Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy a munkanélküli segély megállapításakor pontosan mit, milyen tényezőket vesznek alapul? fórum

Tudja valaki, hogy a munkanélküli segély megállapításakor pontosan mit, milyen tényezőket vesznek alapul? (tudásbázis kérdés)

23. Hobitka (válaszként erre: 22. - Fef600b7b6)
2009. márc. 6. 10:05

Hát körübelül... Esetleg az önkormányzatnál próbálkozhat.. Ott kaphat valamennyi segélyt, vagy közmunkát végezhet és azért valamicske fizetést... Túl sok alternatíva nincs.

Egyik nap bejött egy régi dolgozónk, aki elment passzív táppénzre. Idegi alapon írta ki az orvos. Beutalta pszihiátriára. Ott a kedves doktornő azt mondta, hogy tudna 100 megoldást mondani, mibe vágjon bele. Mondott is egyet-kettőt, de mindhez tőke kell.... Ilyen hülyeségeket mondott, hogy süssön gesztenyét az utcán, és azt árulja... Ilyen okos dolgokat könnyű tanácsolni....

22. fef600b7b6 (válaszként erre: 20. - Hobitka)
2009. márc. 6. 09:54
Hát ez nem semmi, ennyi pénzből hogyan lehet megélni? Ha valakinek lejár a 9 hónap és TÉNYLEG!!! nem talál munkát azzal mi lesz? Magára van hagyva? Éhen halhat?
2009. márc. 6. 09:40
Pontos összegeket és elnevezéseket nem tudok, de mind a háromnak más a neve...
20. Hobitka (válaszként erre: 19. - Fef600b7b6)
2009. márc. 6. 09:38
Az első három hónap az álláskeresési támogatás, az a fizetés 60 vagy 70%-a. Aztánn a következő három hónap kicsit kevesebb és az utolsó három hónap a munkanélküli segély, ami ugyan annyi, mint a gyes.
19. fef600b7b6 (válaszként erre: 18. - Hobitka)
2009. márc. 6. 09:33
Hogy-hogy csak havi 20.000 körül kapnak?
18. Hobitka (válaszként erre: 16. - Fef600b7b6)
2009. márc. 6. 09:24
Én is attól félek, hogy mi lesz akkor, ha letellik az a pár hónap, amíg ez a sok munkanélküli egyáltalán kap valahonnan valamit. És lassan lejár... Itt a környékünkön szinte csak autóipari beszállító cégek vannak. Ők indultak el először a lejtőn. Sokan vannak, akik már csak azt a havi huszon-párezret kapják. Férj és feleség is. A rezsit sem takarja be a keresetük. Nem tudom mi lesz velük...
17. Hobitka (válaszként erre: 15. - Fef600b7b6)
2009. márc. 6. 09:22
Minket is azzal vígasztalt a főnök a milliós fizetése mellől, hogy nyugi, ez csak átmeneti állapot. De én ebben az átmeneti állapotban sem akaszthatom szögre a gyerekeimet.. A párom is négy naposban nyomja, úgyhogy elég nagy a havi keresetkiesés. Albérlet, hitelek, mint sokmindenki másnak... Gondolom nem kell ragozni...
2009. márc. 6. 09:21
Szerintetek mi lesz, ha nem változik a helyzet a világban és az országban? Mi lesz az emberekkel? Velünk? "irigylem" azokat, akiknek nincsenek gondjaik, akik nem érzik meg a válságot, mert bizony vannak....
15. fef600b7b6 (válaszként erre: 13. - Hobitka)
2009. márc. 6. 09:19
Nálunk is hasonló a helyzet, a férjem gyára elég rossz helyzetben van. A férjem 4 éve dolgozik ott.... 15 évet dolgozott ott egyébként, aztán 6 évet másutt, majd most 4 éve ugyanott. Tavaly igazgatói dícséretet kapott, véglegesített, jó munkaerő:) Márciustól heti 4 órában fognak dolgozni, kb. 52.000 Ft-ot fog kézhez kapni. Remélem őt nem rúgják ki, de a gyár bármikor tönkre mehet. Nagyon félek.... Azzal tisztában van, ha most ki is rúgnák, a gyár amint újra magához tér őt az elsők között vennék vissza, de akkor is.... Szörnyű ez a helyzet...
14. 12e44458f8 (válaszként erre: 3. - Garmy)
2009. márc. 6. 09:16
Én is, hogy vannak ilyen agyoniskolázott, intelligens emberek mint TE.
13. Hobitka (válaszként erre: 12. - Fef600b7b6)
2009. márc. 6. 09:14
Sajnos biztos, hogy lejjebbviszi az átlagot ez a kicsi kevesebb bér is. :-( Most én is ettől félek. Február1.-től márc. végéig heti 30 órára vették vissza a munkaidőmet, de még nem tudjuk mi lesz ápr. 1.-től... Ha nem indul be az élet (és erre elég kicsi az esély), akkor lehet, hogy bezár ez a kis vidéki iroda és én is az adófizetők pénzéből fogok élni. :-( Akkor majd engem is lehet utálni :-)
12. fef600b7b6 (válaszként erre: 9. - Hobitka)
2009. márc. 6. 09:10
Akkor jó, mert úgy tudtam, hogy az utolsó 3 hó átlagából számolják ki a munkanélkülit...., mert ha így lenne azok nagyon rosszul járnának, akik eleve csökkentet időben dolgoznak, pl. heti 4 napban, kevesebb bérért, a munkanélkülivé válást megelőző 1-2 hónapban.
11. Hobitka (válaszként erre: 3. - Garmy)
2009. márc. 6. 09:00

Nagyon fiatal vagy még és tapasztalatlan ezen a téren (is). Ha egy kicsit körülnézel a világban, akkor láthatod, hogy most ezrével kerülnek olyanok az utcára, akik több tíz évet becsületes munkával töltöttek. Elég szomorú dolog ez. És ami számukra a legszörnyűbb, hogy most nagyon kicsi az esélyük, hogy heteken belül munkába állhassanak. Addig is kell valamiből élni. Mert tudod nekik is vannak gyerekeik, akiket etetni kell és nem adhatnak oda a szomszédnak. Nem velük van a baj. Persze, vannak akik tényleg a munkanélküli segélyre hajtanak, de most ők is nagy gondban vannak, mert nekik viszont már lejár az az idő, amikor egyáltalán kapnak valahonnan valamit. Sokmindent válltoztatni kellene a segélyezési rendszerünkön, de nem most kell szapulni a munkanélkülieket.

Kicsi vagy még! Figyelj és okosodj! Ne puffogj! Először gondolkodj!

10. fef600b7b6 (válaszként erre: 9. - Hobitka)
2009. márc. 6. 08:56
Köszönöm a választ...
9. Hobitka (válaszként erre: 8. - Fef600b7b6)
2009. márc. 6. 08:55
A munkanélküli hivatalban az előző 4 év jövedelemigazolásait fogják bekérni. Ez alapján állapítják meg először az álláskeresési támogatás mértékét. Ezen kívül az elmúlt időszakban 180 nap munkaviszonynak meg kell lennie összesen. Akkor jogosult a támogatásta.
8. fef600b7b6 (válaszként erre: 3. - Garmy)
2009. márc. 6. 08:52

Kedves Garmy! Nem vagyok ingyenélő, 10 éve dolgozom, a helyem biztos. Nem magam miatt kérdeztem, te szerencsétlen.... Ilyen emberek mint te nem sok szociális érzékenységgel vannak megáldva. Bár látom, hogy 21 éves vagy, az életről nem sok fogalmad lehet, ha ilyet leírsz...

Soha nem kívántam ilyesmit, de most szívből azt kívánom tapasztald meg milyen munkanélkülinek lenni, milyen kilátástalan helyzetbe kerülni...

7. fef600b7b6 (válaszként erre: 2. - Katácskák)
2009. márc. 6. 08:50
Köszi a választ....
6. katácskák (válaszként erre: 5. - Garmy)
2009. márc. 6. 07:49

Általánosítani NAGYON könnyű.. de tudod TE tudod Kiről mit gondolsz:)

éN ANNAK örülök, viszont, hogy TE NEM ilyen helyzetben élsz.. és kivánom, hogy NE IS juss oda!

2009. márc. 6. 07:46

Ahha, persze ez így szokott lenni!


Ó csak véletlenül vagyok alkoholista, mert depis vagyok, és nem találok munkát! Segélyből meg emiatt alkoholt kell vennem.

Csak önhibámon kívül fogom leszázalékoltatni magam, mert igaz hogy egészséges vagyok, de nem akarok dolgozni.

Ja, és akit most fogok szülni, örökbeadom a rokonomnak, hogy több segélyt kapjunk.

ÉS AMÚGY IS KI A FENE AKAR DOLGOZNI????

4. katácskák (válaszként erre: 3. - Garmy)
2009. márc. 6. 07:39
Van amikor önhibán kivűl kerülünk helyzetekbe:(
2009. márc. 6. 07:38

NA ÖRÜLÖK!


Mégegy ingyenélő az adónkból! Ezért érdemes dolgozni!!!

2009. márc. 6. 07:37

Jó Reggelt. Votál már Munkanélküli Központban?

Nekem, ott adtak egy hosszú listát, azt kellett kitöltenem

2009. márc. 6. 07:34
Tudja valaki, hogy a munkanélküli segély megállapításakor pontosan mit, milyen tényezőket vesznek alapul? Mi alapján számolják ki, hogy mennyi ellátásban részesülsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook