Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy milyen "elven" működnek a rolós árnyékolók? fórum

Tudja valaki, hogy milyen "elven" működnek a rolós árnyékolók? (tudásbázis kérdés)

13. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2012. szept. 20. 20:56

Ez az ÉN fejemben is



kimaradt :))

12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - Pista55)
2012. szept. 20. 20:52

Ez az fejemben is megfordult már...

De legalább magamnak is találtam jó ötletet római roló képében :DD

2012. szept. 20. 20:46
Teljesen mindegy mit írtok mert a kérdés kiírója csak kiírta a kérdést és azóta sem írt semmit, hogy konkrétan mire is gondolt. Így elég nehéz segíteni.
10. locsi
2012. szept. 20. 19:54
Segítő szándékkal írtam,hogy keresse a gugliba.Ez egy olyan téma,amit egy szakember talán jobban eltud magyarázni.A nyáron elszakadt a redőny felhúzója.Sokat töprengtem,hogy lehetne meg csinálni.Nem akartam mestert hívni,többe kerülne a lé..Akkor jutott eszembe,hogy meg nézem,hátha van fenn valami róla.Ők maguk ajánlják,hogy csináljuk meg magunk.Rengeteg dolog van fenn róla,gondoltam,hátha megtalálja a választ a kérdésére.
9. syria (válaszként erre: 6. - SzánI.)
2012. szept. 20. 19:30

De most tényleg? Mibe kerül guglihoz fordulni?

Vagy annyira unatkozol, hogy inkább nyitsz egy fórumot? :D

2012. szept. 20. 19:03

Itt is van

[link]

7. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. szept. 20. 18:36

Ezeket találtam.Talán látható a képen.

[link]

[link]

Roletta-ként is keresheted

2012. szept. 20. 17:48

Uhhh!! De utálom, amikor én is felteszek egy kérdést, és beírják hogy inkább keresgessek a gugliban!!


Gondolom keresgetett, csak:

1., hátha valaki jobban, érthetőbben el tudja mondani.

2., kiváncsi mások tapasztalatára.


stb. ....

5. syria (válaszként erre: 4. - Locsi)
2012. szept. 20. 17:41

Nem is értem, miért nem tudják annyian, hogy a gugli a legjobb barátunk. :)

Persze csak a Ctrl-C, Ctrl-V után. :D

2012. szept. 20. 14:51
Ha beírid a gugliba,redőny,árnyékolás,még azt is leírja,hogy egyedül,hogy tudod meg csinálni,vagy a csináltatáshoz kapol tanácsot.
2012. szept. 19. 22:10

Épület tervezésekor érdemes azon elgondolkodni, hogy a redőnyszerkezetek alkalmazásán kívül, vajon léteznek-e más árnyékolástechnikai alternatívák. Kétségtelenül nagy előnye a redőnyöknek a betörés-késleltetés, azonban a mai korszerű nyílászáró-vasalatok, biztonsági üvegezések, mozgás- és nyitásérzékelős riasztók világában a redőnyök mechanikai-védelem előnye háttérbe szorulhat.


Valószínűleg kevesen ismerik a redőnyöknél sokkal kedvezőbb, fényszabályozást biztosító, hangsúlyosabb, homlokzati képet nyújtó külső lamellás árnyékolókat (más néven zsalúziákat – francia Jalousien-ből eredően).


A zsalúziák működési elve a reluxához hasonlítható. A szerkezet lényege, hogy a vízszintes lamellák, melyek „szalagokkal” vannak összekötve, tengelyük mentén elfordíthatóak, illetve a szalagrendszer által teljes mértékben felhúzhatóak. Tompítja a fénybeáramlást az ablak közeli helyeken és növeli a fénysűrűséget a helyiség belsejében, és emellett még a szellőzést is biztosítja.


A zsalúziák rozsdamentes anyagból készülnek, működésük extrém időjárási körülmények között is tökéletes, lamellái a nap bármely szakában gondoskodnak a helyiség megfelelő fényviszonyairól. További előnye, hogy véd a nemkívánatos belátás ellen, ugyanakkor szabad kilátást biztosít.


A korszerű külső lamellás árnyékolók természetesen már kizárólag kiváló felületkezeléssel (lakkozott, vagy porszórt) ellátott alumínium alkatrészekből állnak (széles színválasztékban), 50-80-100 esetleg 120 mm-es lamellákkal gyártva, melyek megbízható minőségű oldalsínes (nagyobb szélterhelésnek kitett helyekhez), vagy hagyományos, zsinóros megvezetéssel rögzítenek. A komolyabb mechanikai igénybevételnek kitett részeket kopásálló acélból készítik. A szerkezet súlya az alumínium miatt könnyű, így nagyobb üvegfelületeket is árnyékolhatunk ezzel a módszerrel. A szerkezetek beszerelhetőek a falazatba rejtett tokrendszerekbe, de akár utólag is, a nyílászáróra vagy a homlokzatra is ráépíthetők, ill. a redőnyökhöz hasonlóan kombinálhatók rugós, rolós szúnyoghálóval is.


A külső lamellás árnyékolók szériában tekerőkaros mozgatásúak, de természetesen igény szerint motorizálással is kivitelezhetőek, így megoldható a távirányítóval történő mozgatás, a programozható időkapcsolók, szél- és fényérzékelők használata.

2012. szept. 19. 22:05
rugó?
2012. szept. 19. 21:51

De lehet nem is igy hivják... :) Arra lennék kiváncsi,h azok az árnyékolók és szúnyoghálók, amik maguktól felhúzódnak, milyen elven működhetnek.


Bocsi a fura fogalmazásért, de most jobban nem megy. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook