Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki, hogy az orvosi vizsgálatok, műtétek után járó biztosítási díjat hogy kell megigényelni a biztosítótól? fórum

Tudja valaki, hogy az orvosi vizsgálatok, műtétek után járó biztosítási díjat hogy kell megigényelni a biztosítótól? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 4. 13:12
Köszi a segítséget. Nem mindent fizet az OEP. A HYCOSY 49.000 Ft volt, mert csak a HSG támogatott, a hiszteroszkópia meg 45.000 Ft lesz és jó lenne valamennyit visszakapni belőle.
2009. jan. 27. 07:51

Szia!

Nekem nem a meddőséggel kapcsolatos biztosításom van, hanem egyéb női betegségekre szóló, amely alapján a császáros szülésért kaptam pénzt. Nekem fel kellett hívnom egy telefonszámot, amely a biztosítási szerződésen szerepelt, és ott elmondták, hogy mire van szükség.


Gyakorlatilag a kórházi zárójelentés kellett hozzá, és röviden megfogalmazni egy kérvényben, hogy mit miért kérek. Nem volt bonyolult.


Remélem, tudtam segíteni ezzel.


Sok sikert a babához!

2009. jan. 25. 17:51

Szia Lamoni!

A meddőségi kezelések díját az egészségpénztár (OEP)fizeti a gyógyszereket 100%-ban neked kell finanszírozni, az uti költséghez nincs hozzájárulás.

Amit a TB finanszíroz arról a számlát meg sem kapod. A többiről a számlát úgy kell kérned, ahogyan a magánbiztosításod kéri. Van ahol a Te nevedre kell, hogy szóljon. Ha a magánbiztosítóddal van szerződése az orvosodnak, akkor azt ők intézik egymás között. Ha a biztosításban van önrész, akkor csak azt kell fizetned. Ha nincs szerződés akkor arra kell számolnod, hogy kifizeted az orvosodat és a kapott számla alapján térít neked a biztosító.

Sok sikert!

2. Ada12 (válaszként erre: 1. - Lamoni)
2009. jan. 25. 17:31
Ahol kötötted
2009. jan. 25. 17:07
Elkezdtünk egy meddőségi kivizsgálást, és úgy tűnik elég költséges lesz. Kötöttem egy kórházi ellátásra szóló biztosítást, de nem tudom hogyan kell a biztosítási díjat megigényelni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook