Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy mi történt a Raiffeisen Bankkal? fórum

Tudja valaki, hogy mi történt a Raiffeisen Bankkal? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2015. okt. 25. 15:05
Otthon egy veszteséges bank volt, a Raiffeisen Bank. De még itt kint Ausztriában is a botrányok veszik körül.
67. syria (válaszként erre: 66. - Channa*)
2015. máj. 21. 20:09
Sajnos ezt vígan megtehetik az összehazudott kétharmadjukkal. S ha csak rajtuk múlik, meg is fogják tenni. :(
66. Channa* (válaszként erre: 65. - Syria)
2015. máj. 21. 06:54
Na igen, az említett "intézmény" az összes bankot meg akakrja szüntetni, hogy nekik legyen egy bankjuk, közben nem gondolnak arra, hogy az ők nagy "rendrakása" közben több száz/ezer munkanélküli keletkezik. A lényeg nekik az, hogy gond nékül elvihessék a kisemberek pénzét, valamint az, hogy az ő ismerőseiknek legyen munkája....
65. syria (válaszként erre: 64. - L.luiselotte)
2015. máj. 20. 20:53

Igen, bejelentették, hogy 40 valahány fiókot bezárnak, már én is kaptam levelet, hogy melyikkel vonják össze a számlavezető fiókomat. De megváltoztathatom, egy a lakhelyemhez közelebb eső nyitva maradóra.

Tehát nem kivonulni akarnak szemben másik bankkal, amely már tavaly, a nyilvánvaló fojtogatásra, nyuvasztásra válaszul közölte: idén távozik Mo.-ról. És meg is teszi, de gondolom, nem rakja zsebre az ügyfelei pénzét. Azt majd megteszi a helyébe lépő „nemzeti” pénzintézet. Mert úgy látom, erre megy ki a játék.


A fórumkérdésre az alábbi választ találtam még tegnap:

„Az ügyfeleket kiszolgáló rendszerek hibáját az okozta, hogy egy központi számítógép kulcs-alkatrésze elromlott. Az alkatrészt ugyan gyorsan kicserélték, de a rendszerek újraindulása során a megbízható működéshez szükséges ellenőrzések a tervezettnél jóval tovább tartottak.”

2015. máj. 19. 18:03
Dél Magyarországon is sorba szünnek meg a fiókjai ...
63. syria (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2015. máj. 19. 16:51

Egyetértek.

Az a meglátásom, hogy szinte minden területen ott a számítógép a maga jól-rosszul megírt alkalmazásaival és a sokszor elavult gépparkkal. Elég egyetlen szerver leállása, ne adj’ Isten rendszerfejlesztés miatt becsúszott hiba és kész, „vége a világnak”.

Persze az a legbosszantóbb, ha nem tudjuk használni a pénzes terminálokat, de az sem kevésbé kellemetlen, ha leáll az SZTK-s rendszer, s egy csomó ember nem jut el a hónapokkal előbb előjegyzett vizsgálatra, amire ráadásul szabadságot vett ki; vagy a szolgáltató miatt nem működik egy számunkra fontos oldal, nem tudja az IPTV felvenni a kijelölt műsorokat, nincs TV adás, stb.

De az is elég, ha nem elég körültekintően végzett (netán mutyis pályázaton elnyert) építkezés miatt elvág egy munkagép egy kábelt, s fél városrész marad órákra internet nélkül.


Véleményem szerint ez az ország nem érett a számítástechnika olyan mértékű alkalmazására, mint amit ilyen-olyan érdekek mentén ránk erőltetnek.

62. forrest2010 (válaszként erre: 60. - 31bc25d879)
2015. máj. 19. 15:18
Ez egyik nagy tragédia ebben az országban / + sok egyéb ! / a kicsi pénzekkel meg hova menjen az ember , ha van is olyan ügyes , h a kevésből is tud kicsit megtakarítani , külföldre csak nem viheti ! amennyit itt keres az ember fel is éli , mert közlekedéstől kezdve minden drága .
61. trapiti (válaszként erre: 58. - 31bc25d879)
2015. máj. 19. 14:16
Vagy külföldön.
60. 31bc25d879 (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2015. máj. 19. 14:03

Igen, tűz, víz, gáz, betörők stb.


De, hogy rábízod a szakintézetre és eltűnnek vele vagy még neked kell fizetni nem keveset, hogy hozzájuss a saját pénzedhez... az sem életbiztosítás.


Nincs tuti megoldás, a befektetés sem garancia.

59. forrest2010 (válaszként erre: 58. - 31bc25d879)
2015. máj. 19. 13:46
Sajnos az se a legbiztonságosabb . :(
2015. máj. 19. 13:03
Lassan tényleg az lesz, hogy biztonságosabb lesz a pénzünk otthon a cihába, mint nagyanyáink idejében.
57. emagdi (válaszként erre: 56. - Michelle.r)
2015. máj. 19. 12:51
:((
56. michelle.r (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2015. máj. 19. 12:43

Azt történik, hogy addig nyúvasztják a nagyadózó cégeket mindenfélével, hogy nem fognak fejleszteni -ez vonatkozik bankokra is, telekommunikációra is többek között.


Én tegnap nem tudtam online vásárolni, mert OTP-s bankkártya elfogadó rendszere van a cégnek és az nem működött egész délután. OTP ATM-nél sem tudtam pénzt felvenni.

55. emagdi (válaszként erre: 54. - Vikucka)
2015. máj. 19. 10:04

hát, nem tudom, de eddig még sosem fordult elő, hogy fél napra teljesen leblokkoljon bármelyik bank.

nem tudom mi történt náluk, de baromira remélem, hogy nem lesz több ilyen sem ott, sem más banknál.

54. vikucka (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2015. máj. 19. 09:55
ez bárhol előfordulhat!
2015. máj. 19. 08:15
-az:)
2015. máj. 19. 08:14

Nincs az adott pénz intézetnél számlám.

De ez bármikor bármelyiknél előfordulhat.


Én emlékszem még arra, amikor a postabanknál sorba álltam a pénzemért, semmi bizodalmam a bankok felé.


A magán nyugdíjam az OTP-nél volt, siralmas, vérlázító volt, soha többet oda. 3,5 millám volt, arra kaptam 184 ezret.


Az a gond, hogy az egyik sem jobb a deákné vásznánál.

2015. máj. 19. 07:18
Valami 40 üzletét bezárja.Nálunk az Önkormányzat már elment tőlük,pedig mi 160 ezres nagy város vagyunk.Én már tavaly eljöttem tőlük,a pénzem apránként átutaltam máshová,míg lehetet.Igy is maradt kevés összeg,de azt benyelték.Nem voltam velük megelégedve,3 napi élelemmel,olvasni valóval mentem,mert a napot ott töltöttem,mert sorszám nélkül mentek a haverok.Egy darabig üldöztek,hogy mire kössem le a pénzt,pedig előre megmondtam,hogy én szeretném elkölteni és nem hagyom ott.Mindent felszámolt,s ha kiakartam venni,az ügyintéző még fel volt háborodva,na elég volt belőlük.Valami van a levegőben,hogy az Önkormányzat se onnan utal.De ha most vissza kell adni amit jogtalanul bszedtek,akkor komoly gondok lesznek ott.
50. forrest2010 (válaszként erre: 48. - Ronka)
2015. máj. 19. 06:41
:)
2015. máj. 19. 04:17
A szívbaj jött rám itt hajnalok,hajnalán!Huszadikára hívtak lejárt devizahitel kártalanítására.
48. ronka (válaszként erre: 47. - Forrest2010)
2015. máj. 19. 02:00
Működik a Direkt net is!Remélem most már így marad!
47. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Ronka)
2015. máj. 19. 01:26
...már ma ! jöjjön rendbe !!!! :)
46. ronka
2015. máj. 19. 00:03
A telefonos automata már működik ,a direkt net az még nem.Talán holnapra rendbe jön.
45. Mókuska2012 (válaszként erre: 44. - Mókuska2012)
2015. máj. 18. 22:41
nagyon remélem, hogy ez nem kamu duma, és holnap reggelre elmúlik ez a rémálom!!!!
2015. máj. 18. 22:41

facebook-os raiffeisenes oldalon ezt írták:


Raiffeisen Bank Kedves Ügyfeleink! Kollégáink a délután folyamán azonosították és kijavították a hibát, a rendszerek újraindítását este megkezdték, ez ugyanakkor időigényes folyamat. Amint ennél több információval bírunk, közzétesszük. A kellemetlenségeket megértve további türelmet kell kérnünk.

Tetszik · Válasz · 6 · 9 perce

2015. máj. 18. 22:38
42. 765b27b18e (válaszként erre: 41. - Mókuska2012)
2015. máj. 18. 22:24
NYUGALOM!!!
41. Mókuska2012 (válaszként erre: 40. - Chiron)
2015. máj. 18. 22:20
lennék a helyedben, nekem egy eladott ház ára van benn a bankba, én az idegtől nem tudok enni, a fejem is szét robban már, mások meg itt csak röhögcsélnek a hülye poénjaikon!
40. Chiron
2015. máj. 18. 22:16
Még mindig semmi - a netbank nem működik. Bankártyát nem próbáltam, miután kora délután vásárlás fizetésekor használhatatlan volt... De tény, hogy ma délelőtt ettem utoljára. Éppen se készpénzem - se kaja itthon. Kösz Raiffeisen, hogy segítesz a fogyásban...
39. emagdi (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2015. máj. 18. 22:13

hát de ez már délután óta így megy :(


na mindenesetre én is remélem hogy holnapra helyreállítják a rendszert, bár nincs ott sok zsetonom szerencsére jelenleg, azért ebből is inkább elmennék egy hétre nyaralni, mintsem lemondjak róla (vagy várjak hogy egyszercsak az oba téríti)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook