, és nem üzlet, hanem magánszemély... :-)
2010. nov. 26. 13:55
bizti nagykerektől
2010. nov. 26. 13:47
Tudja valaki, hogyan lehet hozzájutni elsőkézből(nem kereskedőkön keresztül)angol gyűjtésű használt ruhákhoz nagyobb tételben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook