Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki hogy hány hónapos kortól kaphat a baba májat? fórum

Tudja valaki hogy hány hónapos kortól kaphat a baba májat? (tudásbázis kérdés)


14. katerika (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. febr. 1. 19:32
én ugy tudom babáknak májat sütve nem szabad adni csak párolva...
2011. febr. 1. 19:30
Köszönöm mindenkinek! Inkább nem adok még neki.
2011. febr. 1. 19:27

A bébiételekben is volt máj...

krumplival, almával dúsítva jó.

A vérszegényeknek pedig a frissensült májat ajánlottak magas vastartalma miatt.

A mérték mindig ajánlott mindenben.

Hetente egyszer 6 hónapos kor után adható. Először csak egy negyedet jól krémesítve több részletben a fentiekkel.

11. homern
2011. febr. 1. 19:25

8 hónapos kortól heti egyszer..

Az én fiam 1 éves,de csak akkor látott májat,amikor az enyémből egyetlen csipetnyit odaadtam neki.Én úgy vagyok vele,hogy hiányt nem szenved ha nem kap,majd ha nagyobb lesz és kér,akkor adok neki :)

10. e974230abd (válaszként erre: 2. - 79fbd30d58)
2011. febr. 1. 19:20

Bébiételben igen,sajátot nem??ez érdekes..miért???


Két tábor van.Az egyik azt mondja /nem csak a csecsemőkre/hogy a máj egy kiválasztó szerv és mint ilyen méreganyagokat halmozhat fel,így senkinek semmikor nem ajánlott.A másik tábor pedig azt mondja ,hogy a máj egy gazdag ásványianyag tartalmú/főleg vas / tartalmú szerv ,és szükséges a humanoidoknak:DDDDDDDDDD

Hát válassza pártot!/Bár tény ,hogy a gyerekek nagytöbbsége elutasítja az állagát és az ízét is.../Nálunk a menzán ,ha máj van a disznók/az iskolai kosztot elviszik malacoknak ,így spórolunk a közétkeztetésben ,és visszaforgatják a saját kasszánkba../szóval ha máj van a malacok amerikáznak ,mert a konyhások szerint egyerekek 80%-a nem eszi meg a májat alapból...és ők még jól működnek!!!

Én kihagynám a helyedben:D

2011. febr. 1. 19:19
elvileg kell ügyelni a májjal ebben a korban, én azt ajánlanám várj még bár 3 4 honapot az ennyire nehéz szilárd kajákkal mert hamar kikészited az ö kicsi máját, májat pirével adhatod majd neki de a pire nehéz étel ebben a korban, sokkal tobb vitamint kap a szervezete a gyümölcsökbol és a könnyebb ételekböl...
2011. febr. 1. 19:19
2011. febr. 1. 19:17
8 hótól lehet adni hetente egyszer!
2011. febr. 1. 19:15
Szia!7 hónapos kortól lehet.8 percig kell főzni akkor nem lesz keserű.
2011. febr. 1. 19:15
én 6 hónaposan kezdtem el a húsos, májas stb. hozzátáplálást és még él a lányom :-) Már elmúlt 1 éves :-) Ártani nem ártasz vele, mivel rengeteg a vas a májban!
2011. febr. 1. 19:13
még nem adnék,nem is adtam egyik gyerekemnek sem
2011. febr. 1. 19:11
már kaphat :)
2011. febr. 1. 19:11

szia, bébiételben adhatsz neki, de amit te csinálsz inkább ne...

Nekem a védőnőm mondta.

2011. febr. 1. 19:10
Sziasztok! Tudja valaki hogy hány hónapos kortól kaphat a baba májat? A lányom 6hónapos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook