Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tudja valaki, hogy milyen szexrabszolgának lenni? fórum

Tudja valaki, hogy milyen szexrabszolgának lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. gyerekeim (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2013. jan. 17. 19:05
Igen!!!!
31. gyerekeim (válaszként erre: 30. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 17. 19:05
Nem nincs!!!!
2013. jan. 9. 10:51
Tulajdonképpen kettôs személyisége van??
29. andi6020 (válaszként erre: 27. - Gyerekeim)
2013. jan. 9. 09:58

A 3. gyerek születése után vált ilyenné?

Mert ha nem, és gondolom nem, előbb kellett volna gondolkozni.

De ez a helyzet tényleg csak neked nem jó? Szereti, ellátja a gyerekeit? A gyerekek ebből tényleg nem érzékelnek semmit? El tudja látni őket?

28. andi6020 (válaszként erre: 27. - Gyerekeim)
2013. jan. 9. 09:53
Akkor sajnos ennyi.
2013. jan. 9. 09:29
Igen tudom,hogy igazatok van!De a gyerekeim nem tudnak semmit,és nem tehetem ki őket annak,hogy egy olyan otthonból ahol mindenkinek megvan a saját szobája és élete,elvigyem őket egy anya szállóra. Őket nagyon szereti és sokat foglalkozik velük. Mindent meg add nekik,és attól félek,hogy ha lépnék akkor engem hibáztatnának,mert azt látják,hogy az apjuk mennyire szereti őket és engem is. Sőt a középső nagyon érzékeny és a legkisebb veszekedésre is kibillen a megszokott egyensúlyból. A lakást nem tudom elperelni tőle,mert a cégétől kapta! Így csak a kivárás maradt amíg a legkisebbb is felnő!!! :(
26. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 22. - Cc6a0cd7c8)
2013. jan. 7. 14:23
Igazad van! Ez ijesztôbben hangzik.
25. 25800e2d09 (válaszként erre: 20. - 5146e98818)
2013. jan. 7. 14:20
igen én is tudom, teljesen igazad van
2013. jan. 7. 14:07

Definíció [szerkesztés]


A családon belüli erőszakról nincs egységes definíció, ám a jelenség ismertetőjegyei alapján egyértelműen maghatározható ez az erőszak-típus. A családon belüli erőszak egyik eleme, hogy a bántalmazott és a bántalmazó mindig ismerik egymást, leggyakrabban a család vagy intim viszony köti-kötötte össze őket. Másik eleme az erőszakos magatartás vagy annak előkészülete-kísérlete a bántalmazó részéről. A különböző definíciók eltérő módon határozzák meg, hogy mikor beszélhetünk családon belüli erőszakról: egyszeri bántalmazás már elegendő ennek megállapításához, vagy az erőszaknak többször kell előfordulnia, huzamosabb idő szükséges.


Az egyesült államokbeli Nők elleni erőszak Hivatalának meghatározása szerint: "családon belüli erőszakról beszélhetünk, ha egy kapcsolatban az egyik fél erőszakos magatartást alkalmaz a másik féllel szemben, azért, hogy ezáltal a partnert hatalmában tartsa és felette ellenőrzést és uralmat gyakoroljon." A családon belüli erőszak az Egyesült Királyságban lévő Gyermek és Család Segítő és Támogató Szolgálat meghatározása szerint: "egy intim kapcsolatban az egyik fél a másik fél fölött uralmat és ellenőrzést gyakorol, és ennek magvalósításához erőszakos magatartásokat használ eszközként. Előfordulhat különnemű és azonosnemű kapcsolatban is, az erőszak irányulhat a partnerra, gyermekre, más családtagra. Általában fizikai, szexuális, lelki jellegű az erőszak, de hozzátartoznak a fenyegetések, szidalmazások, dolgok elleni erőszakos megnyilvánulások és pénzügyi-gazdasági függőségbe hozás is.


A nők ellen erőszak az ENSZ meghatározása szerint:


"A nők elleni erőszak bármely olyan, a nőket nemük miatt érő erőszakos tett, mely testi, szexuális vagy lelki sérülést okoz vagy okozhat nőknek, beleértve az effajta tettekkel való fenyegetést, valamint a kényszerítést és a szabadságtól való önkényes megfosztást, történjen az a közéletben vagy a magánszférában.


Beleértendő, de nem korlátozandó a testi, szexuális és lelki erőszakra, melyet az áldozat a családon belül szenved el, ide értve a bántalmazást, a lánygyermekkel való szexuális visszaélést, […] a házasságon belüli nemi erőszakot […]" (Deklaráció a Nők Elleni Erőszak Megszüntetéséről, 1993.)

A családon belüli erőszak története [szerkesztés]


Családon belüli erőszak a történelemben mindig is létezett, ám többnyire tabu témának számított szinte mindegyik társadalomban. A jelenség minden emberi kultúrában, civilizációban előfordul, etnikai, vallási és társadalmi osztályoktól függetlenül mindenhol létezik. A figyelem először a feminista-polgárjogi mozgalmak megjelenésekor irányult a problémára, az 1960-as, 1970-es években az Amerikai Egyesült Államokban és Nyugat-Európában. A családon belüli erőszakos cselekményeket "nők elleni erőszaknak" nevezték el, utalva arra, hogy az áldozatok döntő többsége nő, míg az erőszak gyakorlója az esetek legnagyobb részében a férfi.

A családon belüli erőszak gyakorisága [szerkesztés]


A családon belüli erőszak még mai modern társadalmunkban is tabunak számít, mind az erőszak alkalmazója, mind annak elszenvedője igyekszik eltitkolni az erőszak létét. A külső környezet sem segíti a családon belüli erőszak feltárását, a társadalom nagy része úgy tekint a jelenségre mint valamely családi problémára, mely nem rá tartozik.


A családon belüli erőszakos esetek száma országonként eltérő képet mutat, ám az összehasonlítást nehezíti az a körülmény, hogy a megtörtént erőszakos esetek csupán töredéke jut a hatóságok tudomására. Az Egyesült Államokban és Nagy Britanniában úgy becsülik, hogy 3 családon belüli erőszakos esetbeől csupán 1 jut el a hatósági-állami szakaszba. Más államokban még ennél is rosszabb az arány, a feljelentési hajlandóság igen alacsony, a hatóság-rendőrség gyakran maga is elutasító szemléletű ezekben az ügyekben. Az amerikai CDC intézet szerint a családon belüli erőszakos esetek kb. 32 millió olyan amerikai állampolgárt érintenek évente, akik egészségügyi problémákat is elszenvednek az erőszak következményeképpen. Ez az amerikai lakosság 10%-a.

A családon belüli erőszak formái [szerkesztés]


A családon belüli erőszak számtalan módon megvalósulhat, leggyakrabban fizikai-, szexuális-, érzelmi-, lelki-erőszakként, a bántalmazott személy pénzügyi-, baráti-, családi-kapcsolatának korlátozásaként jelentkezhet. A különböző erőszak-formákat, uralmi-formákat az erőszakos magatartások módszere (fizikai-, lelki-, szexuális erőszak), gyakorisága (rendszeres, eseti) és nagysága (tettleges becsületsértés, könnyű testi sértés vagy akár emberölés) alapján lehet elhatárolni. Az erőszak széles skálán mozoghat kezdve a nem személyre irányuló erőszak-formáktól (tárgyak összetörése, rugdosása, háziállatok kínzása) egészen a legsúlyosabb fizikai sértésekig (erőszakos közösülés, emberölés).

Lelki-érzelmi erőszak-cselekmények [szerkesztés]


Elsősorban a nők elleni cselekményeknél gyakori. Magába foglalhatja a különböző fenyegetéseket (verés kilátásba helyezése, emberöléssel vagy például gyermek életének kioltásával kapcsolatos fenyegetések), zsarolást, függő viszony kialakítását (munka lehetőség korlátozása, baráti-családi kapcsolatok megszakításának kierőszakolása), ellenőrzést az elnyomott személy felett, információk eltitkolását. Gyakori, hogy a bántalmazó a saját erőszakos cselekményét a partner-családtag állapotával, magatartásával magyarázza, felelősséget ébreszt a bántalmazottban - az áldozat is tehet a saját bántalmazásáról. Az elszigetelés az egyik alapcselekménye a bántalmazónak: megpróbálja elérni, hogy a bántalmazott ne találkozzon vagy korlátozza kapcsolattartását a családtagjaival, barátaival, kollégáival; ne forduljon a hatóságokhoz, ha bántalmazás történik.


A lelki terrorhoz tartozik a partner-családtag vallási vagy lelkiismereti meggyőződésének manipulálása, a vallási élet korlátozása vagy nevetségessé tétele, valamely világnézetre-vallásra kényszerítése is.

Gazdasági elnyomás [szerkesztés]


A bántalmazó nemcsak érzelmileg, hanem pénzügyileg is igyekszik függőségbe hozni az áldozatot: az önálló megélhetést mint lehetőséget megszünteti, ellenőrzést gyakorol a bántalmazott pénze és vagyontárgya fölött. Az elnyomott személynek "engedélyt" kell kérnie még a saját vagyonával való rendelkezéséhez is (koldulnia kell a bántalmazójától).

Verbális erőszak-cselekmények [szerkesztés]


A bántalmazott kinevetése, kigúnyolása, nevetségessé tételétől rövid út vezet a mindennapi, állandó verbális támadásokig, folytonos káromkodásig, az áldozat szidalmazásáig, megszégyenítéséig, emberi méltóságának eltiprásáig. A gyűlölettel teli beszéd, ordibálás, kiabálás továbbá a non-verbális fenyegetések (támadó mimika, agresszív gesztusok, félelemkeltő testhelyzetek) mind előfordulhatnak a családon belüli erőszak esetkörében.

Fizikai - tényleges - erőszak-cselekmények [szerkesztés]


A testre ható bármely külső ráhatás - akár érintés is beletartozhat ebbe a kategóriába, ez az erőszak-típus a lagnagyobb fájdalmat okozó, legsúlyosabb, mivel magát a személy fizikai létét-egészségét veszélyezteti. A többi erőszak-cselekményhez képest kisebb számban fordul elő, ám hatása, intenzitása jóval nagyobb a fentieknél. A testi sértéstől az áldozat gyakran sérülést szenved, előfordul, hogy súlyos egészségromlás vagy súlyos testi sértés is bekövetkezik, és nem ritka az emberölés vagy életveszélyt okozó testi sértés sem. Az esetek nagy részében eszköz nélküli a cselekmény (ütés, rúgás, hajkitépés, megtaposás, pofonozás), de előfordul, hogy a bántalmazó fegyvert használ (leggyakrabban kés, revolver, bot, szerszámok a sérülést okozó eszközök).

Szexuális erőszak-cselekmények [szerkesztés]


A szexuális erőszak-típusa valójában a fizikai erőszak egyik részterülete, ám a leggyakrabban külön tárgyalja őket a szakirodalom. A szexuális erőszak három nagy részterületre osztható fel:


1. Erőszak, fenyegetés használata ahhoz, hogy a partnert-családtagot szexuális aktusra kényszerítse,

2. Szexuális aktusra kényszerítése olyan személynek, aki természetétől fogva szexuális viszony létesítésére képtelen (gyermek, kóros elmeállapotú), vagy védekezésre illetve akaratnyilvánításra képtelen állapotban van (drogok vagy alkohol hatása alatt áll, személyi szabadságában korlátozott, megkötözött stb.),

3. Erőszakos szexuális együttlét.


Az erőszak szexuális aktus mozgatórugója sohasem maga a szexuálitás, vágy, hanem a bántalmazó által a partner akaratának megtörése, korlátozása, az alacsonyabb-rednűség érzékeltetése, személy tárgyként való kezelésének bizonyítása.

A bántalmazó személyiségjegyei [szerkesztés]


A pszichológusok az alábbi karakterisztikumokat állapították meg azoknál a személyenknél, akik gyakran bántalmazzák partnerüket, más családtagokat:


Mások problémáira közömbösek

Korlátolt gondolkodásúak

Az állatokkal és a gyermekekkel szemben gyakran kegyetlenek

Hiperérzékenyek

Féltékenyek

Bűnösséget ébresztenek áldozatukban

Bagatellizálják az erőszakot

Tárgyiasítják a nőket ill. a férfiakat

Erőszakosak, durvák a szexben

Gyakran fenyegetnek erőszak alkalmazásával

Áldozatként tüntetik fel magukat önigazolásként

Gyűlöletet keltenek áldozatukkal szemben

Emberi kapcsolat megvonással zsarolnak

Megvalósíthatatlan elvárásaik vannak

Beszédük durva, bántó

Hisztériás kitörések


Statisztikák [szerkesztés]


A családon belüli erőszak széles körben elterjedt az egész Földön, minden kultúrában. Az Amerikai Egyesült Államokban a nőknek hatszor nagyobb az esélyük, hogy a partnerüktől erőszakot szenvednek el, mint a férfiaknak a nőktől.[1] A következő százalékok azt mutatják, hogy a nők hány százaléka szenvedett el erőszakos fizikai cselekményt az intim partnerétől-férjétől: Barbados (30%), Kanada (29%), Egyiptom (34%), Új-Zéland (35%), Svájc (21%), USA (22%)[2] Számos kutatás megállapítja, hogy a nők 50-70%-a szenved el életében legalább egyszer erőszakos testi sértést partnerétől.[2] Más tanulmányok - Paraguay, Fülöp-szigetek – azt mutatják, hogy ez az érték alacsonyabb - kevesebb mint 10%. Egyes kuatatások szerint az USA-ban a családon belüli erőszak 1993-tól kezdve fokozatosan csökkenő tendenciát mutat.[1] A statisztikák eredményeit jelentős mértékben befolyásolják a felmérés kérdései, a vizsgálat összeállítása, a bántalmazás-erőszak definíciójának kérdése és más egyéb faktorok.


Magyarországon bár több nő, mint férfi hal meg a partnerkapcsolatokon belül elkövetett gyilkosságok áldozataként, a családon belüli erőszak áldozatainak többsége férfi. 1997 és 2002 közötti hazai rendőrségi és ügyészségi adatok szerint évente átlag 27 férfi hal meg női elkövetők kezétől, míg 49 nő lesz férfi által elkövetett emberölés áldozata a partnerkapcsolatokon belül. A gyermek áldozatok kétharmada fiú.

2013. jan. 7. 14:04

Ez jó összefoglalás, a NANE-ról, érdemes kiemelni:


Miért tűrik a nők a családon belüli erőszakot?


Számtalan oka lehet annak, hogy a nők nem lépnek ki egy erőszakos kapcsolatból. Az alábbiakban a leggyakoribb okokat és indokokat ismertetjük:


A gyerekek: "A gyerekeknek szükségük van apára. Egy erőszakos apa is jobb a semminél."

Házastársi eskü: "Megfogadtam, hogy a felesége maradok, míg a halál el nem választ. A rossz tulajdonságait is el kell fogadnom."

Szerelem: "Szeretem. Amikor nem durva, boldog vagyok. Ha vele maradok, talán a szerelmem megváltoztatja."

A valóság letagadása: "Nem is igazi erőszak, amit velem csinál. Ki lehet bírni. Más nőknek sokkal rosszabb."

Szégyenérzet: "Jobb, ha nem tud erről senki. Nem bírnám elviselni, ha kiderülne, miket csinál velem."

Bűntudat: "Biztosan én tehetek róla. Valamit nem csinálok jól. Megérdemlem, hogy így bánik velem."

Az önbecsülés hiánya: "Úgysem találnék nála jobbat. Azt mondja, hogy csúnya vagyok, és ráadásul rossz anya és feleség."

Félelem: "Megfenyegetett, hogy ha elhagyom, utánam jön, és megöl engem is, meg a gyerekeket is."

Beletörődés: "Úgysem tudok változtatni a helyzetemen. Ő az erősebb. Senki sem segíthet rajtam."

Felelősségérzet vagy társadalmi nyomás: "A családnak mindenképpen együtt kell maradnia. A család összetartása a nők dolga."

Anyagi biztonság vagy gazdasági függés: "Nem tudnám egyedül eltartani magamat és a gyerekeket. Egyébként is, hová mehetnék?"

Érzelmi zsarolás: "Azt mondta, nem tud nélkülem élni. Azt mondta, öngyilkos lesz, ha elhagyom."

22. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 21. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 7. 14:01
rákos?inkább azt hogy AIDS-es szerintem az jobban elzavarná:)
2013. jan. 7. 14:00

Elsô körben elmennék nôgyógyászhoz - ideggyógyászhoz (pszichiátriai szakemberhez), és elmondanám a történteket.

Második körben felvenném a kapcsolatot a nane-val, mivel ma már létezik házasságon belüli nemi erôszak fogalma is.

Valószínûleg a férjnek (inkább az állat cimkét alkalmaznám rá, mert még az sem tesz ilyet) valamilyen k miatt komoly psziches, önértékelési zavar problémái lehetnek. Ennek több oka is lehet...

Egyszer nekem azt tanácsolta orvosjogász, hogy erôszak kísérlete kezdetén mondjam azt, hogy rákos vagyok... Szerinte az ilyen közlés sokkolja az elkövetôt.


Nem tudom, merre laksz. Egy nagyon jó, aranyos, kedves nôi pszichiátriai szakembert tudnék ajánlani!

20. 5146e98818 (válaszként erre: 16. - 25800e2d09)
2013. jan. 7. 13:45
Igen, de azért vagyunk MI itt, hogy kimondjuk, elhitessük vele, meggyőzzük: igenis élhet másképp!
19. Zsú1965 (válaszként erre: 7. - Gyerekeim)
2013. jan. 7. 13:40
Váláskor nem számít, ha övé a lakás, a gyerekkel te maradhatsz benne. Érdeklődj ügyvédnél, ha jól tudom, vannak olyan fogadónapok, amikor nem kell fizetni a jogi tanácsért. Szerintem ez már nemi erőszaknak is számít. Vagy nem?
2013. jan. 7. 12:22

Ahogy elnézem 3 gyerek van.A kezdet nehéz de két irányba léphetsz az egyik családok átmeneti otthona mig összeszeded magad anyagilag egy albérletre...a másik egy uj pasi.Nekem is volt kolleganőm,négy gyerekkel lépett ki egy rosz házasságból,ma már egy kiegyensulyozott gyönyörü párkapcsolatba élő nagyon boldog nő,igaz volt pár kökemény éve de mert lépni.

Van még egy variáció:egy kemény t.könrugás a férjednek...illetve törvények pl gyerektartásra vagy több évnyi házasság után vagyonmegosztásra válás esetén,de tény ha hagyod magad belepusztulsz.Első alkalommal el kellett volna hajtsd a fenébe.

2013. jan. 7. 12:19

www.nane.hu

Kerjel segitseget!

16. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - 5146e98818)
2013. jan. 7. 12:16
csak nagy bátorság kell meglépni ezt. ha folyamatos terror alatt van tartva valaki egy idő után beleivódik és elhiszi hogy másképp ő már nem élhet...
15. 5146e98818 (válaszként erre: 14. - 25800e2d09)
2013. jan. 7. 12:13
Erre is van szabály: erőszaknak, kényszernek nem engedünk!
14. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - 5146e98818)
2013. jan. 7. 12:09
igen, normális esetben a felek önszántukból és kedvvel élik a házaséletet de mikor kényszeríti az egyik fél úgy hogy igazából gyűlölik egymást az más kicsit... papír ide vagy oda..
13. 5146e98818 (válaszként erre: 2. - Gyerekeim)
2013. jan. 7. 12:06

Szexelni nem kötelező, még egy házasságon belül sem.

Mondjuk illik.

12. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Gyerekeim)
2013. jan. 7. 12:05
Jó vagy rossz értelemben?
2013. jan. 7. 12:05
Olyan nincs hogy nincs hova menned...mindig van másik ut csak lépni kell nem azon sirdogálni és elviselni egy olyan embert aki megaláz.
10. 25800e2d09 (válaszként erre: 7. - Gyerekeim)
2013. jan. 7. 12:02
hát tudod zsarolásért, nemi erőszakért és egyéb ilyen finomságokért hosszú hosszú éveket szoktak kapni emberek, csak merj lépni!!!
2013. jan. 7. 11:48
Ez k...-va jó, én megölném, minimum:(((( (Utána leülném a dutyiban.)
8. gyerekeim (válaszként erre: 6. - Névtelenutazó)
2013. jan. 7. 11:40
Azon már túl vagyok sőt már mindenen!!!
2013. jan. 7. 11:39
De igen,mert nincs semmi és senkim akihez mehetnék!!! A lakás az övé. Hát azt,hogy hosszú évek óta nem szeretem sőt utálom és ezt ő is tudja,hogy csak miattuk vagyok még itt. De akkor is minden alkalommalnap,mint nap szeretkeznem kell vele. nem érdekli,hogy nekem rossz vagy bármi,ő űgy gondolja,hogy a felesége vagyok és ez kötelességem. Mindig úgy ahogy ő akarja és amikor!!!A többit nem részletezném!!!! Ez már hosszú évek óta megy csak most ki kellett öntenem a lelkem. :(
6. névtelenutazó (válaszként erre: 3. - Gyerekeim)
2013. jan. 7. 11:35

Ezt érzelmi zsarolásnak hívják.

Gondolhatod hogy meglepődne ha egyszer az asztalra csapnál...

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Gyerekeim)
2013. jan. 7. 11:30
De mit?
2013. jan. 7. 11:29

Szegény :(

Mesélj!

Amúgy ez hülyeség, nem vagy kénytelen mindent elviselni.

2013. jan. 7. 11:29
Őket szereti és mindent meg add nekik ha én azt csinálom amit akar!!!!!!!!!!! Ha nem akkor mindig azt mondja nekem,hogy vagy mehetünk vagy elzavar és mehetek a gyerekek nélkül!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook