Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogy kell egészben eltenni koktél paradicsomot télire? fórum

Tudja valaki, hogy kell egészben eltenni koktél paradicsomot télire? (tudásbázis kérdés)


7. doxikri (válaszként erre: 2. - Kitti1981)
2009. okt. 4. 16:27
Ha simán csak eltenni akarod, akkor töröld nagyon szárazra, tedd üvegbe és öntsd fel teljesen olajjal. Zárd le légmentesen és így tárolhatod!!
6. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Szajko)
2009. okt. 4. 15:25
:-) Köszönöm a reklámot. :-) Többféle savanyításhoz való recept van abban a naplómban, ízlés szerint kiválaszthatod. Én azzal a lével szoktam a paradicsomot savanyítani, amit a karfiolhoz használok. Nézd meg, ha valami nem értelmesen van leírva, csak írj. :-) Sok sikert...
2009. okt. 4. 15:14

Egészben tartósított nyers paradicsom

Hozzávalók: 1 kg paradicsom (piros vagy zöld), 3 dl borecet, 8 dkg cukor, 6 gerezd fokhagyma, 3 babérlevél, 1 csomagnyi tartósító, 5-6 mustármag, só.

Elkészítése: Az azonos nagyságú paradicsomokat alaposan megmossuk, a kocsányos részét éles késsel kivágjuk. Az ecetbe beletesszük a fokhagymagerezdeket, a mustárt és a babérlevelet. Sóval, cukorral ízesítjük és felforraljuk. A tűzről levéve belekeverjük a savanyúságtartósítót. A paradicsomokat üvegekbe rakjuk és ráöntjük az elkészített, kihűtött lét. Légmentesen lezárva hűvös, sötét helyen tároljuk.


Talán tudtam segíteni ezzel a recepttel,vagy fagyaszd le a paradicsomot,de az olvadás után "összezuhan ".

2009. okt. 4. 15:13
En sajnos nem tudom, de Pne Veronika csinalt egy naplot amiben savanyitasokrol,befozesekrol ir.Nezd meg, hatha ott talalsz vmit.
3. pista55 (válaszként erre: 2. - Kitti1981)
2009. okt. 4. 14:55
Ez azt jelenti, hogy zölden szeretnéd eltenni,savanyítani ha jól értem.
2009. okt. 4. 14:28

Sziasztok!


Arra lennék kiváncsi,hogy kell eltenni egészben koktél paradicsomot illetve milyen lé kell és én dunsztolni szeretném ha kell vagy ha nem kell vele semmit csak kamrába tenni az még jobb!! :)


köszönöm ha segitettek!

2009. okt. 4. 14:25
Tudja valki, hogy kell egészben eltenni koktél paradicsomot télire?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook