Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogy milyen tünetei vannak a kutya álterheségének?Lehet-e álterhes a kutyám? fórum

Tudja valaki, hogy milyen tünetei vannak a kutya álterheségének?Lehet-e álterhes a kutyám? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 30. 23:23

Munkahelyemen van egy kis szálkásszőrű tacskó lány,sajátomként szeretem.Észrevettem,hogy a jobb hátsó melle egyre jobban duzzad.Tejet,váladékot nem látok kijönni belőle,bár még nem mertem megnyomni neki.Fájhat neki,mert labdázás közben a jobb hátsó lábával sántít is,meg a szemei is néha olyan kisírtak:(Próbálok minél többet törődni vele,de azt olvastam,ilyenkor nem jó,ha többet simogatjuk,csak ront a helyzeten.El kéne vinnem dokihoz,bár ez igazából a tulaj dolga lenne...de nincs ideje stb.,meg én vagyok ott többet,én gondozom mostanában meg minden.

Mielőtt dokihoz vinném,nem lehet esetleg vhogy"házilag"megoldani,segíteni rajta?Ha borogatnám,jó volna neki?Mármint attól el is múlana majd?

2010. ápr. 17. 16:49
Míg otthon laktam volt egy tacsink. Ő rendszeresen álterhes volt. Megmászta az egyik kispárnát, aztán tette-vette magát, még teje is volt... :)
2010. márc. 22. 12:31
sziasztok van valaki??
2009. júl. 14. 18:25
Ugyan úgy viselkedik,mintha kölyköket várna.Duzzadt cici,meg ilyenek.
2008. nov. 7. 11:15
A mi kiskutyánk is szokott álterhes lenni, neki olyankor megduzzadnak a cicijei és a plüss állatkáid húzza-vonja maga után.
2008. szept. 18. 11:03
igen lehet álterhes. a jeleit nem tudom, de igen pufók lett a szomszéd kutyalány is. várták a kölyköket, de aztán csak nem jöttek :DDDDD
10. Danica16 (válaszként erre: 6. - E004ab8014)
2008. szept. 16. 19:20
ja azt elfelejtettem írni, hogy mindkét macska már igencsak felnőtt volt. A kutya kapott mindenféle bogyót hogy a macskák leszokjanak a kutyatejről :p de nem jött be.
2008. szept. 16. 18:31
A pulikutyánk 10 éves elmúlt,de sosem volt fedeztetve.Nyár elején tüzelt utoljára.Most vettük észre, hogy a hasán a szőre ragacsos a mellbimbók körül.Levágtam a szőrt,de akkor meg azt vettem észre,hogy a bőre alatt kemény kis borsószem nagyságú valami van az egyik bimbó mellett.Találtam még apró gombostűnyit 2-3-at.Nem tudom mi lehet?Ilyen lenne a tejmirigy?
2008. szept. 16. 18:18

A mi kutyánk is volt már álvemhes. Ugyanúgy megindult a tejtermelődés nála, mintha valóban vemhes lenne. Egy kicsit mintha nőtt is volna a hasa, bár ezt nehéz volt megállapítani, mert alapból túlsúlyos kicsit szegény. Érdekes, hogy ő viszont nem dédelgetett semmit, pedig mint ahogy előttem is leírták, ez az egyik leggyakoribb tünet.


Az állatorvos adott neki valami injekciót, és azt mondta, kicsit mérsékeljük az ételét és italát.


A te kutyádnak mik a tünetei?

2008. szept. 16. 18:13
Ha nem foglalkozol azzal, hogy a kutyád álvemhes ahogy kialakul ugyan ugy el is mulik. Ez akkor van ha tűzel és nincs befedeztetve, de előfordul akkor is ha bevan fedeztetve, de nem fogant.
6. e004ab8014 (válaszként erre: 5. - Danica16)
2008. szept. 16. 18:07
de édi lehetett :))
2008. szept. 16. 17:59
a férjemnek volt egy vizslája, mikor álvemhes volt hónapokig szoptatta a macskákat :)
2008. szept. 16. 17:55
Anyósomnak is volt egy vizslája és ő is minden évben álterhes volt, még teje is volt és mindig borogatni kellett a mellét.
2008. szept. 16. 17:54
Nekem a westiem elég gyakran álvemhes. Olyankor a kedvenc játékát - egy bocit - behozza a házba, mindenhová viszi magával, legtöbbször fészket is csinál neki, és ha hozzá akarsz érni, szabályosan rosszul lesz. Azóta lett egy kiskutyánk, egy yorkie, és kiéli rajta az anyai ösztöneit.
2008. szept. 16. 17:53
pont azért álterhesség, mert a tünetei ugyanazok mintha vemhes lenne, csak épp mégsincsenek kutyabébik.. :)
2008. szept. 16. 17:51
Tudja valaki, hogy milyen tünetei vannak a kutya álterheségének?Lehet-e álterhes a kutyám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook