Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki az IGAZI sóval lecsöpögtetett perec receptjét? -ami kicsit száraz volt:)- fórum

Tudja valaki az IGAZI sóval lecsöpögtetett perec receptjét? -ami kicsit száraz volt:)- (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 5. 20:35
sziasztok:) mindenkinek nagyon szépen köszönöm a receptet:) ki fogom próbálni:)))
2009. nov. 3. 11:12

Az én perecem:

fél kg liszt,2,5dl tej,2,5dkg élesztő,1 ek cukor,fél ek. só, 0,75dl olaj

Kenyérsütőgépben megkelesztem,30 részre vágom,jó hosszúra kisodrom,ha nem elég hosszú,akkor összenő.Perec alakra formázom,felvert tojással megkenem.200fokon 20 percig sütöm.Mikor majdnem kész,akkor meglocsolom 2 evőkanál liszt és 1 evőkanál só vizes keverékével.Mézsűrűségű legyen.

2009. nov. 3. 08:15

Kedves MoncsiMama!


A "sós perec" BANNER-jét küldöm, itt mindent megtalálsz:


[link]

2009. nov. 3. 08:05

Kunsági perec:


Kunsági perec

A Nagykunságban az asszonyok régóta háziiparként űzik a perecsütést. Számuk mára megfogyatkozott, alkalmi munkaként, elsősorban piaci árusításra és különböző ünnepekre készítik a kunsági pereceket.

A kunsági perec burkolással, egyetlen ágból, jellegzetes perec alakúra formázott, kb. 4-5 g tömegű, 4-5 cm átmérőjű tészta. Felülete aranysárga színű, fehér lisztes-sós foltokkal díszített, ízesített. Bele kissé tömött, rugalmatlan, omlós törésű.

Lakodalmakkor az ifjú párt kísérő nászmenet női, illetve kislány tagjai osztogatták a pereceket a bámészkodóknak. Ez a szokás helyenként még ma is élő. A falusi búcsúknak elengedhetetlen kelléke volt régebben, és ma is.

2009. nov. 3. 06:52
Majd estére megkeresem, de a sócsöpögtetés alapanyaga : tojásfehérje liszttel összekeverve palacsintatészta sűrűségüre és ízlés szerint sózva. A megsült perecre kell ráfolyatni vékony sugárban, és vissza a sütőbe még vagy 2 percre!
2009. nov. 3. 06:35

Jó reggelt!

Erre én is kiváncsi lennék, nagyon finom , nyami-nyami:)

2009. nov. 3. 03:26
Tudja valaki az IGAZI sóval lecsöpögtetett perec receptjét? -ami kicsit száraz volt:)-

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook